Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az a név, amit szívesen...

Melyik az a név, amit szívesen adtál volna, de végül más lett?

Figyelt kérdés

Ez nem az a kérdés, hogy "jobb is, hogy nem ezt a nevet kapta"!!!!


Nekem tini korom óta a Filoména volt ez a név.

A férjemnek nem tetszett, így elengedtem. Viszont most a babás csoportban szembejött velem ez a név és összeszorult a gyomrom.

Szeretem a lányom nevét, amit végül választottunk, de hiányzik egy Filoména kislány.



2021. febr. 26. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:

#40 ha Roberta lennél, most lehet azt írnád, hogy de jó, hogy anyukád nem hagyta leszavazni.

Sose lehet tudni előre, hogy melyik név fog neki tetszeni. Nyilván nem egy Orália vagy Kandida nevekre gondolok.

De a Roberta teljesen okés. Nem rosszabb, mint az Erika, Gabriella, Andrea vagy Luca (amik ráadásul külföldön férfinév).

2021. márc. 8. 16:50
 42/62 anonim ***** válasza:
73%
Hát én nagyon nagyon boldog vagyok hogy a fiam és a lányom neve is végül az lett ami az én kedvenc neveim voltak évek óta. Férjemnek nem volt kedvenc neve, így végül bele egyezett ezekbe.
2021. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
56%

40 vagyok. Valóban nemlehet előre tudni,de lehet gondolni.

A Roberta férfias, és kényszeres :jaj itt egy név,ácsoljunk neki női verziót! Tegyünk mögé amegy "a" betűt! Ezaz remek milyen csodás!

Egy "a" egy kiba-zott a. Ilyen logika apaján lehetne Jánosa,Bélaa,Tamása...

Amúgy pedig mindegyik Róbert (nem maga név hanem a viselői)nyomik voltak vagy farokkalapok.


A családban volt pár ilyen elbaltázás...szóval ha valami ilyen ritka név van a kalapban akkor legyen 2. név. Elsőre pedig valami középszerü,gyakori,stb.

2021. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:

#43 ha úgy vesszük, akkor az összes névben lehet találni valamit, ami valakinek nem tetszik.

Roberta - férfias

Hajnalka - becézős

Rózsa - virágnév

Szabolcs - megye név

Stb...

Rengeteg női név férfi névből keletkezett. Nekem személy szerint a Roberta nem a gáz kategória.


[link]

2021. márc. 17. 09:54
 45/62 anonim ***** válasza:

Szerettem volna bibliai női nevet választani, mert az nemzetközi, szinte mindenhol ismerik. De végül csak egy sima kelet-európai nevet adtunk, ami nem ékezetes. A nevek, amik tetszettek:


1. Anna

A vezetéknév végződése -ri és így riAnna = (Rihanna) lenne belőle.


2. Damarisz

Ismerőseink kutyáját így hívják.

2021. ápr. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
100%

Adrienn.

De az anyukája is az,én pedig írtozok attol,hogy valaki után/valakiröl nevezzük el a gyereket.

Lett más az is jó, de mégsem az igazi.

2021. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

Aletta, Natália :) páromnak végül ezek nem tetszettek, így más lett.

De mondjuk így utólag nem bánom.

2021. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%
Belián
2021. ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

Fiúból a Nolan és a Balázs került leszavazásra, előbbi azért mert pont akkor nőtt meg a Nolen/Nolanek száma robbanásszerűen és nem akartunk divatnevet adni. Utóbbi pedig végül hiába a kedvenc nevem kislány korom óta, egy régi szerelem miatt elengedtem.

Lányból a Mara és a Soraya nem futott be végül, előbbi az öregasszonyos becézési formák miatt, utóbbi pedig tinikori kedvencem, a férjem szerint pedig maradjon is az :D

2021. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
52%

Elizabet a kinézett nevem már évek óta, férjemnek nem tetszett sajnos. Sokat kínlódtunk a nevekkel, mert nekem ezek a “mezei” nevek, mint kriszta, sára, anna… szóval ezek a tucatnevek kizártak, a férjemnek viszont ezek tetszenek inkább. Ráadásul én legalább a három szótagos neveket szeretem, a férjem a rövidebbeket. Végül találtunk nagy nehezen olyat, ami mindkettőnknek tetszik, de nem volt egyszerű.


Talán ha a következő is kislány lesz, akaratosabb leszek és lenyomom a férjem torkán az Elizabetet mégis, mert továbbra is imádom ezt a nevet 😅

2021. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!