Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hét múlva szülök. Milyen...

2 hét múlva szülök. Milyen tápszert vegyek a babának, ha esetleg nem lenne tejem? Melyik a legjobb? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 22:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ne vegyél,szülés után a gyermek orvos felirja.Mi recepttel jöttünk ki a kórházból.
2010. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de aki a semmit célozza meg, az a semmit taláéja el. ha így indulsz neki, akkor a végén tényleg nem lesz tejed.


A tejtermelésért felelős prolaktin hormont az agyalapi mirigy termeli. Azaz szó szerint minden a fejben dől el. Állj hozzá pozitívan! Aggódni bőven ráérsz akkor, ha beleesel abba a fél százalékba, akinek nincsen tejmirigye egyáltalán.

2010. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szerintem semmilyet. Ne így állj hozzá, hanem, hogy úgyis lesz tejed. A kórházban amúgy is felírják, ha muszáj, receptre harmad annyiba kerül.

Őszintén szólva bennem fel sem merült, hogy nem fogom tudni szoptatni. Csak utána olvastam róla, hogy ez sok nőnek gondot okoz. De a háttérben inkább a stressz, a kialvatlanság, a megfelelni vágyás van, semmint biológiai okok. Csak lazíts, menni fog.

2010. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ne vegyél semmilyent előre! ha majd esetleg kell vagy a kórházban vagy a saját orvosotok fel fogja írni. Ha így indulsz neki, csupa stressz lesz a szoptatás és hamarabb is fogsz egy-egy nehezebb nap után hozzányúlni. A babád tudni fogja a dolgát, a tested is, a kórházban kérj a csecsemősöktől, védőnőtől segítséget, meglátod, ha hiszel magadban, menni fog! Különben is ha mégis kell, az első tápszer HA-s (hipoallergén) kell legyen....
2010. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem se vegyél, pedig én aztán pont jó példa vagyok most. Két éve szültem, a kórházban nem indult be a tejem, de a kutya nem kérdezte tőlem, hogy tudok-e szoptatni? A nővérkéktől kaptam a 2. naptól tápszert... Aztán hazajöttünk a 4. nap, tej még sehol.. Pedig nem császárral szültem. Elküldtem a férjemet a gyógyszertárba, ahol kérték a receptet.. Nézett nagyokat a férjem.. Receptet??!! De végül csak adtak neki Humana 1-est, igaz, nem hypoallergént, de pár napig megtette, utána írt fel a gyerekorvos.


De ne így indulj neki.. Ha mégse sikerül szoptatni, mielőtt eljössz a kórházból írass fel, de előre ne vegyél, teljesen felesleges!

2010. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Előre nem vegyél, majd a háziorvos kiírja, ha szükség lesz rá! Az én lányom 3 hetes korától kap pótlást, ő a Milupát eszi!
2010. aug. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Tényleg fejben dőlnek el a dolgok. Ha esetlegesen gond lenne, akkor úgyis írnak fel tápszert, de én úgy tudom, hogy recept nélkül 6 hónaposnál fiatalabb babának nem is adnak.
2010. aug. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk szülés elött kiválasztod,hogy melyik gyermekorvost szeretnéd babádnak. Rögtön felír 2 vitamint. Ha tudsz szoptatni az egyiket,ha tápis a baba akkor a másikat adod a babának. Popsi kenőcsöt is ír fel,majd egy doboz tápit is.

Sajnos nekem nem indult be a tejem (császárral szültem), és még a kórházban is csak saját kérésre kezdtek el adni tápit a babának,addig csak cukros vizet kapott!

Amikor haza értünk a kórházból karomon a babával....rögtön elkezdett órdítani,mert éhes volt.A férjemmel haza térésünk elött megvetettem a tápit, és így legalább volt mihez nyúlni!

Ha a kórházban úgy látod, nem jön annyi vagy egyáltalán semmi tejcsi,akkor szólj az ottani gyerekorvosnak vagy a baba leendő gyerekorvosának,hogy írjon fel valamit.

Tudom mekkora stressz a szülés,meg ami utánna jön....(vagy sajna nem jön a tejcsi:(és ha még étel sincs otthon a babának.

A kórházban maszírozni kell a melleket,és van mellszívó is amit lehet kérni. Amíg a baba a megörzőben van, te csak próbálkozz ezekkel.

Amit leírtam, akkor van ha nincs tejcsi, de reméljük neked ezzel nem kell foglalkozni!

Sok boldog perceket kívánok a babával!

2010. aug. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam.: Én hummana 1-t kaptam,banános ízesítésüt.

Ha minden képpen akarsz venni elöször HA-t vegyél, mert valakinél a banános székrekedést okoz, vagy egyáltalán nem is bírja.

2010. aug. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
mi milupát használunk 3hós kora óta pótlásként. nekünk bevált.
2010. aug. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!