Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14,5 hós baba ehet már ananászt?

14,5 hós baba ehet már ananászt?

Figyelt kérdés
Van itthon ananász és arra gondoltam, hogy megkóstoltatnám a lányommal. Arra gondoltam, hogy banánnal és őszibarackkal turmixolnám össze neki. Lehet?
2010. aug. 19. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehet már nyugodtan, de nem értem ,hogy miért akarod leturmixolni neki. Elég nagy már.
2010. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos kortól lehet adni ananászt már, és ekkora gyerkőcnek már nem turmixolnék (10,5 hós a kisfiam, csak villával töröm össze a kajáit, most jön a 3. és 4. foga).
2010. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki, de én frissen adnám és szeletelve. Egy 14,5 hónapos gyereknek már van annyi foga, hogy mind a banánt, mind az ananászt szépen meg tudja enni.Ha most hozzászoktatod az állandó turmixolt ételhez, nem fog megtanulni normálisan rágni és később lesznek gondok. Persze, te tudod :)
2010. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan add neki és nyugodtan turmixold le. Imádom, hogy az ide írogató anyukák bele látnak más babák szájába.

Kedves Előttem író! Hány foga van szerinted a kérdező kislányának? Mondjuk ezt én sem tudom, de találd ki az én fiamnak 11.5 hósan hány foga van már! Neki turmixolhatok még? -- nem, ugye, mert már van elég foga --- bár ez konkrétan kettő, de ennyi erővel ha nem lenne, is elég lenne neki a rágáshoz, ugye?!

2010. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem tudhatom! De azért a banánt és a barackot az én lányom 11,5 hónaposan egyetlen fog nélkül is gyönyörűen elcsócsálta. Az ananászból meg kiszívogatta a levét... Csak ezért merészeltem azt írni, hogy nem szükséges turmixolni.... Azért azt furcsának tartanám (úgy, hogy az enyémeknek is későn jöttek ki a fogaik), hogy 14,5 hónaposan egy foga se legyen a kicsinek...
2010. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként annyit ehhez a fogtémához hozzáfűznék, hogy a babák nem az első kis fogaikkal rágnak, különben úgy enne minden kisbaba, mint a nyuszik. Az ínyükkel törik össze, zúzzák szét a falatokat.

És bizony az a baba, aki nincs hozzászoktatva a szilárd ételhez, később nagyobb gondokkal fog küzdeni az anyuka, ugyanis a rágó mozdulatokat nem fogja a pici elsajátítani. Kisfiam már 7 hónaposan "rágcsálta" a kenyeret, pedig egyetlen foga sem volt. De eszembe nem jutott volna leturmixolni neki pépesre a kenyeret, a bulátát, a kölesgolyót, a babakekszet, később a babapiskótát... Ezek a kaják pont arra valók, hogy hozzászokjon a darabos ételhez, és 14,5 hónapos korára garantáltan nem lesz problémája a rágással, darabos ételekkel. Abban biztos lehetsz, hogy ő nem fog öklendezni az ilyenektől.

2010. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!