Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem fixen 3 óránként...

Aki nem fixen 3 óránként szoptat, az hogy alakítja ki az esti rutint?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha a babám (1,5 hónapos) esti rutinja legalább kialakulna lassan, de nem egyszerű. Néhány hétig nagyjából 3 óránként kért enni, akkor egész jól kialakult az esti rendszer is. Erre most elkezdett nappal 2 óránként enni, és éjjel is 2 helyett 3-szor ébred. Így ráadásul nappal nincs nagyobb alvása, ezért este korábban kidől. De még így is változik az utolsó szopi időpontja. Az biztos, hogy előrébb hozom a fürdést, de mégis hogyan tudnám legalább egy 1 órás intervallumon belül tartani az esti rutint? Ti hogy csináljátok?

2021. febr. 16. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Hagytam, hogy kialakítsa


A fürdetést fél órán belülre tettem kb


Hamar kialakult legalább az estékre egy fix napirend


A 2. Gyereknèl meg mentem a nagy napirendjével

Pár hét alatt hozzáidomult a kicsié is.

2021. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az órához mértem az esti rutint, hanem csak a sorrendiségre figyeltem- tehát kb este 6 után már bármikor, amikor láttam rajta, hogy kezd álmosodni, indultunk neki az esti fürdésnek, majd szopi és alvás. Volt, hogy 9-re került ágyba, volt, hogy fél7-re már nagyokat aludt. Azt vettem észre, hogy nem befolyásol semmit az éjszakai ébredéseken, vagy hogy reggel mikor kel fel. Amúgy most 6 hónapos, és kb egy hónapja alakult ki egész stabilan a napirend esti része, és kezd lassanként felismerhetővé válni a napközbeni ritmus is. Szerintem másfél hónaposan még nagyon korai ezt erőltetni, tényleg csak annyit tudsz csinálni, hogy akkor, amikor felébred, akkor mindig ugyanaz a menetrend, és este, mikor már tudod, hogy közeledik A NAGY alvás, akkor szintén úgy intézed, hogy egymást ugyanolyan sorrendben kövessék az események.
2021. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A sorrend a legfontosabb. A baba nem tudja hány óra van. A dolgok egymásutánja legyen fix. 1,5hónaposan még korai, h.kialakuljon a napirend.
2021. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Másfél hónaposan még ne várj napirendet,szegénynek még fogalma sincs semmiről.

Majd ketten kialakítjátok idővel.

Az én 6 hónaposomnál este 8 körül van fürdés,előtte kb.fél órával még eszik. Fürdés után mellen alszik el.

És bizony vannak esték,mikor óránként kel. Tegnap csak 3x kelt, csodálkoztam is. :D

Majd alakul,kicsi még. Szerintem az esti fürdés legyen nagyrészt fix időpontban. Ahhoz tudja kötni.

2021. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Èn viszont ilyet sosem csináltam, hogy egyszer így egyszer úgy..a sorrend a mai napig a 2,5 évesnek is fix

És nagyjából ha álmos ha nem ugyanakkor állunk neki


Mire végzünk álmosak lesznek

2021. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy eddig ugye fél 8 körül volt fürdés, de tegnap például 7-kor elaludt, és 10-kor ébredt, mivel nap közben 2 óránként cicin volt és alig aludt valamit. Gondoltam mostantól akkor fél 7-kor lesz fürdés, erre ma 6-kor dőlt ki, és még mindig alszik. Felébreszteni meg nem akarom. Szóval értem én, hogy nagyjából egy időben kellene mindig fürdetni, éppen erre irányul a kérdésem, hogy ezt hogy lehet így kivitelezni?
2021. febr. 16. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Be fog állni. Picike még. Nekünk délelőtt is délután is szokott lenni séta. Igaz már 8hónapos, de ez is segített kialakìtani a napirendet.
2021. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj


Nem kell kardodbadőlni ha nem jön össze..



Egyébként nálunk az vált be ha 6-6:30 fürdetek

Akkor a vacsi alatt leeresztenek ..

Nyáron pedig később

Régen vacsi után volt fürdés.. kicsinek közvetlen alvás előtt ( mert nyilván nem evett szilárd vacsit) de felpörgette a víz.



De ők most màr nagyobbak

1 éves és 2,5 éves


1.

2021. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!