Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ahol van egy autista gyermek,...

Ahol van egy autista gyermek, mennyire gyakori, hogy a testvérei is azok lesznek? Olvastam, hogy ha az első gyermek az, akkor 1:5 arányban a kistesó is az lehet, illetve ha 3 év alatti a korkülönbség akkor még nagyobb az esély.

Figyelt kérdés
A lányom 2,5 éves, most derült ki, hogy autista. Van egy 1 éves tesója (kicsi korkülönbség). Tünetek nincsenek nála, de a nővérénél is csak 1,5 évesen jelentkeztek a tünetek. Tervezünk 3. babát is, de teljesen elbizonytalanított a dolog...

2015. jan. 24. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdést tettem fel pár napja... Az én 5 éves kislányom is autista. Mi most várjuk a tesóját, 34 hetes terhes vagyok. :) pont ugyanígy tudom,mint Te, hogy kb. 20% az esély... Hát meglátjuk. Ha úgy vesszük 80%, hogy nem lesz... :)
2015. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

8, 7, 3, 1 éveseim vannak. A 8 éves autista. A többi nem. Bár nem tudom, van e köze hozzá, de a 7 évesem hiperaktív és szellemileg 1-2 évet le van maradva.

Szerintem nem jellemző, hogy a tesók is azok lesznek. Én sok családot ismerek, ahol egy autista, de a tesók egészségesek. Ha nagyon aggódsz, beszélj genetikussal.

2015. jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nálunk is a nagy tesó aspi (6 éves), a kisebb (2,5 éves) neurotipikus. Mi is terveztünk harmadikat..... most mi is halogatjuk....

A kicsinél én is aggódtam, a nagynál azért nem láttál korábban semmi jelet, mert nem tudtad mik azok, és nyilván nem olyan szembetűnőek, a kicsinél már tapasztaltabb vagy, így ha nem látsz jeleket, nyilván nincsenek is mit látnod.

Tesókérdéssel kapcsolatban kérdeztem szakértőket, senki nem tud pontos választ adni sajnos a családon belüli ismétlődés mikénjére, így én arra jutottam, hogy van már egy különleges gyerekem, és egy átlagosom is, megpróbálom elfogadni a tényt, hogy ha jönne hármaska esetleg lenne mégegy különleges gyerekem.... Most azt várom, hogy apa is eljusson az elfogadás erre a szintjére...és akkor lehet bevállaljuk hármaskát :)


Ha még csak most derült ki nálatok a probléma, borúsabbnak látjátok, mint a valóság. Néhány hónap múlja könnyebb lesz.

Szerintem ha pár év múlva úgy érzitek, marad még energiátok a harmadikra is, a másik kettő mellett, akkor lehet, hogy érdemes bevállalni a kockázatot....

2015. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekünk a doki, aki diagnosztizálta a fiamat, ő azt mondta hogy 30% az esély rá, és hogy fiúknál 5x gyakoribb az autizmus. Nálunk a fiú 3,5 éves lesz ő auti, a tesó 1,5 éves kislány egyenlőre semmi tünet de 3 éves korig nem zárható ki az autizmus...
2015. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismerősünknél a nagyobb gyerek autista (lány). A 2. gyerek teljesen egészséges, szintén lány. 1 év köztük a korkülönbség!!
2015. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!