Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyes anyukák miért akadnak...

Egyes anyukák miért akadnak ki annyira azon, ha valaki a pelenkát "peli"-nek becézi?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 07:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó, ez így nem lesz jó, hiszen mint tudjuk, sérülni fog a gyerek lelkivilága. Légyszíves mihamarabb módosítsd kakis zsákikára, az ezerszer jobb lesz meglátod.
2021. márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk tojó zsák 😅
2021. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
31%

Normál esetben pelenkának nevezem, tőle meg azt kérdezem, hogy na? Teli a peli? Ez olyan kis rímes, babáknak megfelelő. Van olyan ,hogy dajkanyelv nem mostani divat, hanem mióta beszél az ember egy kicsit más tónust üt meg ha kisbabákkal beszél.

Felőlem kezet rázhattok, és megkerdezhezitek az időjárásról, ha attól jobb embernek gondoljátok magatokat.

Jöhet a lepontozás.


Csak tudnám miért nincs jobb dolga az embereknek, mint ilyen nüansznyi dolgokon kiakadni. Azon nem akartok, hogy a lepcsánkát tócsninak vagy krumplibabának hivják máshol? Tényleg nincs mit csinálni?

2021. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Derjaderja ***** válasza:
57%

Szerintem ha a babábak mondja az ember, teljesen oké, de azért ha két felnőtt beszél róla, akkor olyan furcsa azért. Ki nem akadok rajta.

Mint az iszi meg iccsi meg üccsi az innivalóra.

2021. márc. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

Én ha otthon vagyok és pelenkát kell cserélni azt szoktam neki mondani h "na nézzük azt a pöllust", vigyorog ilyenkor tetszik neki a hanglejtés. Nyilván felnőtt emberek társaságában pelenka vagy pelus a szó amit használok.


Amúgy ez a "teli a peli" nagyon jópofa. 😄


Nembaj ha leleszek énis pontozva.

2021. márc. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 13-as! 🤦‍♀️

A szinoníma, a tájegységek szerinti szavak egyes dolgokra nem keverendőek a becézéssel.

lepcsánka-tócsni= szinoníma

lepcsánka-lepcsi= becézés

2021. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
15%

16🤦‍♀️🤦‍♀️


A szavakon lovaglásra vonatkozott. Hogy az nem zavarja-e a sok unatkozót, hogy máshol másképp hívnak valamit. De Okoskatörpnek megint okoskodnia kellett.

Okoskatörpöt viszont mindenki utálta. Nyelvtan náci nem vagy? Szomorú életed lehet, hogy kényszert érzel erre.

2021. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%
Miért foglalkozol egyes anyukákkal?
2021. márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Pelenka helyett pelikant olvastam🤣🤣

Mi bugyinak hivjuk a pelenkat

2021. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
44%
Engem nem zavar ha valaki ezt mondja. Van sok más okom ami miatt kiakadhatok, pont nem egy ilyen hülyeség lesz az.
2021. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!