Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A jódozott só miért jobb a...

A jódozott só miért jobb a babáknak mint a sima vakuum só?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A legjobb a jódozott tengeri só!


A normális idegrendszeri és szellemi fejlődéshez szükséges a jód.

De itt egy nagyon jó cikk a jódozott sóról:


[link]


Árban nem sokkal drágább és különben is sokáig elég, ezért szerintem nem érdemes spórolni az egészségen és a minőségen.

2010. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A babáknak nem szabad sózni az ételüket 2 éves korig, nem tesz nekik jót. (utána meg már nem babának hívjuk őket :) ) Vagyis ilyen formában nem jobb a jódozott sem, mint a nem jódozott.
2010. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fogak romlását segít megakadájozni(kis gyereknek fontos)
2010. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Uh, értem. Azt hittem h. a só nem jó, a jódozott só meg jót tesz a babának és mivel só-só, ezért nem értettem miért jobb, ha jóddal van. De mostmár értem, szóval a jód kell nekik mindegy h. jódozott só v. jódozott bármi :).


Kedves Alverde, én is sokat cívódtam ezen a só kérdésen, de a védőnő már így is lecseszett, hogy miért nem csinálom felnőttesre az ételeit... sajnos a kisfiam bölcsibe megy egy évesen, így muszáj bevezetnem neki a sót és egyéb felnőttesebb dolgokat, mert a bölcsiben tutira nem kap baba-kosztot... :(

2010. aug. 17. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írtad. :) a jód kell, nem a só. Szerintem akkor picit sózd csak, bár én úgy gondolom, a bölcsiben sem fogják agyonfűszerezni a kajájukat. De egy kevés az íze miatt nem árt.
2010. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!