Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fordult, ült a babátok?

Mikor fordult, ült a babátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van esetleg olyan akinek a babaja utált hason lenni? Egy nap többször hasra teszem, de kB 2 3 perc és elkezd sírni aztán már olyan keservesen sír.. De viszont nem nagyon halad a fejlődésben mármint a védőnő szerint.. Nemsokára 5 hónapos de még nem fordult át hasra. A kérdésem az lenne, hogy aki hasonló cipőben járt neki mikor fordult meg vagy esetleg ült fel a babaja?
2021. febr. 26. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen hasonló cipőben járunk. 5,5 hónapos a lányom. Nekünk Dévény kell.

A gyerekorvos meg a védőnő is azt mondta, hogy várjunk. Ő is utál hason lenni nagyon. Azt mondta a dévényes, hogy egy ekkora babának már fél órát is ki kellene bírnia hason. Na az én gyerekem 10 percet sem.

Én nem vártam és jól is tettem. A dévényes is mondta, hogy ha egy gyerek nem akar valamit csinálni akkor nem szabad várni. Ja és azt elmondanám, hogy három hónaposan meg azt mondta a védőnő, hogy nincs olyan, hogy lusta a baba és azért nem csinál semmit.

A gyerekorvos meg csak akkor jön át a védőnőhöz, ha oltani kell. Rá sem néz a gyerekre. Csak beadja és megy vissza beszélgetni.

Úgy voltam vele, hogy kezembe veszem a dolgokat.

Anno a fiamat is vinnem kellett. Arra azt mondta a doki, hogy valami nem stimmel amikor 4 hónaposan a fejét sem tudta megemelni. Hát nem mondod vettem észre, de persze várjunk..

Na mindegy elvittem őt is és 10 alkalom után felült olyan gyorsan fejlődött.

2021. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi tréningeztük. Naponta többször hasra raktuk nem csak a földön, hanem a fitness labdán is. Ez utóbbi nagyon sokat segített.
2021. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lányom se fordult át hasra 5 hónaposan. A nagyobb 6 hónaposan a kicsi jövő héten lesz 5 hónapos de nem aggódok miatta sem. Se a doki se a védőnő nem piszkált vele. Fejlődnek a saját ütemükben igaz nekem mindkettő dagi így nem kapkodják el a dolgokat.

A nagyobb kb 10 hónaposan ült fel és betöltötte az egy évet mire felállt. Kb 14 hónapos volt mire önállóan sétált.

2021. febr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha aggódsz, akkor kérj időpontot.


Nálunk 3.5-4 hónaposan fordult, 5 honaposan kezdegetett kúszni, 6 hóbaposan már profin űzött, 7.5 hónaposan felállt, 8 hónaposan mászni kezdett, és lépegetni butorok mellett, majd 8.5 hónaposan mikor már kiakadtam, hogy nem ül, elvittem dokihoz. Mire mentünk, előtte való nap kiült. De aggódtam mert sehogy se akart ülni egy csomó ideig. A gyógytornász szerint egy kis sajtkukac és nem érdekelte az ülés. Most is folyamatosan menne, mozgásban van.


Feküdj a hátadra és tedd a hasadra, úgy játsszatok. A fontos, hogy ne társítson a hason levéshez negatív érzelmeket, szóval amikor elfárad és jelzi sirással, akkor váltsatok pozociót, 10 perc múlva vissza hasra, sír, vissza hátra, 10 perc eltelik, vissza hasra.

2021. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
10 hónaposan ült ki. Az átfordulást nem tudom fejből.
2021. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a "kiült" mit jelent? Sose hallottam még ezt a szót (max olyan értelemben hogy kiült az erkélyre napozni) de itt a gyakorin többször olvastam már. Ez a felülést jelenti, tehát hogy a gyerek magától, hasizomból felül? Vagy hogy forgással és a karjával felszenvedi magát ülő állásba? Vagy azt hogyha te felülteted akkor úgy is marad és nem dől vissza?
2021. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy négykézláb helyzetből kiül ülő helyzetbe.
2021. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Malacka1212 ***** válasza:
Szia! Kislányom holnap lesz 5 hónapos. Elvittem múlthéten csütörtökön gyógytornászhoz. Ő mondta hogy feszes a háta és a válla. Kimasszirozta neki illetve tornáztatta a babát. Vasárnapra már fordult is. Hozzáteszem hogy utált hason lenni. Egészen vasárnapig. Azóta folyton átfordul a hasára és úgy játszik. Javaslom nézesd meg. Lusta baba nincs.
2021. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!