Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 és fél hónapos kislányom...

10 és fél hónapos kislányom nem mászik. Volt már más is így ezzel?

Figyelt kérdés
8 hónapos korától kúszik, bár féloldalasan, azonban másban nem féloldalas, mindkét kezét, lábát egyforma mértékben használja. Néha négykézláb hintázik, de nem sokszor. Mivel nem mászik, így kiülni sem ült még ki. A gyerekorvos és védőnő szerint nincs probléma, de elküldött azért fejlődésneurológushoz. Volt valaki másnak is hasonló "problémája"? Beindult aztán a mozgásfejlődés?
2021. márc. 17. 11:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nővérem kislányának. 17 hónapos épp hogy felállt mostanában egyedül kapaszkodva. Voltak neurologusnal. Nem találtak semmit. Mászni is későn kezdett meg úgy nagyjából mindent. Meg kell nézni de nem kell raparazni szerintem.
2021. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Az enyém. 14 hónaposan kezdett mászni és ülni egyszerre.

Tsmt torna segített. Egy nyaki reflex nem épült le, ezért nem haladt a mozgása.

2021. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Fiam 13 hónapos lesz, még nem tud ülni, mászni sem szokott. Veszett gyorsan kúszik, kommandózik :) Feláll 4kézlabra, hintázik. 1 hónapja felállt, bútorok melett kapaszkodva halad. Mi is voltunk fejlődésneurológián, majd megyünk még egyszer. Mi is tsmt-zni fogunk, az ülés megtanulása végett.
2021. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Megkérdezhetem, milyen nyaki reflexről van szó? Ezt hol alapították meg? Milyen más tünetei voltak?
2021. márc. 17. 16:35
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

2es válaszoló vagyok.


Szimmetrikus tónusos nyaki reflex (STNR). A Tsmt terapeuta állapította meg.

Fejlődés neurológián nem találtak semmit, többször is voltunk.

Kisfiamnak agykamra tágulata volt méhen belül, szerencsére szülésig visszahúzódott. De ezért kezdettől jobban figyeltünk mindenre. Először az tűnt fel, hogy utált hason lenni, nem emelte a fejét.

Végig lassú volt a mozgásfejlődése. Pl. forogni 8 hónaposan kezdett. 17 hónaposan indult el.

Most lesz 2.5 éves, minden lemaradást behozott. Már bukfencezik is.😊

2021. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, hogy mindent behozott és ilyen ügyes.😊 A hasalást eleinte az én kislányom se kedvelte, a fejét viszont viszonylag hamar emelte, majd 5 hónaposan forgott először. Mióta megtanult forogni, szinte csak hason szeret lenni, úgyhogy ezzel nincs probléma. A kúszás is úgy-ahogy belefért a "határidőbe", a mászás viszont most jó ideje várat magára, pedig ösztönözzük, ahogy tudjuk...😀
2021. márc. 17. 19:50
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Köszi!


Ezek alapján nem hiszem, hogy nagy probléma volna nálatok. Csak kicsit "későn érő" típusnak tűnik.😊

Persze, ha valaki hát én megértem, hogy aggódtok és türelmetlenek vagytok.

Esetleg Tsmt felmérésre elvihetnéd. Mondjuk azt nem tudom, hogy most a vírus miatt csinálnak-e ilyet.

2021. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is ez volt. 7 hónaposan kezdett kúszni, elég féloldalasan. 11 hónapos korában már kevésbé lehetett látni hogy féloldalas, sokat javult. 12 hónaposan vittem el konduktorhoz, hogy még mindig nem mászik, pedig elég erős lenne hozzá. Kétszer egy órát foglalkozott vele, másnap tökéletesen mászott magától, egy hét kiült, pár nap múlva felállt. Feszesebb volt kicsit a csípőjénél az izom, azért volt neki kényelmetlen a mászás. Vidd el konduktorhoz, nem biztos hogy neurológus kell.
2021. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk időben csinálta ezeket, sőt hamarabb is, imádott hason lenni az említett nyaki reflex mégis beragadt.

Beszédben és a rajzolásban mutatta az eltéréseket


Az akaratlagos mozgások nehezen mennek neki.

Ő már nagyobb

Lassan 3

De páros lábon ugráláskor nagyon koncentrálva sem tudott eddig összezárt lábbal ugrálni.

Váltottlábas lépcsőzés csak gyakorlás utàn ment..

Ilyesmik.


Tsmt segített és oszteopata

2021. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
10 hósan még nekem sem mászott.felülni is csak akkor kezdett igazán stabilan (9-10hó).
2021. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!