Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti milyen gyakran/mondj...

Szülők ti milyen gyakran/mondjátok e a már felnőtt gyereketeknel, hogy szeretitek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy egy szintig normális. Kb meddig az? Mindig említitek a gyereketek párját vagy csak a gyereknek mondjátok,hogy szeretitek hiányzik meg ilyesmik?

2020. febr. 19. 08:01
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

*gyereketeknek

Barátot/barátnőt/férjet/feleséget mindig említitek hofy őt is vagy csak egyes számban hogy a gyereket szeretitek?

2020. febr. 19. 08:03
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Én anyukám mindig elmondja, ha beszélünk, bár legtöbbször csak így futólag, hogy szeretlek és vigyázz magadra. Ez a gyerekkori játékom maradt, mert a filmekben mindig azután halt meg a főhős anyukája, hogy összevesztek, úgyhogy én mondtam anyának, hogy én mindig el fogom mondani neki, hogy szeretlek, mielőtt elbúcsúzunk, mert akkor nem lesz baja soha (nyilván nem ettől függ, tudom). Párommal ha találkozik, neki nyilván nem ezt mondja, de vele is kedves, örül, hogy látja, megkérdezi mi van vele, hogy megy a munkája, hobbija és gratulál neki, ha olyasmi van. De én anyukám úgy alapvetően egy kedves hölgy, szóval ő a hétköznapi barátaimmal is mindig kedves volt, iskolában is, szomszédokkal is, sokan szeretik.
2020. febr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Anyukám elég távol él tőlem, ő sokszor mondja, hogy hiányzok. A szeretlek is elhangzik kb minden második telefonás végén, apánál is, anyánál is. Mi nagyon jó kapcsolatban vagyunk egyébként :)
2020. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

A szeretet univerzális, nem lehet szétbontogatni, hogy a szeretet csak eddig és addig tart; amíg ez van vagy az van, vagy amíg felnő a gyerek - ha szerinted igen, akkor valójában te sem szereted a gyerekedet, csak szeretetnem címkézel egy egészen más érzést magadban.


Igen, másként törődsz vele, másként állsz hozzá, mintha csecsemő vagy kisgyerek vagy kiskamasz volna, de a Szeretet - nagybetűvel - ugyanaz marad.


Ismered a Bibliát? "A Szeretet nem múlik el soha." (Idézet: Szent Pál levele a Korinthosziakhoz, I. Kor. 13.

2020. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig mondjuk anyukámmal.

Szereti a férjemet is, de azért nyilván nem úgy mint engem, nem ő a gyereke. Neki nem is mondja, miért tenné?

(Maunika show feeling lenne, amikor az anyuka lefeküdt a lánya palijával :D)

2020. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy mondja e a szülő a gyereke párját is hogy "titeket" szeretlek? Vagy leginkább a gyerekének mondja csak..?? Ez azt jelenti,hogy a párjának nem örül? Mert neki nem mondja? Mit jelent hogy néha kiemelte hogy "benneteket"? Csak a gyereke miatt, vagy tényleg kedvel? Felnőtt vagyok nekem is mondják. De mikor a párom anyja mondja elkap a hányinger. Hogy mi ez. Pedig nekem is mondja anyám.
2020. febr. 19. 08:22
 7/22 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a pároddal hívjátok egymást Anyácskának és Apácskának, mint Sóbert Nórbi apánk és Rubint Réka anyánk! Mert ez a csodás házasság alapja!
2020. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon elek, így anyammal telefonon beszelünk, de ő minden alkalommal úgy köszön el, hogy szeretlek. Én is így köszönök el a gyerekemtől, ha megy vagy megyek valahová, mondjuk ő 16 éves. Azt soha nem mondja, hogy szeretlek benneteket. Kedveli a férjemet, de ő nem a gyereke.
2020. febr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem mondja hogy bennünket az nem valami rossz előjel? Néha mondja hogy benneteket szeretlek.(a páromnak)
2020. febr. 19. 08:36
 10/22 A kérdező kommentje:
Elfelejtettelek kérni titeket hogy írjatok nemet is!:)
2020. febr. 19. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!