Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha magától alszik el egy...

Ha magától alszik el egy gyerek akkor tényleg hamarabb átalussza az éjszakákat ill. kevesebbet ébred fel, mint pl. ha cicin altatják?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam már ezt, de engem a gyakorlat jobban érdekelne, mint a pszichológusok elméletei. Mik a tapasztalatok?
2010. aug. 18. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nagylányom cicin aludt el 2 éves koráig, mégis fél évesen már átaludta az éjszakákat, előtte is csak egyszer kelt szopizni. Most a pici is így alszik el, de ő még legalább 1x ébred, 1 hét múlva 2 éves... A fiam szintén cicivel aludt el, ő meg már 3 hónaposan végig durmolta az éjszakákat este 9-től reggel 7-7.30-ig. Tehát nálunk 66%-osan nem jött be az átlag :)
2010. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mindig ringatva altattam el a gyerekemet. Ő 2 hónapos és 3 hetes volt, amikortól általudta az éjszakákat. 5 hósan bezavart a fogzás, 6 hósan meg a mozgásfejlődés és szintén a fogzás. Akkor 1-2x felkelt. Nem tudom ezt átvészelte-e volna jobban, ha magától el tud aludni...
2010. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a mi esetünknek semmi köze a pszichológiához, de leírom nálunk hogy zajlik (zajlott). A nagyobbik fiamat 1 éves koráig ölben altattam el, mert másképp nem volt hajlandó, cumizni nem cumizott, és semmi más módszer nem segített. Este elaltattam, 2 hónapos korától minden áldott éjszaka (még ha beteg volt, akkor is) végigaludta felkelés nélkül az éjszakát. A kisfiam most 5 hós, ő első perctől cumit kap és azzal altatja el magát, hát őszintén megmondom, 20-szor még nem aludta végig az éjszakát úgy, hogy ne ébredt volna meg. Az utóbbi 1 hétben, mióta forgolódik, 5-6-szor kel fel éjszaka. Nem mondom, megkapja a cumit és rögtön visszaalszik, de én sajnos nem. Hát nálunk ez a gyakorlat, tehát itt megdől a pszichológusok elmélete...
2010. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mind 3 gyerekemet cicin altattam.A ket nagyobb 6-8 honapos korara aludta at az ejszakat.

A kicsi 2 eves korara.

Szerintem gyerekfuggo a dolog.

3 gyerekes,pocakos.

2010. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam kezdettől fogva egyedül aludt el, soha nem cicin vagy ringatva. Még nem volt 6 hetes, amikor átaludta az éjszakát. (Egyébként 5 hónapos koráig szopizott.) De aztán jött a mozgásfejlődés, majd mostanság a fogzás, és gondok vannak az éjszaka átalvásával, előfordul, hogy 1-2 alkalommal ébred (de nem eszik, csak mondjuk átázik a pelus, vagy éppen fáj a foga).

Szerintem nincs összefüggés a cicin altatás és éjszaka átalvása között.

2010. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én melléfeküdve altattam csecsemő kora óta. (3 hónapos koráig egy ágyban aludtunk.) Eleinte másfél órába telt, később már csak 5 percbe. Ekkortáéjt szoktattam be a kiságyába is, azóta már itt altatom.


Rábíztam a fiamra, hogy milyen gyakran kér szopit, hogy mikor ébred meg éjjel, hogy mikor fogja átaludni az éjszakát. Ő maga volt, aki egyre szélesebbre húzta a szopik közötti időt, előbb 4 órára, majd 5-re, 6-ra, végül 4 hónapos kora óta már 9-6-ig alszik. Gondolom, ekkorra érett meg rá. Én semmit sem tettem azért, hogy átaludja az éjszakát, csak lereagáltam a fiamat, és kielégítettem az igényeit, amikor jelezte, hogy szüksége van valamire.


De nincs két egyforma baba.

2010. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 8 hónapos kora óta magától alszik el minden alkalommal, de még mindig kel éjszaka. Van, hogy 1x, de van, hogy 5x, pl. ha jön a foga. 1 éves. :S
2010. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!