Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adják neki oda a telefon...

Miért adják neki oda a telefont ha már egy picit sír?

Figyelt kérdés

Mostoha tesóm kisfia 1,5 éves. A múlt héten családi okból találkoztunk kétszer is velük. A gyerekük folyamatosan hisztizett, sírt, kb semmi sem volt jó neki. (én sajnáltam szegényt mert tesóm abszolút figyelembe se vette mi lehet a baja, meg sem kérdezte, a gyerek össze vissza járkált rá sem pillanatott. sajnos otthon sem foglalkozik vele igazán,mert nem nagyon akart fiút és így más vele). Amint egyet sírt a kicsi már adták neki oda a telefont, van saját igazi telefonja, de le volt merülve így sírt tovább. Így megkapta az apjáét.

Mese be, vagy neten bármi és a gyerek szája be lett fogva.

Evés közben is üvöltött, ott is elé lett téve a telefon úgy maradt csak.

Nekem két lányom van ők 2,4 évesek.

Nem megszólás vagy kritika, csak kíváncsi vagyok miért adják neki oda, ahelyett hogy foglalkoznának vele?


2021. febr. 7. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
"Mert így legalább csendben marad" legalábbis sok anyukátol ezt, és ehhez hasonlóakat hallok. Persze, néha kell a telefon, de nem állandóan.
2021. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én csak abba gondoltam bele hogy ha ennyi idősen ez megy később mi lesz vele?
2021. febr. 7. 22:45
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert ez egyszerűbb mint foglalkozni vele. Én is tudok olyat akinek másfél évesen már profin kezelte a gyereke a telefont, mert mindenre az volt a megoldás.
2021. febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
komolyan nem értem. ismerősi körömben van egy pici (<1 éves) baba, 3 hónaposan már a tv elé rakták, mert hogy úgy szereti. kb rá se nézett
2021. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod a választ. Ez az egyszerűbb út. Abban a pillantban csendben marad, anyuka nem kap ideggörcsöt, csak épp nem gondol bele a hosszútávú következményekbe, mert az már kellemetlen.
2021. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És tudjátok mi a rossz?

Finoman probáltam célozni rá hogy ezek a dolgok milyen rosszak, nem ajánlják stb

És ő kezdte el szidni kvázi egy ismerős anyukát hogy ott tv megy napi szinten telefon tablet. De hát náluk is..

Jah és úgy néz ki rajta vannak a második gyerkőcön...

Próbáltam őszintén mosolyogni.

2021. febr. 7. 23:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyennek egy gyerek se kéne.

De gondolom, ezt te is tudod.

Idegbeteg szerencsétlent nevelnek belőle. Pedig ő is ugyanolyan szeretetre méltó aranyos kisbabának született, mint mindenki más.

2021. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, mi értelme van ennek a kérdésnek?

Hogy mindenki csoportosan szidja a testvéredet?

2021. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
Igen most a könnyebbik urat választotta, hogy ő is tudjon értelmes szót valtani a családjával. A picik kb 2x latnak valamit és már sokszor utana tudják hogy kell, ez nem jelent semmit. 14 honapos a fiam, tudja hogy kell begyujtani, mit hova kell dugni mert látta. Tudja a telefont is hogy az ujjaival kell huzogatni mert latta. Azt is hogy a távirányítót nyomkodni kell. Azért nem fogok jurtaban elni mert lett gyerekünk, ők ebbe nőnek fel, nekik ez természetes, nem kiváltság, mint a mi idonkben. Korlatozni, kontrollalni lehet, de a tv telefon a mindennap része, jobb ha tudja használni.
2021. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Én mindig akkor adtam oda, ha más is nézte a műsort, ha egyedül voltunk, akkor nem.

Az ilyen jóindulatú embereknek, mint te, teljesen mindegy mit csinál az anyuka. Ha hagyod bőgni, akkor "bőgeted és rossz anya vagy", ha odaadod a telefont, hogy ne bőgjön, akkor "folyton nézeti vele a telefont, rossz anya".

Én nem szeretem ha más előtt bőg, keresek valami más megoldást, adja magát, hogy a kezébe nyomom a mobilt.

2021. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!