Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honapos babad esti rutinja...

4 honapos babad esti rutinja hogy alakult? Milyen az alvokaja?

Figyelt kérdés
En most probalom hamarabb lerakni aludni, mert eddig 9-10 ora kozt aludt csak el. Most kb 8 ora a cel, ezert a furdest hamarabbra hoztuk. Furdes utan elcsendesedunk, egy kis fenyu lampa eg a haloszobaban, megiszik 180 ml tapszert, de aludni olyankor meg nem akar, igy az agyon jatszunk kicsit meg, majd ha mar latom, hogy almos, berakom a kisagyba. Neha elalszik a projektoros zenelos forgokara, de neha sir es ki kell vennem es magam mellett altatom. Ejszakai alvasa most nem tul jo, sajnos legalabb 3x is felkel, beindult a fogzas, szoval most borult minden... Nappali es ejszakai alvas is. Kinek hogy alakulnak a napok?
2021. márc. 22. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:

3.5 hónapos baba


7 körül fürdés utána vacsi 8 -8:15 körül alszik. Most az elmúlt pár napban nem kelt fel és reggel 6-7 ig aludt, előtte volt egy pokoli hét amikor háromszor is ébredt éjjel de amúgy általában csak max egyszer .


Nappali alvás nem túl jó , néha csak max 3*20 percet ritkábban sikerül egy hosszabb és egy rövidebb alvás.

2021. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

4,5 hónapos

Este fél8 és fél 9 között fürdik, attól függően a délutáni alvás meddig tart. Kb 2 órát bír fent lenni jókedvűen, a többi már csak nyüglődés lenne.

Este fürdés után cici félhomályban, alvás a kiságyban. Általában ilyenkor szépen elalszik. Eddig aludt este 8-9től, akár reggel 7ig is. Aztan pár hétig 5kor ébredt enni, de aludt utána 8-9ig, most egy hete 3kor eszik, de aztán alszik reggelig. Evés után pillanatok alatt visszaalszik, de mellettem. Imádunk összebújni.

Nappal vagy két nagyot alszik, vagy két picit és egy nagyot. A délutáni az mindig babakocsiban van, séta közben. Ez mindig nagy, kb 3-6ig tart.

2021. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Annyit elfelejtettem, hogy nappal eddig nagyon szépen aludt, letettem és elaludt, pár hete viszont üvölt ha leteszem, így most felkötöm magamra kendőbe, így perceken belül elalszik és leteszem.

2021. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4,5 hónapos a babám és tápszeres. Eddig 8kor volt a fürdetés, de áttettük 7re mert sokszor már csak nyüglődött. Alvás után homályos fénybe eszik. Van egy ilyen kis bagoly aminek kellemes dallama van azt be szoktam kapcsolni nagyon szereti. Utána büfiztetés és akkor beteszem a kiságyba. Néha van, hogy nehezebben alszik el néha pedig egyből kidől. Reggel kb 6:30 és 7 között ébred.
2021. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De jo nektek...kisfiam ma 8 kor aludt el, kb 7 utan evett tapszert.. Es mar felkelt enni... Nem tudom mit rontok el,3 honaposan mar csak 1x kelt enni, most meg egy hete alig alszunk, kivagyok mar hogy miert nem birja ki ejszaka 1 etetessel 😭
2021. márc. 22. 22:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztos éhes? Én is így jártam, hogy már átaludta az éjszakát amikor 4 hónaposan felébredt és enni adtam neki. Szoptatam és itt el is lett rontva az egész, mert eszembe sem jutott, hogy esetleg nem éhes, hanem enni adtam mindig és megszokta, nappal nem evett annyit mint éjjel. Később már 45 percenként kelt, majd 1x kelt de órákig fent volt. Azóta kiveséztem ezt és arra jutottam, ott akkor 4 hosan várnom kellett volna, hogy biztosan éhes e vagy csak fogzik, szepa, más baja van stb. Hátha visszaalszik.
2021. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 hónapos múlt a babám. Egy hete állt át magától a 8 órai fekvése. Korábban próbáltam átszoktatni, de sehogy nem akart elaludni 11 előtt. Egyik nap magától kidőlt 8-kor és nagy meglepetésemre aludt hajnalig, aztán másnap megpróbáltam fürdetés után a szokásos altatós rutint (evés félhomályban, büfi és irány az ágy) és láss csodát megint elaludt 8-kor. 1x szokott kelni enni 4-5 körül (kb 15-20 perc) aztán alszik reggel 8-ig.
2021. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Keress rá, hogy "alvási regresszió", érdekes cikkek vannak róla. És épp 4 hónaposan van az első.
2021. márc. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ez nagyon jól leírja,de van rengeteg. Írd be keresőbe " alvási regresszió "

2021. márc. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt a cikket mar olvastam, pont emiatt nem cicin altatom(meg van tejem, de nem eleg mar neki, igy tapszert is kap), hanem probalom mindig a kisagyaba rakni, vagy eloszor osszebujok vele es atrakom,ha mar kelloen komas,aztan neha sir, akkor feleveszem, de neha meg par perc mocorgas utan magatol elalszik. Ferjem szerint este jobban le kene farasztanunk, a 180 ml tapszer tuti nem keves vacsira, mert az aljaban mindig hagy egy keveset 10-20 ml t. De nala olyan mostanaban, hogy kajakoma, mint kisebb koraban nincs. Akkor jol lakott, bufizett, aludt. Most jol lakik este es akarhogy akarom altatni sokszor meg forog hasra az agyon, beszelget, jatszana.. Egyebkent biztos nem az ehseg miatt kelt fel, mert fel 11-kor kb 4 szivast csinalt, es bealudt cicin. De aztan 2-3 orankent ebredt egesz reggelig :( Mar magam melle is vettem,cicizett,de 4 kor is kipattant a szeme, mosolygott, latszott rajta, h nem akar aludni. Majd nehezen de fel 5 kor elaludt de csak 7 oraig. Hat mar kezdek nagyon faradt lenni :( Ma kiprobalom, hogy lefejem a tejet es egesz nap tapszert kap, lehet mar meg kevesebb tejem van es ez a baja... Lassan a menzim is esedekes, mostanaban a cici sem kell neki ugy, mint regen.
2021. márc. 23. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!