Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudnám ösztönözni a...

Mivel tudnám ösztönözni a mászást?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos!6 hónapos kora óta kúszik azt viszont ezerrel!Az egész lakást bekússza!Múltkor az egyik babás barátnőm itt volt és ő azt mondta,hogy ő azt látja,hogy a fiam nagyon élvezi a kúszást ezért nem akar mászni még!

Felülni viszont nemsokára felül magától,szerintem napok kérdése mert nagyon erőlködik már!Lehet,hogy nála úgy lesz,hogy felülésből fog elindulni mászni??

Hallottam olyat is,hogy akadályokat,párnákat tegyek le elé és hátha az ösztönözné,hogy másszon!Bár néha azért szokta emelgetni a popóját fel de valahogy még nem akar összejönni!

Esetleg tapasztalatok,ötletek?

Itt úgy elolvasgatom,hogy más babája már fel áll meg megy!Jó tudom ez a legnagyobb hülyeség,hogy hasonlítgatni a babákat de nem szeretném ha a mászás kimaradna mert az a későbbiekben nem jó!


2011. febr. 16. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

először is nem gond, ha esetleg kimarad a mászás, mivel kúszni már régóta kúszik, a lényeg, hogy egyik meglegyen.

másodszor 10 hónapos korára "kell" másznia, tehát van még egy hónapja.

harmadszor ösztönzés:

- a barátnőmék vitték gyógytornára, ott egy vastag törölközőtt összetekerve tettek a hasa alá, mint akadályt.

- van egy spéci gumilabda, azt hiszem valamilyen gimnasztikai labdának hívják, feladatsor is van hozzá, így is lehet tanítani a mászást.

- vagy egyszerűen csak folyamatosan emeld a fenekét, a két lábát behajlítva nyomd a hasához, tehát nyomd alá a lábait, persze nem durván. így is lehet ösztönözni.

a mi esetünk:

a kislányom 7 hónapos kora óta próbálkozott a felüléssel, még8 hónapos sem volt, mikor ez sikerült. sosem kúszott, csak maga körül forgott hason. ezért egy sajátos közlekedési formát talált ki: üldögélt, ha valamit el szeretett volna érni, akkor a tárgy felé lehasalt, felemelt popóval dobott magán egyet, majd jött a nyújtózás. ha nem érte el, megint felült, ismét lehasalt a tárgy irányába, megint dobott magán egyet, ismét nyújtózkodott. szóval így odaevickélt, ahova akart. aztán hipp-hopp megtanult felállni, lépegetni oldalazva, de még mindig nem mászott. próbáltam gyakorolni vele, de egyszerűen nem érdekelte, ha odamentem hozzá, rögtön a felállást gyakorolta kapaszkodva belém. aztán egyszer csak kimászott a szobájából. elég sután és lassan, de legalább mászott. 2 hét alatt tökéletesen elsajátította, ekkor már 10 hónapos volt. 11 hónaposan megtette az első önálló lépéseit.

2011. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam is egy csomó ideig kúszott,majd felült, de csak 10 hónapos volt, amikor mászni kezdett. De van egy videó a youtube-on, ahol a különböző mozgásfejlesztéseket meg lehet nézni. Minden jót Nektek! Üdv, 14 hónapos kisfiú anyukája.

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u/1/nRME1hQuvws

2011. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat és a videót!

Tudom nem vagyunk még lemaradva de akarva akaratlanul is az ember aggódik!

Mind a 2 válaszból kaptam tanácsokat,köszönöm!

2011. febr. 16. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
kislányom mászott 7 hónapos korától, majd felállt 10 hónaposan és akkor kezdett el mászni is. Egyedül járni kerek 14 hónaposan tanult meg. Semmi értelme erőltetni vagy izgulni bármi miatt is, mindennek eljön a maga ideje. Én is sokat aggódtam, de felesleges volt, mert egyszerűen agyi érettség kérdése ez is. Pl. van egy játékunk amit sose tudott megcsinálni, hogy a rudra karikákat huzni, kb 2 hete nem vettük elő csak ma és egyből ment neki... kér volt annyit fárasztanom szegényt ezzel, nem is volt értelme. Biztos egészséges a kisfiad, hagyd hagy fejlődjön a maga ritmusában. Van a szomszédban egy 16 hónapos baba, az se jár még és nem is úgy néz ki, hogy egy hónapon belül elindul... minden baba más tényleg!
2011. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Minket gyógytornára küldött a neurológus. A 9,5 hónapos kislányom pont azt csinálja, amit az első válaszoló leírt. Meurológusnál azért voltunk, mert elkezdte huzogatni a száját, az alsó ajkát jobbra, főleg, ha nyűgös, vagy fáradt. Azt mondta a doki, hogy "a mozgásfejlődése lemaradt az értelmi fejldéséhez képest, ezért frusztrált". Kíváncsi vagyok miket fog csinálni/csináltatni a gyógytornász vele. Saját tapasztalatból tudom, hogy sokat tud fejleszteni egy torna (3 hónapja volt balesetem, egy hónapja tanulok járni, még bicegek, de egyre jobb).

Konduktornál is jártunk előzőle. Az azt mondta, hogy csináljam vele naponta 10x1-2 percig, amit itt belinkelt egyik válaszoló, és 1 hét alatt megtanul mászni. 2 napig buzgón csináltuk, most csak kapszkodik belém és ritkán hajlandó, nyafog, pedig vam ösztönzés és dícséret, de haladást nem látok.

Ha ez a mimikai dolog nem volna, nem nyugtalanítana, hogy nem mászik. Nekem lazák a szalagjaim, a kislányom örökölte, talán innen ered a probléma. Én sem másztam, 9 hónaposan már jártam.

Azt hallottam ösztönzi a babákat, ha más kisgyerekek másznak körülötte.

Ha Téged zavar ez a nem mászás dolog, vagy kétségeid vannak, kérj egy beutalót a neurológushoz, illetve ortopédushoz, vagy megnyugtatnak, vagy segítenek.

Szép napot!

2011. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!