Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetseges, hogy nem túl...

Lehetseges, hogy nem túl ragaszkodó az 5honapos babam? Szeret velem lenni, neg az apjaval. De minden mas jobban erdekli. Elso 2heteben aludt velem, aztan még magam melle se tudom fektetni. Osszebujas nalunk nincs.

Figyelt kérdés
Csak sok kisbabas szulot latok, hallok, hogy osszebujnak, stb. Nekem ez fura, mintha a fiam onallo akarna lenni. Csak magatol alszik el a kisagyaban, ha otthagyom. Másnál is van ilyen? Viszont ha felvan, allandoan le kell kotnom. Nem jatszik el magaban.

2021. febr. 19. 07:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek. :) fog ez változni meglátod. Bár az én fiam is aludna a kisagyban.. az enyém egy percig nincs meg nélkülem,az apjával se sokáig.. csak anya. Velem is alszik. 6 hónapos.
2021. febr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az alvás előtti ringatós etetős összebújáson kívül az enyém is ilyen.


Tol el, megy játszani,puszit akatok neki adni, kerülget, ölbe veszem a kezével elnyom. Egyébként ha meg a földön van, akkor követ minden felé, meg csimpaszkodik rám, de az ölelés, simogatás, puszi az nem kell.

Puszit néha hagyja ha játékos kedve van. Láthatóan szeret, de nagyon önálló. Ha nem éhes vagy álmos akkor szinte sose sír.

2021. febr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerek: sokáig kellett altatni, viszont jól eljátszott egyedül. Második gyerek: nem kellett altatni soha, szeretett velem játszani, de egyedül is tudott. Harmadik gyerek: még most is altatni kell (3,5 éves), jól eljátszik egyedül, de igényli a közös játékot is. Negyedik gyerek: nem kell altatni, nem is szereti, ha ringatom, magától alszik (6 hónapos), ha fent van, akkor viszont szereti, ha foglalkozom vele folyamatosan. Szóval, szerintem ebben nincs logika, gyereke válogatja.
2021. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét gyerekem ilyen, sőt ők még el is játszottak/játszanak magukban is (a nagy lassan 9 éves, a kicsi 5 hónapos múlt). A kicsi is eszik, aztán már menne is, mert dolga van. Engem ez nem zavar egyáltalán.
2021. febr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen a mai napig (2 éves). Kb 20 hónapos kora óta anyásabb, de csak ha olyan kedve van. Nem rég született meg a kistesó, azóta még ragaszkodóbb. A kistesó másabb, többet szeret kézben lenni, vmikor csak így alszik el.
2021. febr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a fiam, sokáig senkihez sem ragaszkodott igazán. Aztán 8 hós korától 11 hós koráig ringatnom kellett este. 11 hós korától viszont este csak az apjával hajlandó elaludni, napközben pedig egyedül. Egyébként tuti, hogy szeret, sokszor ölel meg, meg szinte csak én kapok puszit, csak ő alapjáraton inkább apás.

Szepája se volt soha.

2021. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyenek a majdani introvertált emberek kiskoromban. A legkisebb fiam is ilyen volt. Már csecsemő korában is lökött el bennünket, ha puszilni akartuk. Az intró gyerekeknek minél inkább azok, annál jobban problémás a testi kontaktus. Már csak azért is, mert ők még ösztönlények. Ha nőnek, szocializálódnak ez enyhülni fog.
2021. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Nem értek egyet veled utolsó. Semmi gondjuk a gyerekeimnek a testi kontaktussal a kicsi is sokszor a nyakamba bújik, ha felveszem, bújós nyuszinak szoktuk hívni. Annyi, hogy nem igényli az állandó ölben létet, önálló kisbaba, felfedezni, mozogni akar. A nagyfiam meg aztán kicsit sem introvertált, állandó társasági életet él, rengeteg baráttal.
2021. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7 vagyok, a kérdező "problémájára" reagáltam. Kíváncsi vagyok, hogy a kérdező gyermeke hogy áll a testi kontaktussal ( ölelgetés, puszilgatâs ).
2021. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lehet puszilgatni, de nem orul neki 😅 kifelé akar fordulni, ölben kb csak azert szeret lenni, hogy mutassunk neki dolgokat, vigyük mindenhova, nalunk ennyiben kimerul az olben lét. Na de ez viszont faraszto. Nyilvan jobb lesz ha tud majd maszni, ulni. Altatni nem lehet, nincs ra mod. Neha magatol ellaszik, neha duruzsol ha otthagyom, de ennyi, ringatás nalunk nem letezik. Énekelni szoktunk, attol megnyugszik neha, ha folriad. Rendes agyban ő csak jatszani szokott, nen tud elaludni. Csak fura, nem szereti ha olelgetjuk 😁
2021. febr. 20. 05:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!