Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ujszulotteknek miert adnak...

Az ujszulotteknek miert adnak cumit?

Figyelt kérdés

Ket lanyom van, egyiknek se adtam ujszulott koraban cumit (nem fogadtak el) a nagy par honaposan igenyelte, a kicsi harom honapos, de nem igenyli.

Vannak olyan ujszulottek akiknek szuletesuk ota kell vagy csak a szulo erolteti?



2021. febr. 19. 17:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
36%
Azért, mert nem akarják, hogy mindig a mellükön lógjon a baba. Én nem adtam cumit, csak az első pár hónapban volt sokat mellen... Örülök, hogy nem adtam.
2021. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Hasfájós volt a babám-ha folyton cicin volt, akkor főleg, mert akkor többet szopizott, mint amennyit bírt a gyomra. A cumi valamennyire megnyugtatta.
2021. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%

Mivel az újszülött nem tud a cumik létezéséről, így ha nincs neki megmutatva, nem tudja igényelni. Ő a komfortszopizást, a ritmikus szopómozgást igényli, mert az megnyugtatja. Ezt a ma embere a cumival helyettesít, hogy ne kelljen feszt szoptatni ha megnyugvás kell a dednek.

Illetve annyira bele van ivódva a társadalmunkba, hogy a babának cumi kell, hogy sokan nem is gondolkoznak, a babakelengye része és már a kórházban beteszik a szájába. De olyat is hallottam, hogy koraszülöttnek azért adtak a csecsemősök, hogy erősödjön a szopóreflexe.

2021. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Én szikla szilárdan elhatározták még terhesen, hogy nem adok cumit. Aztán kaptam egy hasfájos, extrém figyelemigényes TEb babát. Igen adtam neki cumit mert kb pisilni nem mentem volna ki őrjöngő sírás nélkül. Amúgy 3 hős kora után, ahogy múlt a hasfájás már nem kellett neki
2021. febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Mert megnyugtatja. Nem új dolog a cumi, van történelme olvass utána.

Az én babám pl inkubátorban volt mert gondokkal születtt és csak a lyukon keresztül simogathattam. Örültem, hogy tudok neki cumit adni ha már csak a halántékát tudom simogatni.

2021. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A lányom sokat sírós 0-24cicin lógó baba volt. Azért adtam neki a cumit, h megnyugtassa.

Az ikrek kora babák.

A PICcen mondták h hozzassak nekik cumit, hogy erősödjön a szájuk (jobban menjen a szoptatás, mert hamar elfáradtak benne)

Mem bántam a lányomnál sem h cumizott (legalább nem szopta az ujját) nem lett cumizavaros, és gond nélkül elhagyta 2 évesen.

Az ikrek napközben nem is igénylig. Elalváshoz kell nekik

2021. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
16%
Csak az a baj, hogy aki babákat én ismerek, egész nap a szájukban van a cumi, játék közben is... Így hogy fognak rendesen beszélni?
2021. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a tápszeres babáknak szerintem jó lehet a cumi.
2021. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
26%

Én mindkettőnek adtak már a kórházban is mert nem voltak éhesek de az ujjukat kezdtek szopizni. Na az öcsémnek majdnem az ujjába került és még 7 évesen is ott lógott a szájába.

A nagyobb simán elhagyta 2 évesen és csak akkor kellett ha éhes volt vagy elalváshoz.

A kicsinek is addig van a szájába ameddig elalszik vagy épp megcsinálom a kajcsit.

Nem ördögtől való dolog.

2021. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
Az ujjszopásra mondjuk nem pár naposan, de még nem is pár hónaposan szoknak rá.
2021. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!