Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon hülyének érzem magam? Hogy fogom megtanulni, hogy éppen mi kell a picinek?

Figyelt kérdés

13 hetes terhes vagyok.

Fiatalok vagyunk a barátommal (én 20 éves vagyok, ő most lesz 22) és fogalmam sincs, hogy mit kell majd a babával csinálni.

Jó, azt tudom, hogy 3-4 óránként kell etetnünk, meg az ilyen alap dolgokat, de úgy érzem, hogy egyedül ezt képtelen leszek végigcsinálni. Mert oké, itt vannak a szüleink, nagyszüleink, meg a barátom is itthon lesz velünk az első hónapban, de nem lesz olyan, hogy valaki 24/7 velem legyen, hogyha valamit nem tudok, segítsen...

Meg rengeteg mindenben bizonytalan vagyok.

Pl. velünk aludjon, vagy a hazajövetel pillanatától külön babaszobája legyen? Ha az utóbbi, vegyünk oda egy kinyithatós ágyat, ami kanapévá alakítható?

Honnan tudom, hogyha már fáradt? És mit csináljak, ha mégsem akar elaludni?

Mikor vigyük sétálni? A másik, hogy elmerek-e majd indulni vele autóval úgy, hogy más nem lesz velünk... (2 éve van jogosítványom és autóm is, de sem baba, sem kisgyerek nem volt még velem)


Rengeteg kérdés kavarog a fejemben, és ez még szinte az eleje az egésznek. Nagyon félek, hogy esetleg elrontok valamit, vagy rosszul nevelem, nem tanítom meg mindenre, vagy valami problémát nem fogok felismerni időben.


2017. szept. 18. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, majd ő megtanít mindenre. Ha valami baja lesz, nem hagy békén, míg meg nem oldod. Azért egy-két könyvet olvass el!
2017. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyukám doktor spockot olvasott sokat. Nem lehetett rossz, mert még itt vagyok. :D
2017. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy egy kis ujszülöttel nem is nagyon lehet mit csinálni, alszik, eszik, kakál, ha valami baja van, akkor bőg, ilyenkor mindenki ideges, hogy majd hogyan fogja csinálni, de igazából tök egyszerű az egész. Van egy babadoktor nevű oldal, ott fönt van minden a büfiröl, fürdetésröl. Én könyveket is vettem, tök fölösleges volt, nézd meg az ingyenes videókat, minden egyértelmű lesz. Azt hogy külön szobában legyen-e csak te tudod eldönteni, majd meglátjátok hogyan jobb nektek.

Hogy honnan látod, hogy fáradt? Az első hetekben folyton alszik, rosszabb esetben bőg, nem lesz neki ilyen korán alvásideje.

Sétálni legjobb ha naponta viszed, vagy ha van terasz az is jó ha kirakod levegöztetni.

2017. szept. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan így éreztem magam, amikor terhes lettem 19 (majdnem 20) évesen. El se tudtam képzelni, hogy milyen lesz, pedig nagyon akartuk a picit, nem "véletlen" gyerek. Az első pár hét nagyon nehéz volt, nem hazudok, de általában könnyebb szokott lenni, mint nekünk volt, mert nálunk kiderült, hogy allergiás a gyerek a laktózra, azért sírt egész nap. Alig aludtam az elején. De! Ez egyedi eset, nem mindenkinél van így, sokkal több az olyan eset, amikor (viszonylag) könnyű az első pár hét-hónap. Aztán most már másfél éves a fiam, szuper a kapcsolatunk, mindent elintézünk, mindenen túljutottunk. Minden babától és anyától függ, nincs olyan, ami mindenkinek beválna. Amikor megszületik a babád, majd szépen lassan megismered őt is, az igényeit is, a személyiségét is, és az alapján csinálod majd a dolgokat. Az én fiam pl nagyon önálló, soha nem szerette, ha állandóan kézben van, mindig megy, csinálja a dolgát. Már kicsiként is igényelte, hogy saját ágya legyen, aminek nagyon örültem, mert nem mertem volna egy ágyban aludni vele, és szerintem nem is jó, ha valaki úgy alszik a gyerekkel (főleg amíg még ennyire kicsi). Meg amúgy is jobb, ha meg van mindenkinek a saját kis tere. A napirendet is majd a baba fogja kialakítani, akkor sétáltok amikor nem alszik. Nekem ami sokat segített az elején, hogy nem voltak irreális elvárásaim. Az volt a "mottóm", hogy ha mindketten épen túléljük a napot, akkor az már egy jó nap, minden más (pl takarítás, főzés) csak plusz :D
2017. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, ami még nekem rengeteget segített az egy Glow baby nevű app. Nagyon hasznos, bele tudod írni, hogy mikor evett, mikor aludt stb és így mindig ha nem tudom mi baja lehet akkor megnézem és ha mondjuk már 3 óra telt el az utolsó evés óta akkor tudom, hogy most éhes, azért sír. Nekem nagyon sokat segített, kialvatlanul, rengeteg tennivaló mellett szalad az idő, és olyan sokszor mintha "csak most az előbb" evett/aludt volna, de amikor megnézem az appot akkor látom, hogy már x idő eltelt.
2017. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam pedig pár évvel idősebb vagyok mint te, de senkinek nem volt a családba kisbaba és fogalmam se volt hogy kell velük bánni.

