Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az a név, amit szívesen...

Melyik az a név, amit szívesen adtál volna, de végül más lett?

Figyelt kérdés

Ez nem az a kérdés, hogy "jobb is, hogy nem ezt a nevet kapta"!!!!


Nekem tini korom óta a Filoména volt ez a név.

A férjemnek nem tetszett, így elengedtem. Viszont most a babás csoportban szembejött velem ez a név és összeszorult a gyomrom.

Szeretem a lányom nevét, amit végül választottunk, de hiányzik egy Filoména kislány.



2021. febr. 26. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
79%
A trónok harcából?
2021. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
90%

Nikoletta név tetszett akkor régen,de lehet,hogy most más lenne a

neve,ha lányom lenne.Fiam Dávid lett,de még az Ádám név is tetszett.

2021. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
32%
Még sosem láttam a Trónok harcát, de egyszer már rászánom magam.😊
2021. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
91%

Anton nagyon-nagyon tetszett, még a vezetéknévhez is illett volna, mert német, viszont végül pont ezért engedtük el. Nem szerettük volna, ha itt, Magyarországon teljesen külföldi hangzású neve lesz.

Ráadásul van tapasztalatom a ritka név árnyoldalaival. Nem sebeket akarok feltépni, de én pont Filoména vagyok. SOHA nem találkoztam egyetlen ilyen nevű nővel sem egyébként. Baromira zavar, hogy mindenki csak értetlenkedik, visszakérdez, elírja stb, pedig tudom, nem direkt csinálják, honnan is ismernék ezt a nevet. Sajnos én ezt nem valami hiper szuper különleges vagyok-dolognak élem meg, mert nem én választottam, mégis vállalnom kell. Megváltoztatni nem fogom, hiszen már mindenki így ismer, el is fogadtam, de nem szeretem. A gyerekemet meg megfogadtam, hogy semmiképp sem teszem ki ilyen hercehurcának (és ettől még nem kell mainstream nevet sem adni).

2021. márc. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:

#34 én nem különleges nevet kerestem. Még általánosban volt egy ilyen nevű diák és akkor megfogott a hangzása.


Utána én sem találkoztam ilyen nevű lánnyal, de pl. Izabellát is csak egyet ismerek, pedig gyakori név. 😊

2021. márc. 3. 15:45
 36/62 anonim ***** válasza:
82%

Fiuban : Álmos

Lanyban: Léna

Mindkettot a ferjem leszavazta, e lany nevet konnyen el tudtam engedni es szeretem amit vegul kapott a lanyunk, a fiu nev, az Álmos viszont orokre hianyozni fog

2021. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
82%

Az első gyereknél fiúnak éreztem és csak Bálintnak tudtam gondolatban szólítani. De mikor elmondtam a férjemnek, közölte, hogy ezt semmiképp ne adjuk. Más verziója nem volt, de ezt ne. Kislány lett, így végül mindegy is volt. Lány nevekből a Helka tetszett igazán, de mindenki azt mondta, hogy kimondva Helgának hangzik és folyton összekevernék. Ha már a rokonai se akarták elfogadni, nem akartam ennek kitenni a babát, végül meglett a tökéletes neve.

A második gyereknél az elejétől tudtuk, hogy fiú lesz, de semmi jó ötletünk nem volt. Vele a másik régi kedvenc, Dávid sem tetszett már. Ő is új nevet kapott, illik rá. Több gyerek nem lesz, így le is zártuk ezt a témát.

2021. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
52%
Micsoda IQ bajnokok válaszolnak itt akik mindenkit lepontoznak.
2021. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%
Doriánt vagy Nándort szerettem volna, férjem vétózott. Viszont a lányunknál egyszer csak belémcsapott a felismerés a semmiből a kocsiban a nevet illetően, és ott akkor az el is dőlt.
2021. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ez is számit a k.kérdező...

Anyám a borzalmas Roberta névvel sulyott volna,de szerencsére apa leszavazta.


Szóval ezt is vedd figyelembe,hogy a gyereknek nem tetszene.

2021. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!