Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne sírjon,...

Mit csináljak, hogy ne sírjon, ha beteszem az ágyába?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam. Egy darabig elvan a babafészekben, pihenőszékben vagy a játszószőnyegen. De nem sokáig, ha beteszem az ágyába is sír. Csak a kezemben marad csendben. Miért? És mit lehet csinálni, hogy ne kelljen egész nap a karomban tartani? A lányom nem volt ilyen. Ő akár órák hosszat is elvolt, ha letettem vhová.

2021. febr. 16. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Mert eddig egy meleg, biztonságos helyen volt, a lehető legjobban testközelben, és most is így érzi magát biztonságban. Gyakorlatilag ez a természetes, hogy egy baba sír lerakva. Ösztön. Egy lerakott újszülöttnek nem sok túlélési esélye volt, amikor még barlangban éltünk. Az anya testén már sokkal inkább. Ezért sír a legtöbb, ha leteszed.

Legyen annyit ölben, amennyit csak szeretne, ha dolgod van, és kell a kezed, kösd magadra. Idővel elmúlik majd ez.

2021. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő a múltkor bebugyolalta egy puha pledbe a kicsi lányomat, és úgy tettük az ágyába, így nem ordított, hanem elaludt. Ha csak simán beraktuk, ordított, mint akit ölnek.
2021. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es: és akkor a lányom miért nem csinálta ezt?
2021. febr. 16. 20:51
 4/9 Derjaderja ***** válasza:
82%
Nem minden baba ugyanolyan. Nekem mindkettő letehetetlen (volt).
2021. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Többek között a polyat is ezért használták régen. A baba piztonsagbasn, korulolelve érezte magát. Szerintem kiprobalhatnad.
2021. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Azért, mert minden baba más. Az egyik ringatva alszik el, a másik cicin vagy cumival, a harmadikat csak lerakod és már alszik is, a negyedikkel meg csinálhatsz akármit, akkor se fog elaludni, csak ha már teljesen kimerült. Nem egyformák és kész. Nem a nagyobb gyereked másolatát szülted meg, hanem egy teljesen más személyiségű gyermeket
2021. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Polya, polya!!! :) Vagy egy puha takaro, amibe googlen talalsz technikat hogy csavard bele. Nekunk a polya 2 honapig bevalt, aztan kinotte, lasssn a babafeszket is kinovi a 3 hos nagyfiam. Es meg neki is van olyanja, hogy sir, hogy vegyem fel. Persze nem lehet mindig olben, kezben, de erdekli mar a lakas, a szinek, fenyek, jarkalok vele, mondokazok, olelgetem, puszilgatom stb. Hisz olyan picik meg es az ido ugy rohan. Ne erts felre, en sem rohanok azonnal felkapni minden nyekkenesre, de bizony a fiam is hangot ad annak, ha kezben akar lenni. Ami mellesleg ilyen korban nagyon hasznos, mert a fuggoleges helyzet es maga a kontakt is fejlodes szempontjabol fontos. Erosodnek az izmai, tartja a fejecskejet stb. Ma pl el kelett ringatnom a kezemben kb 10-15 perc, mig elalszik. Tegnap viszont a projektoros, zenelo jatekra aludt el teljesen magatol. Kitartas!
2021. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A pólya jó ötletnek tűnik, kaptunk is egyet, de nem használtuk még. Viszont a fiam hason szeret inkább aludni.
2021. febr. 16. 22:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még a hordozás amit kipróbálhatnál
2021. febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!