Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom egész nap rajtam...

Lányom egész nap rajtam csüng, szó szerint, lehet/kell ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
Mióta megtanult mászni és felállni szinte játszani sem tudunk, mert azonnal megindul és felmészik rám. Ha visszaültetem és lekötném a figyelmét, akkor kezdi előről. Ha kimennék a szobából rögtön utánam jön és ha utolért feláll a nadrágomon...Hagynám én "hisztizni, de lefogni nem fogom, tehát jön..
2010. aug. 16. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1-2 hónap és leszokik róla, lehet fél hogy elmész és ott hagyod, de ezutám majd felfedezi a lakást, nem érdekled majd, megy minden fele és pakolni fog :)
2010. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyéb esetekben, tehát ha nem vagyok itthon, akkor elvan gond nélkül apával, mamával, de velük is ezt csinálja.
2010. aug. 16. 22:20
 3/15 anonim ***** válasza:
Bár nem írtad mennyi idős a gyerkőc, feltételezem, hogy 8 hónap körül van. Ez egy életkori sajátosság, amit 8 hónaposok szorongásának szoktak hívni. Elvileg kinövik. Az én lányom ugyanezt csinálta. Most 2,5 éves de még mindig nagyon nehezen válik meg tőlem. Szerintem minél előbb érdemes csinálni valamit mert ha úgymond nem növi ki akkor nagyon nehéz lesz. Én szó szerint vittem magammal még a wc-re is. Apránként kell hozzá szoktatnod a távollétedhez, ne drasztikusan válj meg tőle. Szólj a párodnak hogy segítsen lekötni a figyelmét amíg te először csak a szoba egyik sarkába mész, aztán fokozatosan egyre távolabb. Először mindig lássa hogy nem tűntél el, ott vagy. Aztán elkezdheted hogy kimész a szobából egy kicsit, de mondd neki hogy mindjárt visszajössz, és tényleg gyere vissza rövid időn belül, majd egyre hosszabb ideig maradj távol. Persze a gyerekkel mindig legyen valaki. Ebből látni fogja hogy attól hogy eltűntél még nem jelenti azt hogy el is vesztél.
2010. aug. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van most, kész szenvedés ez az állapot. Már kezd elindulni, 5-10 lépést megtesz egyedül, de még mindig én vagyok neki a biztos pont, húzogatja a nadrágom, nyekereg, nagyon fárasztó. Már alig várom hogy magától menjen, inkább futkosok utána százszor, mint ezt.
2010. aug. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves 22:28-as. Köszönöm a választ, de a baba már 10 hós. Ami érdekes, hogy ha nem tud utánam jönni, mert az etetőszékben van akkor sem sír. Csak ha szabadlábon van. Lehet, hogy ez ez oda megyek ahova én akarok és az anya időszak? :)
2010. aug. 16. 22:34
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Most ez a kérdés komoly?????

Ilyen alacsony az érzelmi IQ-d, hogy nem érted ezt?

A gyereknek szüksége van rád, azt szeretné, hogy foglalkozz vele, a szeretetedre vágyik. Ennyi az egész.

2010. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

bár az én lányom még kisebb, 7 hós, de szerintem egyszerűen élvezi, hogy felmászhat rád, és benned látja az a biztos pontot, ahol ezt megcsinálhatja. Próbáljátok ki, hogy egy biztos polcban, vagy az ágy szélében kapaszkodjon fel, lehet, ezt is élvezné.

Azért gondolom, hogy nem a szeparációs szorongás ütötte fel a fejét nálatok, mert ha mással elvan, és ugyanazt csinálja, akkor egyszerűen így érzi biztonságosnak a felállást, a felmászást valahová.

2010. aug. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

10,5 hónapos a kisfiam, és ugyanez van nálunk. Elvan 5 percig, aztán eszébe jutok, és jön utánam, felmászik rám, rááll a lábamra, ha azonnal nem veszem fel, hisztizik.

Bizony ez a szeparációs szorongás, és minden babánál más korban jön elő (az átlag a 8 hónapos kor, ezért írták már azt előttem). Ki fogják nőni, egyszer csak abbamarad a dolog.

Túl sok mindent nem tudsz ellene tenni. Az egyik válaszoló jól leírta, hogy hogyan kell okosan "eltűnni" a gyerek szeme elől.

KITARTÁS!


A "kedves" 23.30-as pedig remélem, kialudta ma reggelre a bunkóságát...

2010. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szintén zenész! Nálunk ugyanez a helyzet! 8 és fél hós a kisfiam! Kitartás! Ellene nem tudsz tenni!Kinövi!Tudom nehéz néha már engem is az őrületbe kerget!De imádjuk öket nem igaz? Kis csüngő "majmocskák"
2010. aug. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én 10 hónapos fiam ugyanezt csinálja!! Eddig olyan sokat elvolt egyedül, fél órákat is eljátszott szépen, de mióta mászik és feláll, mindig a nyomomban van és kapaszkodik fel rám, közben persze nyekereg. Van amikor belefeledkezik a játékba, vagy az apjával játszik, akkor addig minden jó, amíg észre nem vesz engem, de amint meglát, abbahagy mindent és jön oda nyafogva. Én is kezdek megijedni, hogy ez most így marad vagy kinövi? Ez lenne a szeparációs szorongás?

A 23.30-as válaszolónak: természetes, hogy a gyereknek szüksége van az anyjára, meg is kap minden szeretetet és foglalkozást, de hogy az eddig "jó" baba hirtelen egyfolytában az anyján akar lógni és folyamatosan nyafog, az nem ideális szerintem. Se a gyereknek, se szülőknek, eléggé idegőrlő hallgatni, pláne úgy, hogy hiába akarok vele játszani, akkor is csak nyafog és mászik rám. Nem lehet a nap 10 órájában ölben hurcolászni...

Szóval szerintem (remélem) ez életkori sajátosság, és ki fogja nőni.

2010. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!