Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar mindenki már 3-4...

Miért akar mindenki már 3-4 hónaposan gyümölcsöt adni?

Figyelt kérdés
Valami kényszer hogy le ne maradjon valamiről? Miért siettetiket mikor a csapból is az folyik hogy 6 hóig semmit?
2008. dec. 3. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Ezt én sem értem..

De a tápszeresek szeretnek előbb hozzátáplálni, bár a minap kaptam egy privit, 2 hós kisgyerek, anyatejes, rendszeresen kap almalét és már almával próbálkoznak...

A táposokat "megértem", de hogy az anyatejeseknek miért kell?

Biztos van benne egy verseny is, hogy az én babám már ekkor meg akkor ezt meg azt ette..

És mindenki azt mondja, semmi baja-most, de mi lesz 20 év mulva? Hibáztatja e majd magát, ha emésztési gondja lesznek gyerekének?...

2008. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ma voltunk tanácsadáson és egy anyuka ott dicsekedett hogy a 3 hós gyereke már mennyi mindent eszik. Majd leesett az állam. A többiek meg ott bólogattak.
2008. dec. 3. 21:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azért adtam, mert már ez volt az egyetlen, amit hasfájás ellen kipróbálhattunk. Amikor már mindent adtunk neki, ami létezik, masszíroztuk naphosszat, és még mindig sírt, a védőnő azt mondta halkan, hogy bár kicsi még, adjak neki baracklevet. Első alkalommal persze utálta, de pár nap múlva újra kapott, és megivott néhány kortyot.Lehet, hogy ez csak nálunk volt megoldás, de soha többé (komolyan) nem fájt a hasa.

Persze én is féltem attól, hogy megárt neki, de azzal nyugtattam magam, hogy szerencsére nekem és az apjának sincs semmi allergiánk, emésztési gondunk, pedig mi még akkor születtünk, amikor ciki volt, ha az anyuka 2 hetesen (!) nem adott almalét a babájának.

Egyébként az a véleményem, hogy persze ez is egyfajta verseny. Mi nők egy ideig abban versenyzünk, hogy minél tovább semmit ne adjunk a piciknek az anyatejen kívül, utána meg elvárnánk szegényektől, hogy egyik napról a másikra mindent megegyenek:(

2008. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok, én 4 hónaposan kezdem gyümit pépet adni de mert kevesebb volt a tejem(kisfiam meg 8900gr!!!)s már nem fedezte szükségletit, dokinéni meg nem akart tápszert írni amit nem is bánok...végül 8 hónapig szoptattam de mellette kapott szilárd ételt is már.

Ha van elég tej, ráértek 5-6 hónap körül mellétáplálni sztem.

2008. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Miért a tápszer nem jó??

Ugy értem miért kell egy tápos bébit elkezdeni etetni gyümivel??

Nekem most pl pár nepja szinte bele kell erültetni a tápszert!!

Biztos az idő lehet!! üdv egy 4 hós babuci anyucija

2008. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia nekem a kicsi 17-én lessz 6 hónapos,és még csak anyatejet eszik.Lehet lassan kevés lessz neki a tej mert 1-2óránként szopizik.Én megvárom a 6 hónapot és utánna kezdem csak a hozzátáplálást.Az első babámnál szerintem valamit elrontottam,mert nekem is azt mondták hogy 3 hónapossan kell vele etetni mást is.Most a kisfiam 5 éves és a gyomrával vannak gondok.Bánom hogy másra halgattam,de első gyereknél nemtudtam mi a jó.Kisgyereket 20 hónapig szoptattam.Most megfogadtam ha a kicsinek nemlessz elég az anyatej csak akkor kezdem a hozzátáplálást,kivárom a 6 hónapot,mert tejem nagyon sok van.És már 8200gm vagyunk,szerintem ez elég jó súly egy 5 hónapos babának.
2008. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
engem a háziorvos akar rábeszélni,h legkésőbb 5 hónaposan kezdjem el hozzátáplálni,mert addigra elkezdenek kiürülni a vasraktárai és nem árt,ha 6 hónaposan már több mindent tudok majd neki adni (amúgy a babám 2 hónapos,kizárólag anyatejes)
2008. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Bár nem vagyok anyuka, de nem értem mért lenne több évvel később emésztési gondjai..ez butaság...az anyatejjel a gyeerek immunrendszerét erősítitek, de másba nem igazán kell, csak mint tápanyag, annak meg a gyümölcs sem rossz...
2008. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, kezdettol fogva kevés volt a tej, a 4hónaptol már nagyon kellett a tápszeres pótlás. Nagy volt a baba, kiprobáltuk, bevált, addigra ugyanis ott tartottunk, hogy óránként akart szopizni. A család részérol én is hallottam, hogy miért nem adok már neki ezt, vagy amazt, probáltam megértetni veluk, hogy nem kell sietni, és az etetés az az a dolog, amit a mai felfogás és javaslatok alapján fogok csinálni és nem valami 30éves konyv szerint. Ugy tunk, elfogadták, csak néha még jonnek, hogy 4hónaposan fácánlevest evett a gyerek, félévesen porkoltet meg nokedlit... Nem mindig konnyu ilyen háttér mellett nem elcsábulni. Ha valaki túl korán kezdi, abban benne lehet a családi "tanácsadás" is, ill. a "lakotelep-szindroma" - az en gyerekem mar eszik kiflit, a tiéd miért nem, a versenyzés.
2008. dec. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Azért ez a kérdés egy kicsit támadó. Örülj neki, hogy eddig nem kellett rászorulnod, hogy előbb elkezd hozzátáplálni. Képzeld el, akinek nincs teje a kezdettől fogva, az várna 6 hónapig, amikor előbb is el lehet kezdeni neki adni a vitamint?

Nem kell rögtön leharapni senkinek a fejét. Nem azt mondom, biztos vannak nemnormális anyukák, akik csak azért tömik a gyereket, hogy el tudják mondani, hogy már mi mindent eszik, de a másik oldalt meg lehet érteni.


Üdv. 3 hónapos kisfiú anyukája (kezdettől fogva tápszeres, mert egy csepp tejem sem volt)

2008. dec. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!