Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a kislányommal?...

Mit csináljak a kislányommal? Csak úgy heccből földhöz vág dolgokat, hogy szoktassam le erről? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

2 éves, ha olyan kedve van felkapja pl. a telefont, távirányítót, stb. és földhöz vágja. Anyukáméknál ma egy zsolnay vázát sikerült apró darabokra törnie. Hiába szidom le, magyarázom neki, hogy rosszat csinált, egyszerűen mintha a falnak beszélnék, már nem merem elvinni sehova, mert mi van, ha ott kezdi el dobálni ami a kezeügyébe kerül...


Van másoknak is hasonló problémája? Hogy lehet leszoktatni?


2010. aug. 17. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha eldob valamit,bevinni a szobájába és onnan nem jöhet ki X ideig,akkor sem ha hisztizik. Ha ez sem használ,akkor üss a kezére,természetesen nem nagyot! Magyarázasttal nem mégy semmire,arról tudják,hogy semmi következménye nincs!
2010. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyem csak 1 eves, de o is megcsinalja, bar mar most mondogatom, h nem szabad.Remelem kinovik!Szerintem, ha latja, h ebbol nagy ugyet csinalunk, annal inkabb nem fogja abbahagyni.Szerinted?Ha nem reagalnank ra akkor is csinalnak?Ki kell probaljam.
2010. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok erőszak párti, de igenis rá kell ütni a kezére, vagy a popsijára, különben honnan fogja tudni, hogy a "nem szabad" az valami komoly dolgot jelent? Össze kell kapcsolnia valami kellemetlen élménnyel, mert nem érti meg még ebben a korban. Később meg azért csinálja, mert nagyon is jól érti, mit mondasz. Az én gyerekeimnél ez bejött, nem vertem őket soha, a kézre csapás mindent megoldott gyorsan, és mehettem is velük bárhova.
2010. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eddig kétszer csaptam a kezére, mindkétszer kinevetett...

Az a baj, hogy mindig drága, törékeny dolgokat vág földhöz. Komolyan mintha kisördög bújna olyankor belé, amúgy meg semmi gond nincs vele, csak amikor rájön ez a dobálás, kiakaszt.

2010. aug. 17. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg kell büntetni! Legyél hozzá szigorúbb és következetes! Nem azt mondom, hogy korbáccsal üsd! De mi az, hogy egy 2 éves kinevet ha rá csapsz a kezére?!? Vidd be egy szobába zárd be és addig ne engedd ki még nem hajlandó bocsánatot kérni, ha egész nap ordít akkor ott ordít, kész nem tudsz vele mit csinálni. Ha engedsz neki később még rosszabb lesz mint rájön, hogy a hisztivel akármit elér és anyu úgyse fogja kitartóan büntetni, azt csinál amit akar. Ez nem jó így. Sürgősen kezd el fegyelmezni. Egy zsolnai váza nagyon drága, mihez kezdenél ha egy ismerősét vágta volna a földhöz? Egy darabog biztos nem tudnál neki édességet venni, de lehet még enni valót sem... Tudom, hogy nagyon nehéz keménynek lenni a gyerekeddel, nekem is van gyerekem tudom miről beszélek, de egyszerűen muszáj megtenni mert a fejedre nő és kis idő múlva semmibe nem fogja nézni azt a valakit aki a világra hozta. Ugye ezt sem akarod?
2010. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem hogy egy icipicit Ti is hibásak vagytok. Egy 2 éves gyerek fejével próbálj gondolkodni : akárhányszo levágok valamit mindig valami érdekeset tapasztalok, szétgurul, apró darabok jönnek le belőle, stb. A gyerek nem csak rosszaságból tesz ilyet, az ő élete napi 24 órában FELFEDEZÉS! Ráadásul megtanulta, h ha ledobál dolgokat mindig rászegeződik a figyelem. Az enyém is dobál és nem ütöm, de milliószor elmondom újra és újra, hogy mit nem szabad, most rosszul viselkedett. A nagyszülőknél pedig ahogy odaérünk gyerek még be sem lépett én már rakom el a késeket (nagyanyámnak nincs ennyi esze..), vázát, üveghamutartót, kaktuszt, stb. Mindentől nem tudom megvédeni magunkat, de így elkerülhető a zsolnay váza borogatás...
2010. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20:43-nak. Az utolsó vagyok. Nem értek egyet azzal, hogy a nem szabad-ot kössük össze a kellemetlen seggreütéssel, mert úgy tanul. Semmivel sem "javul" meg ettől előbb.

Csak arra jön rá, hogy ha az ő seggére ütnek, akkor ő is ütögethet másokat.

Sok ilyen gyerek van a környezetemben. Nem kap meg vmit a játszón és egyből üt. Hisz őt is ütik.

2010. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

10.31-es!


Kicsit mintha anyukámat hallanám :) - anyukám pedagógus :)


Most anyai jótanácsra, elkezdtem azt a fajta büntetést, hogy ha rosszat csinál, leültetem a sarokba és 3 percig nem állhat fel, ha elmegy, visszaültetem. Elmagyarázom, miért ül ott, amit csinált miért rossz. Úgy tűnik, ez bevált (eddig :), utána nagyon szépen viselkedik, és látszik rajta, hogy tudja, felfogta, hogy rosszat csinált.


Ütni nem akarom, engem sem vertek a szüleim sose, mégis nagyon jól nevelt felnőtt lett belőlem, épp ezért nem szeretném a saját gyerekemet elhanyagolni, ráhagyni mindent, szeretném, ha róla is ilyen véleménnyel lennének, ha nagy lesz, és nem olyan lenne, mint a "mai gyerekek" nagytöbbsége.


Remélem sikerülni fog!


Köszönöm az eddigi válaszokat, azért ha valakinek van még hasznos tanácsa, szívesen fogadom.

2010. aug. 19. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!