Ha őszinte leszek én gyakorin is rengeteget tanultam, visszaolvasgattam terhesség/babák kategóriába mert így anyukák problémájára adott tanácsokból merítkeztem én is, nem volt ismeretlen a probléma mikor szembesültem vele. Plusz pár babaápolási könyv és kismamablog.hu (Vida Ági írásaival 100%-ba egyetértek azóta is ). Youtubeon is nézegettem pár babaápolási videót.

De teljesen felkészülni nem lehet, őszintén nem hittem volna hogy az első év ilyen nehéz, de hangsúlyozom NEM mindenkinél .

Nálunk hasfájástól a refluxon át, könnycsatorna elzáródás,székrekedésen keresztül, 16 hónapja nem alszunk át éjjeleket, tehát ezekre könyvekből nem lehet felkészülni milyen átélni. De zsigerből,ösztönből jönni fognak a dolgok, hallgass a megérzéseidre, lesznek hidd el :)

2017. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Nem kell aggódnod, bele fogsz jönni!

Néhány tipp:


Etetés:

törekedj a szoptatásra, azon belül is az igény szerinti szoptatásra, és akkor nem kell az órát nézni. Ha azért sír, mert éhes, úgyse hagyja abba amíg enni nem kap. Lesznek növekedési ugrások 3,6 hetes korban ill 3,6 hónapos korban mikor sokat akar cicilni, így növeli a tejet. Tápszeres babáknál a tápszerben található cukor miatt elég a 3 óra, anyatejesnél egy ismerősöm még mindig 2 óránként etet. Figyelned kell arra, te mit eszel, mert az hatással van a babára, fájni fog a hasa és akkor nem alszotok. Kerüld a puffasztós, k betűs és apró magvas ételeket. Mindent először kis mennyiségben és délelőtt fogyassz, hogy ne éjszaka érje utol a hasfájás. Evés után büfiztess, függőleges tartásban 10 percig, mert a bennrekedt levegő is kínozhatja szegényt. Tápszeres babáknál sajnos nem biztos, hogy az első tápszer jó. Olyankor váltani kell gyerekorvos, védőnő beleegyezésével. Az első napokban szoptass minél többet!!

Pelenkázás, Fürdetés

Pelenkázásnál leveszed a ruháját, popsitörlővel áttörlöd a pun*ciját, bekened krémmel (infacol, neogranormon, sudocream, ötös kenőcs) és ráadod a pelenkát.

Fürdésnél az első napokban legyen meleg a fürdőben, mi hősugárzót raktunk be, mert nem jó ilyenkor a hőháztartásuk még. Kitörlöd a nyakát (oda csurog a tej stb) pluszba, hintőporozod a hónalját, bepelenkázod, átöltözteted, d vitamin, k vitamin beadása, adsz rá tipegőt és megeteted. A fürdés fix időpontban legyen, nálunk mindig fél 8, 8kor már alszik.

Altatás

Sajét kiságyában aludjon. Én mindig, mikor dörgöli a szemét, beteszem, cumi és alszik. Este is így van.. kezdettől legyen sötét, hogy megkülönböztesse az éjszakát a nappaltól. Én nem vagyok híve a kellékeknek, de anyatejes babák cicin alszanak el leggyakrabbn, lehet babakocsiban is altatni, ringatva. Nekünk az elejétől magától alszik el.

20 perc kell ahhoz, hogy elaludjon rendesen, ne legyen síri csönd, mikor alszik szóljon pl rádió vagy beszélgessetek. A fáradtság első, látható jele a szemdörgölés.

Hasfájás

Előfordulhat, hogy fáj a hasuk vagy attól amit megeszel vagy az emésztetlen tápláléktól vagy a bennrekedt levegőtől vagy a tápszertől. Ha fáj a hasa, húzogatja a lábát, teste ívbe feszül és sír órákon át. Ajánlom az espumisan, biogaia cseppet, az angol vizet. Tornáztasd, hogy kijöjjön belőle a puki, masszírozd!! Jó az, ha van autód, el tudod vinni vele pár körre és bealszik de a séta is jó ilyenkor. Nekünk az epertől, a baracktól fájt a hasa.

Séta

Először mi öt percre vittük ki, majd másnap tízre és így emeltük. Két hét után már sétáltunk egy hónapos korától számítva mert én nagyon le voltam gyengülve. Télen jól öltöztesd fel, egy réteggel több, mint ami rajtad van, nyáron dél és három között ne vidd ki. Ha olyan a babakocsid, futhatsz is!

Tippek:

Ne aggódj! Az hatással van a tejtermelésre és a babádra!

Hallgass az ösztöneidre!

Tömd tele a hűtőd, hogy ne kelljen főzni!

Vond bele a babádat minél több programba!

Pl tornázz, táncolj vele

Könyvek:

Anya, taníts engem

A suttogó titkai

Netes linkek:

babadoktor

Vida Ágnes

2017. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rengeteget fog uvolteni, akar latszolag ok nelkul is, szoval az elso honapok azzal fognak telni, hogy kitalald, epp miert uvolt es megprobald orvosolni. Ha nem uvolt, akkor meg azert fogsz aggodni, hogy miert van csendben. A vedonot barmikor felhivhatod a kerdeseiddel. Amugy rajossz majd hogy maga a babazas faék egyszerusegu, egyedul az nehez benne, hogy idegileg ki kell birnod a sok uvoltest es alvashianyt meg aggodast.
2017. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!