Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok mit csinálni a...

Csikósék kérdése:

Nem tudok mit csinálni a 2,5hónapos kislányommal?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul alszik!Csak a kiskocsiba hajlandó aludni folyamatos ringatás mellett.Sürün felied, kapálózik és felsir állmában.Amikor felébred eszik és 15percig kb nevetgél ''beszélgetünk'', amikor ráun emelgeti a fejét hogy fel akar ülni ha nem ordit,sikit ha felültetem utánna fel aka állni majd amikor ráun fel kell vennem,egy darabig elvan.Amikor elfárad ideges lesz kapálózik, ordit sehogy sem jo és akkor jön az hogy kiskocsiba beleteszem és orditás mellett alszik el.Megpróbáltam a kiságyba beletenni ott itattam a cumit állandóan kiköpte és egész nap 3orat aludt.Látszott rajta hogy fáradt de nem akart aludni még kézben sem.De az a szerencsém szerintem hogy fürdés után megetetem, belerakom a kocsiba és ha elaludt rendesen képes 7órát aludni,de hát ez is változó.Éjszaka keveset eszik nappal képes 120ml tejet meginni akár 2óránként.Vizet naponta 150ml.De még az is aggaszt hogy nem szeret kint a levegön, kocsiban 10perc ha folyamatosan adok neki vizet vagy adogatom a cumit.Nem tudom lekötni mitha unatkozna. :( Segitsetek!
2011. nov. 17. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mindenre nem tudok mondani valamit, de egy ekkora gyereket ne ültess és ne áltass!! ha mégis, talán épp azért sír. Unatkozni nem fog, hiszen Neki minden új...a kis kezétől a szobafalon át a napig. Az én kislányom szinte egész nap aludt amikor ekkora volt. Volt egy játszószőnyege is amit imádott az első hónapokban, próbáld ki hátha Neki is beválik. Amit írtál olyan, mintha nem lenne napirendetek semennyire!Biztos lesz aki megkövez, de ha más nem működik, hagyd kicsit sírni amikor aludnia kell. Bent a helyén, kocsirázogatás nélkül. Ha nem tudja magát kipihenni akkor meg nyűgös, fáradt, sírós babád lesz a boldog helyett! Sok sikert, remélem segítettem valamit! :)
2011. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből úgy látom, hogy nincs semmilyen napirendje pedig az nagyon fontos lenne mert így nem tudja, hogy mi után mi következik és neked is bonyolultabb kitalálni, hogy éppen miért sír. Ettől már eleve nehezebben lehet elaltatni egy babát...

Azt írod, hogy "Sürün felied, kapálózik és felsir állmában. Amikor felébred eszik és 15percig kb nevetgél "beszélgetünk" " Ha éjszaka ébred fel és láthatóan éhes akkor etesd meg nyudodtan de ne beszélgessetek utána, ne csinálj erős fényt. Lehetőleg ne is nagyon szólj. Ha végzett akkor bugyoláld be (mert sokszor a saját kapálózása zavarja a babát az elalvásban) és egyerűen fektesd vissza. Ha sír akkor próbáld hasra fektetni, finoman ütögesd a hátát és susogj neki. Ez a méhedben tapasztalt körülményeket idézi fel benne és ettől előbb-utóbb minden ilyen korú baba elalszik. Ha kell add oda a cumiját is nyugodtan de ha folyton kiköpi akkor lehet neked kell a szájában tartanod amíg mély álomba nem merül. Ha viszont nem az éhség miatt ébred fel akkor ne etesd meg csak a többi lépést alkalmazd!

2011. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem írták, még annyi, hogyha a susogás bejön neki, akkor megpróbálhatod bekapcsolni a hajszárítót, annak a zajára is (vagy porszívóra) sok baba elalszik.
2011. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A fenti módszerekről a Suttogó c. könyvben olvashatsz részletesen. Nekem sok minden bevált belőle, érdemes beszerezni.

Ha emelgeti a fejét, az nem egyenlő azzal, hogy fel akar ülni. Ne ültesd, ne állítsd fel, csak ártasz neki vele.

Ha nem jó neki hanyatt fekve (lehetőleg minél többet legyen vízszintes felületen), fordítsd picit hasra, tegyél köré 1-2 színes babajátékot, beszélj hozzá, szórakoztasd, ha igényli. De lehet, hogy a nézelődés is elég neki. Ha sehogy se jó, picit dédelgesd, de ha úgy sem nyugszik meg, tedd le aludni. Bugyoláld be úgy, hogy a keze kalimpálása ne ijessze föl, amikor aludni akar (kivéve, ha ettől ordít, van olyan baba, aki ezt nagyon nem szereti). Ne legyen túl sok zavaró hatás (zaj, fény, jövés-menés körülötte).

