Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Libero, vagy mosható pelus,...

Libero, vagy mosható pelus, húgyúti fertőzés/vesemedence gyulladás miatt kérdezem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Segítsetek dönteni! A kislányom 6 hónapos és eddigi kis életéből, 2 hónapig antibiotikumot kapott sajnos, mert húgyúti fertőzést kapott. Mellesleg jelzem, hogy tiszták vagyunk és azonnal cserélem a pelust, kezet mosok, popsit mosok, nem spórolok és eddig pamperst(vagyis márkásat) használtam, stb, mielőtt támadás érne e téren. Viszont, hogy szegénykém ilyen "beteges" babó lett, egy orvos és pár ismerős azt mondta, hogy mosható pelusra kellene váltanom, mert abba nem fülled be a baba és így nem tudnak a gombák és vírusok szaporodni(ezt írják az neten is). És a textil mosható, vasalható magas hőfokon, stb. Viszont a liberonál is pont azt olvasom, hogy ilyen-olyan szuper szellőzős meg minden. Persze a libero nekem kényelmesebb, de fontosabb a kicsim egészsége és inkább mosok minden nap pelust, ha kell. Most melyik szuper reklámnak higgyek? Semmi kedvem bevásárolni a moshatóból egy rakatot, ami nem kis pénz(mert minimum kell 2 egységcsomagot vennem, ami 45000ft-ra jön ki nekifutásból), ha attól nem változik a helyzet. Van valaki ilyen helyzetben? Tényleg bepállik az eldobhatóba a popsi, vagy csak a mosható pelusos cégek ellen reklámja?
2010. aug. 18. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%

kezet foghatunk .. nekünk is javasolták mert vesemedence tágulata van és nehogy gyulladása is legyen.


megvettem a kushies szettet 30.000- ért - nem lehet kapni használtan..- mondjuk azt nem is adtam volna rá.

nem gáz idővel megtérül


de!

be kell áztatni mosáskor öblitő nélkül kell mosni nem macerás és könnyen is szárad meg lehet szokni

de brutálisan kicsipte a fenekét gyakorlatilag egy nap alatt élő húsig...

mondjuk kis hős volt mert nem fájlalta kenegettük tisztán tartottuk neki


szóval EGYÁLTALÁN NEM AJÁNLOM.

a pelenkától azóta se tudok megszabadulni..

2010. aug. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hát erröl te nem tehetsz, ne hibáztasd magadat.


A papír pelenkák egy gélt formálnak a pisiböl ezért nem csipi a baba pópóját, míg a moshatónál ott marad és teljesen pisiben van amíg ki nem cseréled. és a moshatóra is kell egy gumibugyi szerüséget ráadni.


Szerintem maradj a papír pelenkánál, de nagyon sürün cseréljed.


Ezeknek a hugyuti fertözéseknek az oka a kevés folyadék is lehet, minél többet iszik annál jobban ürül a betegség is, gondolom ha ennyire vissza térö akkor bakteriális, arra csak az antibiotikum segít.

2010. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szia, vagyis akkor Te azt mondod nem megoldás. Köszi a választ, bízom benne, hogy más is ír tapasztalatot. Én a Bambio mio-t néztem ki és olvastam, hogy ecetes vizbe kell áztatni, meg hogy ajánlott hozzá a mosódió, és nem szabad öblítőzni. Ez a része tiszta számomra és gondolom, hogy minden nap mosnom kell, ha más nem a kakis pelust.
2010. aug. 18. 10:01
 4/19 anonim ***** válasza:

a kakis pelusnál lehet kapni egy wc papir szerü hártyát ami tekercsben van lapokra téphető azzal ki lehet emelni a kakát és kidobni a wc-be de a pelust is gyakran kell mosni.

