Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Libero, vagy mosható pelus,...

Libero, vagy mosható pelus, húgyúti fertőzés/vesemedence gyulladás miatt kérdezem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Segítsetek dönteni! A kislányom 6 hónapos és eddigi kis életéből, 2 hónapig antibiotikumot kapott sajnos, mert húgyúti fertőzést kapott. Mellesleg jelzem, hogy tiszták vagyunk és azonnal cserélem a pelust, kezet mosok, popsit mosok, nem spórolok és eddig pamperst(vagyis márkásat) használtam, stb, mielőtt támadás érne e téren. Viszont, hogy szegénykém ilyen "beteges" babó lett, egy orvos és pár ismerős azt mondta, hogy mosható pelusra kellene váltanom, mert abba nem fülled be a baba és így nem tudnak a gombák és vírusok szaporodni(ezt írják az neten is). És a textil mosható, vasalható magas hőfokon, stb. Viszont a liberonál is pont azt olvasom, hogy ilyen-olyan szuper szellőzős meg minden. Persze a libero nekem kényelmesebb, de fontosabb a kicsim egészsége és inkább mosok minden nap pelust, ha kell. Most melyik szuper reklámnak higgyek? Semmi kedvem bevásárolni a moshatóból egy rakatot, ami nem kis pénz(mert minimum kell 2 egységcsomagot vennem, ami 45000ft-ra jön ki nekifutásból), ha attól nem változik a helyzet. Van valaki ilyen helyzetben? Tényleg bepállik az eldobhatóba a popsi, vagy csak a mosható pelusos cégek ellen reklámja?
2010. aug. 18. 09:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Az én kislányomnak is folyamatosan visszatérő húgyúti fertőzése van most ő 15 hónapos.Elmondanád nekem

milyen tüneteitek voltak.Mennyire volt láza milyen fvs szám volt a vizeletben stb.

Nálunk folyamatos probléma hogy mindig a minta levételébe kötnek bele.Hiába használunk vizeletgyűjtő zacskót és csinálunk mindent ugyanúgy az eredmények nagyon eltérőek egymástól.Mi is túl vagyunk jó pár antibiotikum kúrán megjártuk az egyes számú gyerekklinikát mindenhol azt a választ kapjuk érzékenyebb a gyermek( ami abból adódik hogy kék szemű és szőke hajú )és mivel hogy érzékenyebb neki a kaki húgycsőbe való jutására fogják ezt az egészet.

Már mi is tanácstalanok vagyunk mert mindent úgy csinálunk ahogy mondják de az eredmények nem változnak.

2010. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Folytatom csak véletlenül elküldtem

Köszönöm válaszod mielőbbi gyógyulást kívánok nektek :)

2010. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

a Monapel biztos jó, de az tényleg drága. Mi a régi tetra pelust használjuk, hajtogatni kell. A nejlon külső csak a derekán és a 2 lába közt fogja, kis felületen, nem fülled be alá.


Gondolom büfiztetéshez használtok sima pelust, nem? talán érdemes lenne csak egy küldő borítót venni, és a meglévő pelusokkal kipróbálni, hogy jobban bírja-e a pici bőre.

2010. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szia! (Kisfiamnak a feneke most nagyon kiütéses a melegtől.Sokat van szellőztetve.) Szóval eddig pamperst használtunk, most Liberot vettem, az volt az akciós.Ha pelusba van, akkor is halványodnak a pöttyök.Úgyhogy a pampesrnál légáteresztőbb és ezt tapasztaltam.
2010. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

11.56-os ezt nekünk is mondták a deoec gyermekklinikán hogy azért hajlamosabb mert északi tipus. szürkéskék szem szőkés haj...


csak ez nem úgy tünik mint egy orvosi magyarázat- bár kétségtelenül nem latinul van-...

2010. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
12.18-as vagyok. Sőt 3 nap alatt elmúltak a kiütések, pedig pelusban volt és dög meleg ráadásul.
2010. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Még mindég 12.18.Kicsit hülyén írtam, szóval pluszba még nagyon meleg volt kint. Úgyhogy amíg ilyen melegek lesznek Liberot veszek.
2010. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
11.56 Hát ezt az "északi típusú" verziót még nem hallottam, a többit igen. Lányomnak a szeme még minden nap más, szürkés-kékes-zöldes, változó. Barna hajjal született és most kiszőkült. Mindkét eset eltér amikor beteg lett. Először büdi volt a vizelete, de azt hittem, csak kevesebbet evett/ivott, mert hogy akkor pont tápszer gondjaink is voltak és váltani kellett, stb. Így az erősebb szagú pisinek nem tulajdonítottam különösebb problémának, de 1-2nap múlva éjszaka hőemelkedése lett, ami magától le is ment, majd másnap este megint ugyan ez. Akkor lementem a dokihoz és mivel csak 5 hetes volt, így kötelező volt kórházba utalni kivizsgálásra. Ott vettek pisit és minden kiderült. Második esetben pedig nem volt büdi a pisi, viszont magas láza lett, szinte egész nap. Fvs száma az utóbbi esetben: 16,83 G/l. erre azt írták, hogy +++, másnap megint vettek pisit, már csak ++ volt, persze már elkezdték az antibiotikumos kúrát és a kórházban az nagy dózisban és vénásan adják, de ezt neked biztos nem kell mondanom. 4 nap pedig már negatív lett a pisi, viszont az e-colie miatt, ami a vérébe került, 1 hónapon keresztül kellett szájon át folytatni a kúrát, persze csökkentett dózisban.
2010. aug. 18. 13:56
 19/19 A kérdező kommentje:
11.19 Tudnék venni próbacsomagot is, de abban van 1 darab. Ha bepisil, akkor mire cserélem ki? Azért kellene legalább 1 napi adag, hogy száradni is tudjon, ha kimosom. Ezért is szimpibb a moshatóak közül a Bambio mio, mert az 1 külsőből áll és a belsőt kell cserélni. És nem tünik akkora puttonynak sem, bár nem próbáltam fel a kislányomra, csak fogásra feleakkora, mint a kushies.
2010. aug. 18. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!