Ha csak babakocsiban ringatva tud elaludni, az később nagyon sok problémát fog okozni, de ha ott is sírva alszik el, nekem az a gyanúm, hogy a kiságyban sem lenne rosszabb a helyzet.

Vizet szerintem még felesleges neki adni, inkább igyon anyatejet. Még az is lehet, hogy éhes, vagy csak komfortszopizásra vágyik, azért nem alszik el. Előbbi esetben etesd meg, utóbbi esetben próbálkozz még a cumival, esetleg másmilyen formájúval. Ha unatkozik, a játszószőnyeg játékívvel tényleg hasznos lehet.

Persze jobban kellene ismerni a körülményeiteket, hogy hasznos tanácsot tudjon adni az ember. Ettől függetlenül remélem, hamarosan többet alszik majd a babád. Minden jót!

2011. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nagyon jó tanácsokat kaptál!

én is azt tudom mondani, hogy olvasd el a suttogót, vezess be napirendet, altasásos módszert és azonnal hagyd abba az ültetést, állítást! lehet azért ordít mert fáj neki, nagyon gyenge ő még ehhez, hason kéne feküdnie napi 1-2 órát legalább, azzal erősödne, hogy majd 7-10 hónaposan ülhessen, állhasson!!

2011. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem iszonyatos módon kifárasztod, ezért nem alszik és nem tud lenyugodni. Nem unatkozik, hanem túl van terhelve.Felnőtt is így van ezzel, ordítani tudna, ha elfárad és hiába fáradt nem tud elaludni.

A fizikai fáradtságot könnyű kipihenni, de nála ugye erről nincs szó, a szellemi fáradtságot nagyon nehéz, mert az agy nem kapcsol ki.

15 perc nevetgélés, beszélgetés után úgy lefárad a kis agya, hogy üvölt a fájdalomtól. Maximum 5 perc és aztán nyugalom.

És semmiképp ne ültesd, állítsd fel, nem is tudom hogy jutott ez eszedbe, hiszen ez fizikai fájdalmat is okozhat persze hogy üvölt. Mert a gerince erre egy 2,5 hónapos babának nem alkalmas.

Én szigorúan betartottam, még a babakocsit sem emeltem meg 6 hónapos kora előtt, és nem ültettem fel. Mert ha tönkreteszed a gerincét, akkor egy életen át szenvedni fog és helyrehozhatatlan. Rengeteg kárt teszel ezzel.


Én is azt mondom, napirend, bevett alvási szokások és ne fáraszd. Nyugalom kell egy ekkora babának, nem ritkán, sötét szoba, hogy még az egyébként természetes ingerek se érjék.

2011. nov. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van!Köszönöm szépen!Ja azt nem irtam le hogy éjszaka minden rendben van eszik és alszik,És ha belegondolok megvan hogy hol a probléma.Mégegyszer köszönöm!
2011. nov. 18. 07:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt probléma a babámmal a nappali alvásoknál,mikor elkezdtem altatni,ringatni ordított és kicsavarta magát a kezemből..egy idő után rájöttem,hogy ha picit"lefogom" és nem tud az ölemben kapálózni,cumi a szájába és latakarom az arcát ruhapelussal kb 20 másodperc alatt elalszik..(persze közben eleinte picit feszengett,de nem sokat)

mindig így altatom nap közben.már beállt,hogy amikor felkel onnantól pont 2 órát bír és akkor altatom el.és tényleg kevesebb mint fél perc alatt elalszik.

Nálunk már éjszaka nem kel csak ilyen 7 körül ,de én akkor is visszateszem aludni és még alszik 9-10ig.ilyenkor nem is kapcsolok villanyt,nem szólok hozzá és alszik egyből,amint leteszem.

2011. nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valóban a hangsúly a napirenden van! Ezt tényleg jó, ha megfogadod! Időbe fog telni, de megéri. Az én babám esténként aludt el nehezen. 2-3 hónap is kellett, mire "megtanult" este elaludni. Azóta már tudja, hogy fürdetés, evés, és jön a hosszú alvás! Ha nem is alszik el rögtön, hihetetlen módon csendben várja az álommanót! Kitartás! Én nem igen terheltem a babámat különböző játszásokkal, inkább hagytam, hogy maga fedezzen fel mindent, csak akkor avatkoztam be, mikor láttam, hogy pozíciót váltana. Hason fekvést ajánlom és fontos is.
2011. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen fejlödünk!:) eszünk,játszunk és alszunk!Nem tetszik neki amikor elkezdem altatni de nagyon gyorsan elalszik.Amikor felébred elkezd sirni akkor megyek oda hozzá és elkezdek beszélni hozzá, megnyukszik és elkezd mosolyogni (TELI VIGYOR!!!!!!!!!). Nagyon jó érzés! Köszönöm mindenkinek!!!!
2011. dec. 9. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!