Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran mondjatok,...

Milyen gyakran mondjatok, hogy 'szeretlek'?

Figyelt kérdés
Nalunk a csaladban nem nagyon mondjak. Nekem is olyan fura idegen es nehez is kimondani. Viszont most 6 honapos a kislanyom es elgondolkodtam. Nem eleg hogy igy erzek, neki ezt szuksege lenne hallani nem? Ti milyen gyakran mondjatok es milyen helyzetekben?

2021. febr. 28. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Minden nap többször is, amikor altatom, játszunk, vagy amikor kiborít, akkor ezzel nyugtatom meg magam :) Az én családomban sem volt szokás. Viszont nem is tudnám megállni, hogy mondjam neki, tényleg annyira szeretnivaló. A szüleim volt már, hogy mondták, hogy annyira nem kell elkényeztetni :D
2021. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Én szinte minden nap mondom. Nekem sem mondták soha a szüleim (kivéve apukám miután jól megvert), és nekem ez nagyon hiányzott. Inkább többször mondjam, mint kevésszer. Tudja, hogy komolyan gondolom minden egyes alkalommal. Szerintem, ha el kezded használni, akkor már nem lesz fura.
2021. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Én is olyan családban nőttem fel, ahol sosem mondtuk.

Aztán a gyerekeimnek én már szoktam, kicsit félve, meg csak kettesben, de mondom.

Na ezek után ők viszont a világ legtermészetesebb módján rárontottak a Dédire, hogy így szeretünk, úgy szeretünk.

Nagyanyám felhívott egyszer, és elmondta, hogy elsőre baromi furcsa volt neki, de rájött, hogy ez mennyire király dolog már, és azóta ő is mondja nekik. Nekem azóta sem meri, anyámnak meg szerintem a halálos ágyán sem fogja. De fejlődik. :)

2021. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám mindig mondta nekem, és én is sokszor mondom a lányomnak. Viszont a férjem családjában ez nagyon nem volt módi, nem meri kimondani. Nekem egyetlen egyszer mondta 8 év alatt, azóta amikor kérdezem, azt mondja, hogy majd szól, ha változik 🤣 nagyon kimutatja egyébként a szeretetet, a lányunkat is öleli, puszilja, folyton a kezében van (1 éves már), de még neki se mondta, vaagy csak titokban, amikor nem hallottam :D nem tudom, hogy mondani fogja - e valaha, szerintem neki én voltam az egyetlen, aki valaha mondta :(
2021. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én minden nap mondom a fiamnak. Érdekes, mert anyukám meg a tesóm sokszor mondják egymásnak és nekem is, én meg szinte soha nem mondom nekik, én feléjük mindig másképp fejeztem ki. Viszont a férjemnek és a fiamnak mégis rendszeresen mondom. De szerintem azzal sincs baj, ha ritkán mondod, de más módon kifejezed a szeretetedet.
2021. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehez kimondani bárkinek szinte,de fiamnak naponta ezerszer elmondom mennyire szeretem 😊
2021. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokat mondták és éreztük is minden tettükben, hogy szeretnek bennünket.Annyira jó szüleink voltak, hogy néha azt érzem én szülőként minden nap megbukok.
2021. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy naponta többször mondom én is, hogy szeretem.7 voltam.
2021. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Nalunk sem volt szokás, de en a fiamnak olyan gyakran mondom, hogy néha már nekem kellemetlen. De neki nem esik nehezemre kimondani. Egyébként ha nem mondod is tudni fogja hogy szereted. En is tudom hogy szeret anyukám. Hiába nem mondja soha.
2021. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%

Belegondoltam, mi se mondjuk, már 1 éves múlt. Eddig fel sem tűnt. :D

De a szeretet jelet ismeri. Jon ölelni, ad puszit, simogat (hejte).

Szerintem fontosabb ereztetni vele, megtanítani szeretni, mintsem "csak" mondjam.

2021. febr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!