Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszi meg nyersen, frissen...

Nem eszi meg nyersen, frissen a gyümölcsöt 8 hónaposan. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Úgy látszik, csak én járok ebben a cipőben, mert még csak hasonló kérdést se találtam. :-( novemberi születésű, friss gyümölcs híján üveges bébiételket kapott gyümölcs gyanánt. nem tudom, hogy az ízüket nem szereti, mert mondjuk túl tömény. vagy az állagukat, mert ugye botmixerrel is maradnak benne rostok, darabok, deeddig akármit próbáltam, nem jött be. főzelékekkel nincs ilyen gond, mert abból párhuzamosan kapta az üvegest és a sajátot, zöldségek voltak fagyasztva a kertből, gyümölcsök nem.

mit tehetnék? a darabos kajákat egyáltalán nem fogadja el, öklendezik, 8 és fél hónapos :-((( várjak türelemmel és adjam tovább az üvegeset, holott van rengeteg féle friss (amikből tegyek esetleg fagyasztóba, hogy hátha később mégis ráfanyalodik, bár az már nem lesz olyan, mint a friss) vagy vessek be további trükküket, amikből viszont kifogytam. még a banánt se eszi meg nyersen, pedig az nem is marad igazán darabos összetörve sem.

segítsetek!


2011. júl. 13. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló. Babavízzel hígitottam neki a turmixolt gyümölcsöket, így sokkal folyósabb volt, és így szó nélkül megette.
2011. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az almát nem hajlandó a mai napig nyersen megenni, csak üvegeset fogad el, vagy meg kell süssem az almát, és azt turmixolnom, úgy megeszi. Nem tudom konkrétan, hogy a Ti esetetekben mi/mik azok a gyümik, amiket nem fogad el, de trükközhetsz úgy is, hogy 2-3 féle (összeillő ízű) gyümit turmixolsz össze (ötletet lophatsz a bébiételes üvegekről :D), vagy friss gyümit valamennyi üvegessel összekeversz, és úgy adod, napról-napra csökkentve az üveges adagot, hátha átszokik a nyers gyümire. Bár én nem találok nagy íz különbséget az üveges és a friss között, de ez lehet egyéni érzékenység is. A darabos témára pedig: minél előbb, annál jobb, ha hozzászokik a néha nagyobb darabokhoz, de ezzel azért óvatosan! Mi már 5 hónapos korától adtunk neki néha icipici kenyérdarabkákat, eleinte kilökte a nyelvével, de mivel irtóra azt akarta enni, amit mi, szépen lassan (kb. 3 hét alatt) megszokta, hogy vannak darabosabb dolgok is. Azóta nem köpi ki, ha valami csomó/kajadarab van a kis adagjában. Vannak darabos babakaják is, bár ez gondolom nem dob fel Téged, hisz vagy azt helyezed előtérbe, hogy darabosat kapjon, vagy azt, hogy általad készítettet.
2011. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én babám se egy gyümölcsös,mert Ő is az üvegessel kezdte,viszont a joghurtot (natúr) imádja uh én tízóraira a joghurtba turmixolom a gyümit és cumisüvegből issza meg,mert kanalazni elég híg lenne.És Ő is kikészül ha egy kis rost van bármiben,öklendezik,már volt,hogy hányt,mert annyira nem akarta lenyelni.Ez van,türelem.Ha mered rost az "ivójoghurtban" átszűröm.Remélem tudtam segíteni.
2011. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az én fiam is csak a bolti gyümiket ette meg (most 9 hónapos), végül vettem neki gabonapépet, azzal sűrítem a pépesített friss gyümölcsöt. Úgy szoktattam hozzá, hogy a kanál végére eleinte raktam neki a boltiból, mert annak ismerte az ízét és fokozatosan áttértünk a házi gyümölcsre. Így naponta megeszik pl 1 almát 1-2 barackkal és 3 evőkanál péppel. Egészséges is, meg finom is neki. :)
2011. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

gabonapépünk van is itthon, azt is kipróbálom, meg a boltival keverést meg az üvegbe töltést és társait. most már ott tartunk, hogy a főztömet sem eszi. ennyit számítana egy 3 napos Balcsi kiruccanás, ahol csak üvegest adtam mindenből?!

a mai nap totális katasztrófa volt evése szempontjából, ráadásul még az első mensim is megjött, így szopi alatt, szóval szopizni se igen akart. remélem, félóránként kel majd éjjel :-(((( totál kivagyok :-(( de ez már más tészta

köszi a tippeket

2011. júl. 13. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!