Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemüveges anyukák, mikor...

Szemüveges anyukák, mikor szokik le a baba arról, hogy levegye rólam a szemüveget?

Figyelt kérdés

13 hónapos a gyerekem, kb a 6-7. hónaptól kezdve leszedi a szemüvegem és úgy nézegeti az arcom. Néha ráadja az apjára, mostanában elkezdte rágni, ami viszont veszélyes, mert üveg a lencse.

Mostanaban mindig mondom neki, hogy nem szabad, ma megríkattam, mert erősebben leszidtam 🙁

Nem attól félek, hogy eltörik, hanem hogy megsebzi magát.

Volt, hogy hagytam, hadd nézze meg, hátha megunja. Most jóideje mindig raszolok. Nagyon gyors, és rafinált, trükközik, hogy el tudja kapni 😃

A kontaktlencsét sajnos nem bírja a szemem, ég és fáj tőle.


2021. márc. 7. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon vicces, szmájlizós. Az elejétől tiltani kellett volna.
2021. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
A tiéd semmikor, mert eddig hagytad neki.
2021. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván gyereke válogatja. Nálunk mindenki szemüveges, kezdettől tiltottuk a babának, hogy a szemüveghez nyúljon, illetve megakadályoztuk, hogy fogdossa, leszedje. (Mondjuk nálunk ez "élet-halál kérdés", ha véletlenül letörné a szemüvegem szárát, vagy más módon használhatatlanná tenné, nem tudnék hazamenni tőlük. Az progresszív lencsés szemüveg áráról nem is beszélve.) Most egy éves az unokám, nem is próbálkozik a szemüvegek megszerzésével.

Lehet, hogy a ti babátok nagyon fürge, de ha le is kapja egyszer-egyszer a szemüvegedet, ne várd meg, amíg rágcsálni kezdi, ráadja az apjára vagy ilyesmi. Azonnal fogd meg a kezét, vedd vissza tőle a szemüveget, és mondd nagyon komolyan, hogy ezt nem szabad. A nagymama nem lát jól szemüveg nélkül. Ha újra próbálkozna, tedd le az öledből pár percre, hogy ne férjen hozzá a tiltott tárgyhoz.

2021. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. nem tudtam, hogy a gyakoribb tilos szmájlit használni 😂

Volt, aki azt tanácsolta, hagyjam, hadd nézze meg párszor, és ha látja, hogy működik és nem zenél, nem izgalmas, majd békén hagyja. Hát ez nekünk nem jött be.

Mivel az időben nem tudok visszautazni, kíváncsi vagyok, meddig tart ez az időszak, vagy hogyan tudom leszoktatni.

Utolsó, köszönöm a tanácsot, így teszek.

2021. márc. 7. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha már most rosszul vagy, hogy megrígattad, mi lesz később? Majd mikor hisztizik, akaratoskodik? Mindent ráhagysz mert csak jajj ne sírjon szegény? Legyél határozott. Nem veheti le. Leveszi, azonnal elveszed tőle. Megmondod hogy nem szabad. És a nem az nem. Ha földhöz vágja magát akkor is.

Csak rajtad múlik, mikor szokik le róla

2021. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Megfogod a kezét, mielőtt elérné, és mondod neki, hogy ezt nem szabad, persze határozottan.

Megint megpróbálkozik, ugyanúgy mondod neki, és hozzáteszed, hogy a következő alkalom után lerakod a földre/kiveszed az öledből (a lényeg, hogy ne érje el sehogy).

Megint megfogná, akkor beváltod, amit ígértél. Ha hisztizik emiatt, akkor így járt, legalább addig sem unatkozik. Nem szabad megsajnálnod, sem bocsánatot kérned. Ha egy határt kijelölsz, nem inoghatsz meg.


Amúgy nem értem, sokan miért félnek rászólni a saját gyerekükre. És ha kiakad, akkor mi van? Igenis tudnia kell, mi az a határ, amíg elmehet.

2021. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

??? 5-ös, hol írtam, hogy rosszul vagyok? Mondjuk nem célom állandóan leszidni a gyerekemet, de ha olyat csinál, amit nem szeretnék, hogy csináljon, akkor nyilván rászólok. Mostanában könnyen elsírja magát a legkisebb dolog miatt, ez van. Gondolom, most ez jön.

A problémát az okozza, hogy bugyipelus cserénél pl magamnak döntöm a pelenkázón, és így könnyedén leszedi a szemüvegem. Közben én őt fogom, pelust húzok, így nehéz arra figyelnem, miben mesterkedik.

Azt találtam ki, hogy peluscsere előtt leveszem a szemüveget.

Azt mondjuk nem értem, miért spekulálnak a válaszolók és miért találnak ki minden hülyeséget? 😃

2021. márc. 7. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Kerdezo:


En se ertem szintugy kiirtam egy kerdest es ugyanez van ott is... szerintem ma a fancsali hp-k vilagnapja van 🙄

2021. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem engedtem neki. Kb egy hónap volt, amikor próbálkozott aztan megértette hogy tilos. Nem is ertem, ha engeded neki mit vársz? Sose fogom megérteni miért nem tudjak felfogni felnott emberek, hogy amit egyetlen egyszer megengedsz, azt már az ő fejeben szabad csinálni. Majd a konnektorba is megengeded hogy csak egyszer belenyuljon? Ha valami tilos akkor tilos. Nincs kecmec. Egy kis tekintélyt próbáljátok már meg magatokra erőltetni. Persze sokkal strapasabb nevelni mint nem, de utána min kell csodálkozni?!
2021. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as, és tényleg 😆
2021. márc. 7. 17:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!