Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 11 hónapos (lassan 1 éves)...

A 11 hónapos (lassan 1 éves) babád délelőtt, a reggeli ébredés után mennyit tud jókedvűen, aktívan ébren lenni?

Figyelt kérdés

A kislányom április első napjaiban lesz egy éves. Éjjel nagyon jól alszik, maximum egyszer ébred szopizni (sokszor már egyszer sem), aztán alszik vissza. Reggel abszolút vállalható időben ébred. Tehát este 21 órától alszik reggel 7-8 óra közöttig. Azt gondolom, éjjel kipiheni magát, mégis délelőtt 10 órakor már nagyon kéredzkedik újra aludni. Nagyon nyűgös már ilyenkor. El is alszik pikk-pakk. Délután 3 óra körül szokott még aludni olyan másfél órát.

Gondolom, nincs ezzel gond, csak nincs ezen a téren igazán pozitív tapasztalatom, a két nagyobb gyerekem borzalmas alvó volt ilyen idős korában.

Hasonló korú babák szülei, tudnátok írni nekem tapasztalatokat? Azok is írhatnak, akiknek már nagyobb a gyerekük, de jól emlékeznek erre az időszakra.

Annyi kérésem lenne, hogy hasonlóan jóalvó babák szülei írjanak, ugyanis ebben a kérdésben sajnos nem releváns egy olyan gyermek alvási ritmusa, aki alig alszik. Tudom, hogy ilyen is van🙂Peace!



2021. márc. 15. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Aprilis 4-en lesz 1 eves a kislanyom:)

Elég hasonlóan alszik ő is. 9-kor szopizik, aztan alszik reggel fel 8 -8-ig. 11 korul mar asitozik. Alszik egy órát kb, aztan ebedelunk és legközelebb 4 korul alszik el, szinten egy órat. Ugyhogy szerintem ez teljesen normalis. Bar nekem ő az első baba, szóval nincs kihez/mihez viszonyítanom.

2021. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szintén április 4 a fiam :)

Igaz már 2 éves lesz. Nálunk 10hósan állt át a napi 2 alvásra, 7-8 közt kelt, délig simán bírta. Akkor aludt 1 orát, majd olyan 4 fele ismét 1 órát. (Éjjel 3x kelt átlagban cicizni)

13hósan tért át az 1 alvásra, addig ment ez így.

2021. márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Március végén lesz 1 éves a fiam. Éjszaka kb. ugyanennyit alszik, csak ő 8-kor alszik el és fél 7-fél 8 között kel, majd 3 óra elteltével már álmos, tehát 10 óra körül ő is alszik 1-1,5 órát. Következő alvása szintén az ébredéstől számítva 3-4 óra múlva van.
2021. márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém már elmúlt egy éves januárban, de pár hónappal ezelőtt is ugyanez bolt, mint most. 9-kor felkel és 11-13 óra között alszik egyet. Inkább 11. Így tehát reggel nem bírja jól az ébren létet. Igaz, ram ütött mert totál bagoly a gyerek.
2021. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

11 hónaposan már csak egyszer aludt...


Túl sokáig maradt ébren utána 4-ig kb volt, hogy majdnem 5


6 után meg esti fürdés 7:30 alvás..


Ha olyan későn aludt, akkor este sokáig volt fenn.


Így össze tudtam ha golni a nagytesóval a napirendet..

2021. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Az 1 év körüli gyerekek kétszer alszanak napközben délelőtt és délután, nemsokára majd áttér 1 alvásra.
2021. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6:30 és 7 között kelt ilyenkor és 10:30-11ig volt el. Itt következett egy fél-1,5 órás alvás, majd 15:00-16:00 között aludt el megint ugyanennyire. 8kor fürdés, 9kor alvás.
2021. márc. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!