Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyermekes anyukák. Melyik a...

2 gyermekes anyukák. Melyik a jobb? Ha a 2 gyermek között 2 év korkülönbség van, vagy ha 3?

Figyelt kérdés

A férjem tegnap este megemlítette,hogy ő jövő év végén szeretne újra teherbe ejteni. :) Májusban lesz 1 éves a kisfiúnk,és így kicsit több mint 2 év lenne közöttük a korkülönbség.

Viszont sajnos a terhességem alatt kirúgott a munkahelyem.Szülés után kaptam a tgyás-t,most már a gyed-et kapom,viszont ha újra terhes leszek még mielőtt vissza mennék dolgozni,akkor a következő szülés után is jogosult leszek a tgyás-ra és a gyed-re?Vagy akkor már csak gyes-t kaphatok?


2013. nov. 30. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt nem tudnak kirúgni. Szóval lejárt a szerződésed vagy megszűnt a cég?

Nem csak gyes járna.

Kettő vagy három év szerintem nincs közte óriási különbség.

2013. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nos nekem még csak egy 2,5 éves van,mi pár hónap múlva szeretnénk összehozni egy tesót,tehát 3,5 év lesz kb köztük,ennél kisebb korkülönbséggel nem vállalnám.2,5 évesen fiam szobatiszta,ágy tiszta,nincs már cumija,önállóan eszik,öltözik,beszél,játszik egyedül,ha most lenne egy babám akkor egyszerűbb lenne már most is,de azt is tudom,hogy a tesó születésénél előfordul,hogy az idősebb újra bepisil stb. és ez egy 2-2,5 éves gyereknél sokkal nagyobb az esély a visszalépésre,persze ezenkívül számos oka van,a saját és a fiam szempontjából is úgy gondolom,hogy 3 évnél kisebb korkülönbség több hátránnyal jár,mint előnnyel.
2013. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
bocsánat lemaradt saját tapasztalat,mint idősebb testvér 2 év korkülönbséggel született az öcsém,és a barátaim,ismerőseim tapasztalataim alapján állítom,hogy 3-4-5 év korkülönbség sokkal jobb,mint a túl kicsi.
2013. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Igen lejárt a határozott idejű szerződésem idén március 5.én,és én már akkor táppénzen voltam.Akkor(ha nem lettem volna terhes)kaptam volna végleges szerződést,de így kirúgtak.

Köszönöm a véleményed kedves 2.Én közöttem és a bátyám között 4 év korkülönbség van,de úgy gondolom,hogy ez kicsit sok.Tudtunk egymással játszani kiskorunkban,de amikor tinik lettünk,ő ,,hamar,, felnőtt,egy 18 éves már akkor nem a 14 éves húgával törődik,hanem a haverjaival lóg.Legalább is ez nálunk így volt.Amikor felkerültem ugyan abba a szakközép suliba ahova tesóm járt,már engem nagyon elhanyagolt,mert a haverokkal járt suliba,én meg kullogtam egyedül. :/

2013. nov. 30. 12:41
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem függő is.Mi az öcsémmel állandóan egymást nyúztuk,tini korunkban nagyon utált engem,most felnőttként,meg ha találkozunk beszélünk pár mondatot és ennyi,pedig anyukánk igyekezett egyformán mindkettőnkkel foglalkozni 2 év és 3 hónap van közöttünk.
2013. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem kirúgtak csak nem hosszabbították meg a szerződésed, az azért nem ugyan az.

Csak gyes járna több okból is.

- jelenleg passzív gyed-en vagy ami nem örökithető át a kis tesóra, így nem lenne meg a 365 munkanapod

- szüléskor nem lenne élő munkaviszonyod

2013. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó,én is így gondoltam,hogy nála már csak gyes járna.

Hát én csak úgy mondom,hogy kirúgtak,mert nem én mondtam fel,hanem ők nekem. :/ Szerettem volna visszamenni a köv. gyerek előtt dolgozni,de akkor meg már túl nagy lenne a korkülönbség a 2 gyerek között.Mi a párommal 3 évnél nem szeretnénk több korkülönbséget.Viszont ha a kisfiam betölti a 3.életévét,és akkor visszamegyek 1 évre dolgozni(ha vissza venne a cég),akkor meg már több mint 4 év korkülönbség lenne kettejük között.Terhesen meg ennél a cégnél ahol dolgoztam nem szeretnék dolgozni,mert erős fizikai munkát igényel,nagy a por és a zaj,és csak álló munka van.A saját szakmámban sem tudnék dolgozni terhesen,mert pék-cukrász vagyok,és az is erős fizikai-álló munka. :/ Úgyhogy nem is tudom,hogy mi tévők legyünk?!

2013. nov. 30. 13:11
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
En a 3 evre szavazok. Mert szerintem vasn kulombseg. Terljesen mas a lanyom termeszete most mint egy evvel ezelott. En ugy jartam, hogy mire iden vissza mentem dolgozni kiderultz,hogy as fiammasl varandosd vagyok. Visszamentem erre a psr honapra dolgozni. Igy anyagilag is jol jartunk, es azzal a korkulombseggel vallalzuk a tesot amivel szerettuk volna.
2013. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Minél kisebb a korkülönbség, annál jobb! Szerintem. Nálunk most született meg a kistesó, a lányom januárban lesz 3 éves, imádjuk, szeretjük, de állandóan azt hallgatom, hogy "Anyuci már nem szeret engem. Apuci nem szeret. Anyuci már nem a barátom. Ó, engem senki sem szeret."
2013. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem pont 3 év van a fiaim között, akik most 7 és 4 évesek. Szinte egész nap együtt játszanak, persze a nagy sokszor igényli a komolyabb játékokat, de azt megoldja a barátaival.

Amikor a kicsi született, a nagy már szobatiszta volt, egyedül járt pisilni, egyedül evett, egyedül aludt, öltözött stb, így nekem jóval könnyebb volt

Akkor már minicsoportos volt, amikor terhes lettem, így nem volt az, hogy akkor kezdte volna az ovit, amikor a kicsi született.

Persze féltékenység az volt dögivel, de ez szerintem minden életkorban jellemző.


A pénzügyi részéhez nem értek, nekem megvolt a melóhelyem és mindkét gyerekemnél ugyanazt az ellátást kaptam (tgyás, majd max. gyed).

2013. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!