Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinél extrém...

Van itt olyan akinél extrém kicsi a korkülönbség a két gyermek között?

Figyelt kérdés
11 hónap lesz a két gyermekünk között. Aki ilyen helyzetben volt, megosztaná a tapasztalatát? Mennyivel nehezebb nagypocakkal már a végén mint az első babával volt? Milyen a kicsi megszületése után az otthoni élet? Sokkal nehezebb, mint egy babával?
2021. febr. 8. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Huh...sok sikert. Ti aztán nem loptátok a napot 😅

Barátnőm gyerekei között 13 honap van. Az első 3 hónap volt kemény azt mondta

2021. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Van egy barátnőm, akinek az öccse 10 hónappal fiatalabb, mint ő.

Már 10-12 évesek voltunk, amikor megismertem, úgyhogy nem tudom milyen volt, amikor kicsik voltak, de sokszor gondolkodtam rajta, hogy biztos húzós lehetett... 🙂

2021. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Kolléganőm gyerekei között van 11 honap (nálunk a legkisebb korkülönbség 15 honap 2 gyerek között).

Mindig azt mesélte, hogy amikor a férje, aki orvos, elment 48 orás hétvégi ügyeletbe, ki sem tudott mozdulni a gyerekekkel, mert a 2 gyereket + babakocsit nem tudta levinni a lift nélküli házban.

Egyébként már 8-9 évesek, teljesen jol nevelt, értelmes, kedves gyerekek, anyjuk sem rokkant bele. Annyit mondott még, hogy addig volt nehéz, amíg nem sikerült közös napirendet kialakítani, onnét könnyebb volt.

2021. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Barátnőmnél is 11 hónap van a kettő gyerek között.Ő még most is mindig mondja, hogy nagyon nehéz, pedig már 4-5 évesek a gyerekek, míg kicsik voltak meg tényleg ki volt készülve.Azért azt hozzátenném, hogy náluk apuka reggeltől estig elvan.Segítség szó szerint 0, ha párod ki tudja venni a részét rendesen a gyereknevelésből akkor nem lesz olyan rettenetes.Na meg attól is függ milyen az első és milyen a második baba:)

Kitartást!

2021. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk 13 hónap van, sosem éreztem nehéznek. 😊 Hipp-hopp összenőttek, az elején meg még sokat aludtak mindketten.
2021. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Köztem és testvérem között is 11 hónap van. Édesanyám mesélte, hogy eléggé nehéz volt, pl. a zuhanyzó alatt aludt el. A második megszületésekor az első gyerek már nem kívánta az anyatejet. Fontos, hogy az első ne legyen irigy a másodikra, mivel a másodiknak nagy szüksége van az anyára, nagyon jó lenne, ha az apuka vagy vki más foglalkozna az elsővel sokat.

Sok sikert!

2021. febr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!