Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposom nem eszi meg a...

15 hónaposom nem eszi meg a gyümölcsöt. Szinte egyik napról a másikra, sem joghurt, sem semmi ilyesmit, főleg ami pépes. Húst enne csak hússal, meg péksütit. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött hogy csak ugy ette meg a gyümit,ha összecsikoztam,és ő haraphatta.Aztán ugy hogy a csikozottat beletömte az én számba,ő meg harapta az egész gyümölcsöt.Most viszont már sehogy nem eszi meg,nagy ritkán almát,banánt,de igy is folyamatosan székrekedése van,ugyhogy az meg nem túl jó neki.:-((
2010. aug. 18. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Adj a kezébe egész gyümölcsöket! Ennyi idős kisgyerek már ügyesen boldogul vele! Egyél vele együtt te is! Tegyél a tányérjára egészben hagyott zöldséget, neki már nem kell pépesíteni :) Ha akarja, foghassa meg kézzel a dolgokat, lehet, hogy úgy jobban tetszene neki. 15 hónaposnak persze, hogy nem tetszik a pépes étel, tudja ő jól, hogy a foga rágásra való :)) Az enyém 8 hónapos kora óta nem eszik meg semmi pépeset, 1 évesen már a húst is csak kis darabokra tépve ette... pároltam neki hozzá brokkolirózsákat, karfiolt, karalábét, borsót, egészben a hús mellé tettem, úgy szépen megette.
2010. aug. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. A gyerekek immunrendszere még jó. Tudják,hogy mire van szüksége a szervezetüknek. Most a gyümölccsel "tele" van,és a húsra van szüksége. Add neki azt,amit megeszik. Pár hét múlva majd újra a gyümöocs lesz soron. A gyümölcsöt hagyd elől,ha megkívánja,tudja enni,de ne erőltesd.
2010. aug. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert az jobban izlik neki. Ilyenkor van az, hogy bele kell csempészni, a gyümölcsöt zöldséget az ételébe. Csinálj neki répatortát, v gyümölcsöset, esetleg rakott zöldséget hússal, úgy lehet hogy jobban megeszi, ha a zöldség v gyümölcs nem önmagában van.
2010. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már egészben sem eszi meg!Amugy nem is erőltetném,csak azért aggódom mert a kakival mindig is kinlodtunkés legalább a barackkal,szilvával,joghurtal tudtam lazitani.Remélem ez csak időszakos dolog.
2010. aug. 18. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!