Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az a név, amit szívesen...

Melyik az a név, amit szívesen adtál volna, de végül más lett?

Figyelt kérdés

Ez nem az a kérdés, hogy "jobb is, hogy nem ezt a nevet kapta"!!!!


Nekem tini korom óta a Filoména volt ez a név.

A férjemnek nem tetszett, így elengedtem. Viszont most a babás csoportban szembejött velem ez a név és összeszorult a gyomrom.

Szeretem a lányom nevét, amit végül választottunk, de hiányzik egy Filoména kislány.



2021. febr. 26. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
92%
Ismerős érzés. Kb. 19 évesen lapozgattam az utónévkönyvet, és megakadt a szemem egy néven, amit előtte sosem hallottam, de teljesen vállalhatónak tűnt. Ez a név a Szorina volt. Nagyon tetszett, és biztosra vettem, az első lányom neve ez lesz majd. Csak nem számoltam a férjemmel, aki élből elutasította a nevet. Így egy régi kisgyerekori kedvencem lett a lányunk neve. Szerencsére nem tudok senkiről, aki adta volna a környezetemben, de ha lesz ilyen, biztosan ott fog motoszkálni, hogy én is ezt szerettem volna adni.
2021. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a Ramóna tetszett nagyon anno 8 éve. De a párom lebeszélt róla mert a városban van egy ilyen nevű pizzéria. Egy nem gyakori név mellett döntöttünk de nem cifra név. 🙂
2021. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
86%
A Bíborka nagyon tetszett de a férjem leszavazta.
2021. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
82%

Izabella

Ugyanaz a helyzet mint a fenti válaszoknál, férjnek nem tetszik. Nem olyna nagy gond, szerencsére meg tudtunk egyezni olyan néven, ami mindkettőnknek tetszik. Fiúnévben is van pár ami nekem nagyon tetszik, neki viszont nem, pl. Benedek, Benjámin.

2021. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mindig tetszett az Elizabet de valamiért nem azt adtuk a lányunknak. Letícia lett de nem bántam meg. Utána valahol olvastam az Elena nevet. Ha lesz mégegy lányom az lesz a neve.
2021. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
76%
Erik, Dániel, Olivér volt terítéken, Benjamin lett.
2021. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
92%
Csongort szerettem volna mindig is. A párom azt mondta, hogy kizárt dolog, sajnos így nem ezt kapta.
2021. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
89%

A lányom a Száva nevet csak másodiknak kapta, mert túl szokatlannak ítélte a család, és így sajnos nem ezen szólítjuk, pedig nekem továbbra is nagyon tetszik.

A fiamnál pedig a Szilvesztert sajnálom, hogy apja leszavazta, bár borzasztóan tetszik, amit végül helyette kitalált. :)

2021. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
84%
Jadviga<3
2021. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nagyon tetszett mindig is a Hajnalka. Volt egy ilyen nevű osztálytársam. Nagyon tetszett a neve.

De nem letta kizárólagos top-nevem..

Viszonylag hamar kiegyeztünk a férjemmel a Boglárka névben.


Csak az volt fontos mindkettőnknek, hogy 3 szótagú legyen, és magyar név. De a férjemnek nem tetszett a Hajnalka. Ezért lett Boglárka a lányunk. Nekem meg a Boglárka név is tetszik.

2021. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!