Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha korábban nem volt allergiás...

Ha korábban nem volt allergiás, attól még lehet valamire érzékeny 7 hónaposan?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást, BLW, mindent kap, már evett glutént, tojást, banánt, tejbegrízt, mindenféle zöldséget és gyümölcsöt, citrusfélék, stb. Semmi után nem vettem észre semmi gyanúsat, hogy őszinte legyek, illetve előtte is 100% anyatejes volt, meg még most is aktívan szopizik, én nem fogom vissza magam, mindent (is) eszek (alkoholt leszámítva, de amúgy csípős is, koffein is, csoki is, minden megy a kezdetek óta, soha nem tünetelt semmire).


Pár napja az arcán (konkrétan tényleg a kis orcácskáin) meg az álla csücskén nagy piros foltok jelentek meg, de így az egészet beborítja egy-egy nagy piros folt. Pontosan úgy, mint ezen a képen (forrás: google images), csak nem ennyire sötétpiros, de a kiterjedés, forma, az mind így néz ki: [link]


A napokban kapott banánt, először erre gyanakodtam. Másnap reggelre elmúlt, tök örültem, de ma egyáltalán nem kapott semmi mást, csak anyatejet, én se ettem semmi kirívót, aztán most estére megint kijött. Mindig estére jelenik meg, reggelre elmúlik. Egyébként semmi más tünete nincs, a kedve jó, élénk, aktív, a pelus tartalma hűen mutatja, miből mennyit evett, ennek függvényében az állaga és a szaga változó, de amúgy nem krónikus, nem vizes-folyós-nyálkás-akármi, szóval semmi gondot nem látok én laikusként a pofifoltokon kívül.


Másnak volt hasonló? Mitől alakulhatott ki? Mitől múlhatna el?


(A védőnőm telefonon elérhetetlen, és amúgy sem megyek vele sokra, ő az a fajta, aki mindenre a vállát vonogatja és rám hagyja, nem nagy segítség, a gyerekorvosnak meg gondolom most jobb dolga is van ennél, főleg, hogy a gyereknek láthatóan nem okoz különösebb gondot, inkább csak én aggódok emiatt.)


2021. márc. 6. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Voltatok sétálni? Az én lányomnak a hideg, a szél szokta így szétszedni az arcát. Bekenem popsikrémmel (amit csak az arcára használok) és reggelre nyoma sincs
2021. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 detto

Nekem is ez jutott eszembe!

2021. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hmmmm, remélem akkor csak ez a titka, kipróbálom, hátha. Köszönöm!
2021. márc. 6. 20:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a szélre volt hasonló reakció.

Egyébként is nagyon száraz volt a bőre

2021. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!