Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik hogy tudatosan használ...

Létezik hogy tudatosan használja az apu szót a babám?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos. Az apukája a mindene. Amikor meglátja vagy hallja hogy hazajött, olyankor mindig mondja hogy apu apu. Sokszor játék közben is ránéz és mondja neki, vagy amikor mutatja hogy vegye fel. Van mikor sírás közben is csak azt hallom hogy apu, olyankor ha odajön az apukája akkor megnyugszik. Lehetséges hogy ez tudatos? Mikortól használt a gyermeketek tudatosan szavakat? Nem lenne ez korai?
2021. márc. 9. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ennyire azért ne képzelj bele mindenfélét a gyerek gagyogásába.

Iyen idösen még semmi, de semmi konktét szót nem használnak, egyszerpen csak játszanak a hangjukkal.


Egy éves korban esetleg, de csak esetleg használhat egy-két szót, de az az igen, nem, hamm, stb szintem van, szóval még legalább fél év-egy év, mire mondhat ilyet, addig nem.

2021. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ekkor még nem tudatosan gagyorásznak szerintem.
2021. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
1esnek félig van igaza. 6 hónaposan nem túl valószínű, hogy tudatos. Viszont egy évesen már simán mondhat szavakat. Az én lányom 10 hónaposan mondta először, hogy apa, azóta 15 szava van, most egy éves.
2021. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan még nem, de egy évesen nekem 2 gyerekem használt kb 20-25 szóz tudatosan. Az apa volt egyébként az első szava mind a 4-nek, a 2 korán beszélőnek 10, a másik 2-nek 13 és 11 hónaposan. 😊
2021. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

8 hósan kezdte mondani a lányom, hogy anya, de nem a nevemként használta, hanem ha valami baja volt, akkor mintha azt kiabálná, hogy ajjajajajajaj csak ő azt ordította, hogy anyaanyaanyaanyaanya! :))))

Szóval a 6 hó nagyon korai.

2021. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom. Az en kisfiam a mamát mondta sokat ennyi idősen, viszont egyértelmű első tudatos szava most egy évesen a gyere “gyeje”. És néha mondja, hogy anya. De ebben nem vagyok biztos, hogy ram erti e.
2021. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!