Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy nem forog? 7,5 hós

Baj, hogy nem forog? 7,5 hós

Figyelt kérdés

Kislányom 7,5 hós. Hátról hasra pillanatok alatt fordul, de hasról hátra magától nem hajlandó. Korábban csinálta párszor, de nem tudom, mennyire véletlenül vagy akaratlagosan. Néha kibillen a hason támaszkodásnál, és vagy megáll az oldalán, majd vissza hasra, vagy végül eldől hátra teljesen. De ha pl hason támaszkodva elfárad, akkor nekiáll hisztizni meg repülőzni, de nem fordul át a hátára. Ilyenkor, ha a hátára teszem, rögtön visszafordul hasra, és sír/repülőzik tovább.

Hason amúgy körbeforog, szépen kinyomja magát, tolat, négykézláb kutyázik, és szépen megtartja magát. Kúszni/mászni még nem tud.

Próbálom ösztönözni a forgásra (keresztbe teszem kinyújtva a karját), de nem akar magától átbillenni.


Mennyire gond ez?



2021. márc. 17. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezért 6 hónaposan Dévényre járunk. Hipotón izomzatú és emellett feszes a nyaka. Nézesd meg, már bőven forognia kellene.
2021. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a hamar kifárad a “gond”

Nem lehet hogy feszes vagy gyenge a nyaki izma?


Tudom, hogy nem releváns, de mind2 gyerekem ilyenkor már kapaszkodva lépegetett bútor mellett.

Egyébként 9 hónapos korig “kell” mászni

2021. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En mindnekepp megnezetnem, az en 3,5 hos fiam tudja ezeket, kiveve a kutyazast. Neki sem sikerul meg a hasarol a hatara, talan 3x ha csinalta eddig.. Mi gyogytornara jarunk, nagyon enyhen hipoton, de szerencsere a torna es a sok jo tanacs hatasara(szabad mozgas biztositasa kemeny feluleten) szepen fejlodik, mozgekony. En max 6 honapot vartam volna a helyedben...
2021. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Forgás mind a 4 irányban 7 hónapos korig ideális "zöld", 9 hónapos korig muszáj, hogy meglegyen, tehát "piros", de még oké. Kérdező, mindig lesz, akinek a gyereke már mindent is tud, sógornőm kisfia 7 hetesen forgott, úgyhogy hallgattam mar ilyen hülyeségeket eleget. Nézesd meg, ha nagyon aggódsz. A Mackógyógytorna könyvet ajánlom addig is.
2021. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező. Hasonló cipőben járunk. Mi lett veletek azóta? Válaszodat nagyon köszönöm
2022. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy emlékszem, a védőnő miatt merült fel, hogy probléma lenne, de a vizit után pár nappal spontán gurigázni kezdett. :D


A kúszás kimaradt neki, de sokáig mászott. 10 hó körül kezdett el kapaszkodás nélkül állni, 1 év körül kezdett el kapaszkodás nélkül lépjedni, 14 hós korától jár stabilan, most már 22 hónapos, minden ok. :)

2022. jún. 10. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!