Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye, az a normális, ha...

Ugye, az a normális, ha minden etetés előtt vagy után tisztába teszem a kisbabámat, akkor is, ha nincs kaki, csak pisi és ilyenkor is ugyanúgy használok nedves törlőkendőt és popsikrémet?

Figyelt kérdés
2008. dec. 4. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel semmi gond.Én mindig tisztábatevéskor letörölgetem neki törlővel, bekenni ugyan akkor szoktam amikor kaki is van.Inkább legyél körültekintő és higiénikus a babáddal,szerintem jól esik nekik, hiszen egész nap pelusban vannak.
2008. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Így szokták a kórházban. de otthon elég már csak akkor pelust cserélned ha kakilt, vagy ha nagyon megtelt a pistől. S persze kell a popsitörlő és a krém is.

Az én kisfiam 10 hónapos és van,hogy fél nap egy pelusban van.

2008. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a jó. De azt olvastam a Babapatikában, hogyha piros a feneke, ne használjuk az illatosított törlőkendőt, mert az irritálhatja a bőrét. Inkább csak nedves vattával törölgessük meg a fenekét, és töröljük szárazra krémezés előtt.
2008. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Popsikrémet elég csak akkor használni,amikor piros a popója.A nedves törlőkendőre nálam is minden pelenkázáskor sorkerül.Én olyan 5 hónapos koráig tettem tisztába minden etetéskor.Mostmár Inkább csak reggel,11tájban,meg valamikor délután.Persze ha kaki van,azt kiszedem amint felfigyelek rá
2008. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az éjszakai etetéseknél nem teszem tisztába, mert ugye az álometetés, a lehető legkevesebb kontaktust kell felvenni a babával!
2008. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek az a "normális' ahogy ő csinálja. Ha problémamentes a baba popsija, akkor sztem nem kell minden etetéskor tisztába tenni, nyilván ha piros a popsi akkor fokozottan kell rá figyelni és tényleg sűrűbben tisztába tenni, letörölni és krémezni. Ez persze attól is függ, hogy mennyi idős a baba. Mikor pici, akkor még sűrűn pisil és van hogy a háta közepéig is képes feltojni napjában többszöt is, de ha már mondjuk elmúlt 6-7 hónapos ritkábbá válnak a pisilések és a kaki is 1-2x van naponta vagy nincs is, csak pár naponként. Szerintem.
2008. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én minden etetés előtt tisztába teszem, (5-6szor naponta),éjjel nem, de minden egyes tisztába tevéskor lemosom a csap alatt. Soha nem használok popsitörlőt, nem is tisztít jól, és irritálhat.(kivéve, ha úton vagyunk) Most 5 hós a kislányom. A gyerekorvosom tanácsára teszem mindezt, nagyon ügyes doktornő. Én be is kenem krémmel, mert nagyon érzékeny a bőre, kipirosodik, ha elmulasztom és egy hétig jön helyre. De erre nem minden babának van szüksége. üdv.
2008. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Altalában 3-4óránként én is tisztába teszem a torpét, csak a friss érzés miatt is. Torlokendot csak akkor használok, ha kaki is van - nedvesít, és ez befulledhet a pelusba, ami ugyancsak irritálhat, nem csak a parfum. Krémet is csak olyankor használok, viszont minden pelusozásnál játszunk picit, hogy "szellozzon" a popsija. Ejszakát nem alussza még át a 8 hónapos kisfiam, de pelust csak akkor cserélek, ha már nagyon pisis, hogy ne nagyon ébredjen fel.
2008. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!