Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény. Fizess be gyermek...

Babakötvény. Fizess be gyermeked születésekor 25 ezer forintot, hogy mikor 18 éves lesz kapjon 45 ezer ft-ot. Tényleg ennyire hülyének nézik az embert?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem kellett befizetni egy forintot sem.
2012. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem.Az állam rak rá pénzt, amihez te is rakhatsz ha akarsz.
2012. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk sem


mondjuk nem is kaptunk papirt hogy van

2012. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Ezt honnan vetted?

Semmit sem kell befizetned, az állam ad egy kezdő összeget, ami folymatosan kamatozik. Ha akarod, egy banknál is vezettetheted a babakötvény számládat, és a befizetéseid után az állam támogatást ad + kamatozik. De nem kötelező semmit befizetni.

2012. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt részleteket is olvashatsz:

[link]

2012. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Ezt honnét vetted, ki mondta ezt a b@romságot?
2012. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

40ezer feletti összeget kap a gyerek az államtól, amit te babakötvény néven bármelyik bankban/takarékszövetkezetben megnyithatsz. A pénz képhez te, mint szülő sosem kapod, az állam utalja át az államkincstáron keresztül az adott bankba, ahol számlát nyitottál.


Én havonta 5ezret fizetek pluszba bele, de ha nem tenném, akkor is 1,5 millió lenne a gyermekem 18 éves korára azon a számlán.


Ha esetleg nem nyitsz babakötvény számlát a szüléstől számított 3 hónapban, akkor a Magyar Államkincstárnál automatikusan létrejön.


És nem, nem nézik ennyire hül*ének az embert. Tájékozódni kell.

2012. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami remek cég hírdetése lenne? A baba születésekor tesz rá pénzt az állam, ha fizeted, akkor lesz rajta több, ha nem, akkor az alap kamatozik és azt kapja 18 évesen.
2012. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam a MÁK-ban.Ez most egy új dolog...De igen be kell fizetni,ez a számlanyitás díja.Nem tudom mikor szültetek,én egy hónapja,és ez csak most találták,mert törvény módosítás volt.Még tanácsadót is kiküldtek,nem tudom mi a francnak....

Akinek nem jött róla papír annak meg se nyitották a számlát,(legalább is aki mostanában szült annak nem)ezt külön kell intézni az Államkincstárban.Tehát aki nem fizeti be a 25-öt annak nincs babkötvénye!

Nem értettünk félre semmit a férjemmel még rá is kérdeztünk többször is,hogy jól hallunk-e.

Aegon-nál van "minden" biztosításos dolgunk,ott is rákérdeztünk,és ott is mondták hogy sajnos ez lett az új rendelet.De ez csak a MÁK-os babakötvényre értendő.

2012. aug. 10. 11:39
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy tudom, hogy a törvénymódosítés október -től lép életbe és az a eFt-os dolog azokra vonatkozik, akik 2006 előtt szültek és nyitni akarnak egy számlát.

Furcsa, hogy téged így tájékoztattak a MÁK-ban.

2012. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!