én mosógéllel mostam ecettel és napon irtó gyorsan megszáradt.


viszont nagy bugyor volt a fenekén a pelus miatt.


szerintem is vegyétek pelenkadiszkontból a pelust minthogy ezt használjátok.


inkább az olcsóbb pelusból legyen rajta.



a 2. válaszolónak is igaza van hogy mitől lehet én is - mi is -tudjuk de nem mindegy hogy egy ilyen hajlamú babánál mit hoz mivel jár

ha észreveszik rohangálni kell vele az otiba mert leveszed a pisit és mire megkapod az eredményt meg mire kiértékelik nem kis idő addig megy az izgulás aztán meg nem számit hogy kis gyereked van ugyanúgy ki kell várni a laborban a leletkiadásnál.


itt debrecenben a nagyotiban együtt adják a felnőtt /gyermek vér és vizetlet eredményt volt hogy két és fél órát álltam sorba a leletért és kiderült hogy bár elég volt a vizelet kezdhettük előlröl mert elkeverték .....


ez a nem mindegy és az ember mindent megtesz hogy elkerülje

2010. aug. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a kakihoz való eldobható réteg tippet, azt is olvastam. Tényleg mindent körültekintően átrágtam már. Csak tudod az antibiotikumos kúra alatt, váratlanul jönnek a fosikák :( Kislányomnál is az a gond, hogy valószínűleg hajlam, mert a bal veséje kétkamrás és könnyebben kap fertőzést. Szerencsére nálunk a pisileadás nem ilyen körülményes, mindig van itthon tartalék beutaló és steril cső. Csak leadom és délután betelefonálok az eredményért, igazából ez a része csak fél órámba kerül. Viszont ha már láza van, akkor azonnal kórház, minimum 2 éjszaka :(
2010. aug. 18. 10:21
 6/19 A kérdező kommentje:
...és utána 1 hónapon keresztül antibiotikumos kezelés :(
2010. aug. 18. 10:22
 7/19 A kérdező kommentje:
Carmen22: Eddig is neked válaszoltam :) Te milyen pelust használsz most(írtad, hogy már nem moshatót) és jött-e vissza fertőzés?
2010. aug. 18. 10:23
 8/19 anonim ***** válasza:

az én babóm még nagyon kicsi, de mi eleve a textilt választottuk, éjjelre és elmenetelkor adok rá eldobhatót. Gyönyörű a bőre, nagyon szeretjük, de tény, hogy ahogy pisil, kakil, hamar cserélni kell alatta. Kb.30.000Ft-ért vettünk, bő egy hétre elegendő mennyiség, papír betéttel, fölső záró nejlon borítóval.


nekem a női betétek sem komfortosak, zavar hogy befülled a bőr, ezért nem volt szimpatikus az eldobható belus, az még inkább körülveszi, még jobban beleizzad.

2010. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

én most vettem használtan popolini pelusokat. nem tudtam megkérdezni, hogyan kell használni, mert piacon árulta egy pasi, azt se tudta mik ezek. van bennük egy női eü.betéthez hasonló, vastag textil betét, plusz ez a külső, bugyiszerű pelus. látszik, hogy használták, mert a mosástól kicsit bolyhos, de sehol nem foltos vagy ilyesmi. 90 fokon kimostam, ennyi volt a pelus címkéjén, ráadtam a gyerekre és 10 perc múlva a pléd, amin feküdt is tocsogott a pisitől:( akkor ehhez is kellene még gumibugyi, 3. rétegként? ez esetben totális befülledés és hatalmas bugyor lenne a fenekén, mert így is dupla akkora, mint az eddig használt pampers.

én is akartam moshatót venni, monapelt néztem ki, de aztán megszültem, és örültem, hogy élek, nem szenvedtem vele és nem is volt egyben annyi pénzünk, hogy megvegyük.

maradtunk a pampersnél, ez szellőzik rendesen, bár tény, hogy nem olcsó! kipróbáltam a tescós pelust is, tiszta műanyag, 2 nap alatt kiütötte a fenekét...

estleg nem tudsz próbacsomagot venni az eldobhatóból? az olyan 5 ezer körül van, és pár napra elegendő készletet jelent.

2010. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

huh ! bocsi de le kellett mennünk a boltba kajáért.


szóval most hogy nem vált be a mosható én a tesco-sat használom meg huggiest.

2010. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!