Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan ezeket a dolgokat...

6 hónaposan ezeket a dolgokat mennyire csinálta a babátok?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a kislányom, de azon kívül, hogy hátról hasra fordul és mindenkire nagyon cukin mosolyog/kacag semmit nem csinál.


Egy hónapja kúszott párszor nem tudatosan és hónapokkal ezelőtt véletlenül hasról hátra fordult, de azóta ezeket nem csinálja. Amúgy minden nagyon érdekli őt, amit mi csinálunk az apukájával, de a játékok csak addig kötik le, amig a kezében vannak, ha már 10 centire van tőle, akkor nézi kb 3 másodpercig, aztán másra koncentrál (pl játszik inkább a kezével vagy nézelődik másfelé).


Többek között ezeket kellene tudnia 6 hónaposan a védőnői kérdőív szerint:


- Kukucsozásnál levenni a fejéről a textil pelust (mindent a fejére tesz, de semmit nem tud szegény levenni, hiába mutatom meg neki a saját kezével is, csak sirdogál, hogy vegyem le róla)


- Átfordulni minden irányba (nekünk ugye csak hátról hasra megy, hiába gyakorlom vele fordítva is)


- Nyúlnia felém, ha emelném fel

(Ő csak azért nyúl, hogy az ujjaimmal játszon😁)


- Játszania a lábával

(Játszik vele, ha én felemelem neki a lábát vagy ülésbe húzon a torna miatt és meglàtja, magától esze ágában nincs a szájához emelni, de pl pelusozásnál belekapaszkodik a talpába és oldalra fordul vele, azt szereti)


Annyira értelmesen tud nézni és nagyon erős baba, de nekem olyan, mintha kényelmes lenne és ezek a dolgok egyáltalán nem is érdekelnèk őt.


Nálatok is voltak ilyen elmaradások? Mikorra érték utól magukat a picik?



2021. febr. 13. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Az enyém 6 hónapos. Kb.mindent csinál,kivéve a forgást.. hason alapból utál lenni, merem remélni,hogy tudatosan nem akar.. hasról hátra is csak néha sikerül. Kicsit várok még,de ha továbbra sem fog menni,viszem vissza dévényeshez. :/
2021. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nincsen elmaradva.

Ezeket a dolgokat 6 hónaposan kell csinálni. Azaz betöltött 6. hónap 1. napja és utolsó napja között.

Az enyém is egyik napról a másikra kezdte el a textilpelust ledobálni a fejéről, előtte ő is sírt...

2021. febr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen frusztrált pi.csa jár ide lepontozni?! Komolyan elmegy az ember kedve attól,hogy válaszoljon bárhová is..
2021. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de ne foglalkozz vele. Én örülök a kommentjeiteknek és köszönöm! 😊 Bár nem szoktam pontozni, de most felkerekítettem, amit más lehúzott. (:
2021. febr. 13. 10:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyiket csinálták ezek közül, de ettől nem is ügyesebbek, meg nem is jobbak a tiédnél, csak más ütemben fejlődtek.

Nekem a nagy mindent korán kezd, de későn tökéletesít (6 hónaposan kapaszkodva lépegetett, de 15 hónaposan indult el önállóan, 1 évesen használt kb 20 szót, de 2,5 évesen kezdett rendesen beszélni, stb.). A kicsi ellenben mindennel csúszik picit, de egyből jól csinálja (11 hónaposan állt fel nagyon kis ingatagon, de az 1. szülinapján már szaladt, 20 hónaposan mondta ki az első szavát, de a 2. szülinapján folyékonyan, összetett mondatokban beszélt.)


Játssz vele sokat és hagyd, hogy a saját ütemében fejlődjön.😊

2021. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdőívben szereplő dolgokat nem kötelező csinálnia. Ha nagyon sok minden nem megy akkor esetleg elküldhetnek fejlesztésre. De ez sem a kérdőíven fog múlni hanem a védőnőn. Egyébként minden gyerek a maga tempójában fejlődik és akár egyik napról a másikra is csinálhat dolgokat. Emlékszem nekünk volt olyan, hogy a kérdőíven valamire nemet jelöltem 2 nap múlva meg megcsinálta 🤷
2021. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam ennyi idosan szo szerint semmit nem csinalt. Evett, aludt, nezelodott.

Aztan 10 honaposan megiscsak jart mar...

Minden elsore tokeletesen megcsinalt kesobb.


A lanyom mar maszott felult felallt. De allandoan esett kellt "dolgozott szenvedett" vele. Gurcolt rossz volt nezni. De mintha mougas kenyszere volna.


Most 16 es 19 evesen kituno tanulok erett normalis gondolkodas. Okosak 😁


Szoval ket ellentetes gyerekkori fejlodes megis az eredmeny ugyan az

2021. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!