Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám mászásra, kúszásra...

Hogy tudnám mászásra, kúszásra ösztönözni a babámat?

Figyelt kérdés
7 hónapos, nyúlkál is tárgyak után, de ha nem éri el, inkább kiakad, és elkezd sírni. Úgy érem, meg sem próbál érte "menni". Ismertek valami jó ötletet, hogy lehetne kicsit ösztönözni?
2008. dec. 3. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Én letettem a padlóra egy plédet rátettem hason a babámat és messzebbre elétettem mindenféle játékokat.Addig nyüglődött egyszer csak sikerült elmásznia a játékokig.
2008. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen ezt mi is igy csináljuk(ahogy az elöttem szoló irta)csak mi az ágyon,mert én is kiprobáltam lent a földön,de az nem jött be,mert beütötte az orrát.Igy marad az ágy.Üdv.
2008. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanez volt a helyzet.

Hiába tettük elé a tárgyakat nem volt hajlandó érte mászni.

Nem is akart.

Végül vagy azért mert már ügyesebb volt, vagy azért mert mégis találtam számára érdekes játékot, egyszer csak elkezdett kúszni érte.

Próbálj vele labdázni. Nekünk az ösztönözte.

Az kisfiamnál az volt a gond,hogy minden játékot hamar megunt. Ami nagyon tetszett neki :egy fél literes ásványvizes üveget félig töltöttem vízzel. Igazából az után kezdett el mászni először.

2008. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Hú, hát én próbálkoztam mindennel, még másztam is előtte, de szegénykémnek nem sikerült előre menni, csak hátra. Aztán mindig olyan mérges lett, mert távolodott a kinézett dologtól, és nem közeledett, hogy alig tudtam megnyugtatni. Olyannyira belejött a hátra kúszásba, hogy már mellé tettem mindent, mert úgy elérte, így közlekedett 2 hónapig!:-) Ha elérte négykézlábra állt és hintázott örömében. Végül minden ösztönzés nélkül a hintázásból előre lendült és mászott. Most 11 hónapos és 2 hete elindult. Majd szépen csinál mindent magától, csak idő kell, hogy rájöjjön a végtagjait ő irányítja.
2008. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Négykézlábba rakod, elé raksz egy tárgyat, mögé térdelsz és pakolgatod a lábait, kezeit, közben mondhatod, egyik láb másik láb, egyik kéz másik kéz. Kb. 1-2 hét mire megtanulja. Ha hátrafelé megy először az sem baj. Majd utána fog előre is menni.

Üdv,

Gyógytornász anyuka

2008. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, lassan talán csak sikerül! :-)
2008. dec. 4. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!