Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hét múlva szülök. Milyen...

2 hét múlva szülök. Milyen tápszert vegyek a babának, ha esetleg nem lenne tejem? Melyik a legjobb? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 22:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ne vegyél előre tápszert,majd ha ténylegesen szükség lesz rá,úgyis felirja az orvos!Nekem sajna mindkét gyermekem tápszeres volt,mert rövid ideig tudtam csak szoptatni.Az első időszakban elég sűrven kell járni tanácsadásra a babával és a súlyát is folyamatosan ellenőrzik,abból kiderül,eleget szopizik-e vagy kell- mellé pótlás,azaz tápszer.Ha nem fejlődik kellőképp a súlya,akkor felirja a doki a tápszert és onnantól fogva kell adni,de ameddig tudsz ,szoptass!Nekünk annak idején még itthon is mérni kellett a fiamat,mert nem ment úgy a súlya,ahogy kellett volna és tápszer lett a vége.A kislányomnál is ugyanez volt a helyzet,mindkettő Humana Baby Fitt-et evett.

Ha nem tudsz mégsem szoptatni majd és kell a tápszer,ne csüggedj,azon is felnőnek a gyerkőcők.

2010. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én sem vennék. A kórházban adnak, aztán meg a doki felírja, ha kell.

De tényleg állj pozitívan a szoptatáshoz. Szerintem inkább vigyél be magaddal bimbóvédőt, mert az nagy szolgálatot tehet az első időkben. :)

2010. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen hypoallergén (HA) tápszer legyen. HA ez megnyugtat nyugodtan vegyél és legyen otthon. Recept nélkül is kiadható. A Bebát szokták ajánlani, mert annak van a legjobb íze.


Akik szerint meg minden fejben dől el, valószínüleg nem volt gondjuk a szoptatással. Inkább tápszer minthogy éhesen üvöltsön a baba. És a kórházban sem adnak mindenhol. Nekem pl annyi tejem nem volt, hogy a PKU szűrést meg tudják csinálni a babán, de nem adtak tápszert. Ebből kéthetes tortúra lett, és kb 10x szúrták a babám hogy meglegyen az értékelhető eredmény a szűréshez. Ennek ellenére bent csak cukrosvizet kapott, és nem írták fel a tápszert, mondván hogy tegyem mellre majd lesz tej, mert a gyerekorvos azt mondta (idézem)" NÉzze anyuka én ilyen pattanásnyi mellekkel 8 hónapig szoptattam. Csak akarni kell"


Szóval ha ez téged megnyugtat legyen otthon, és a nyugalom hozzájárul hogy legyen tejci is. Ha esetleg gond, van, próbáld ki a moremilk kapszulát. Nekem csak ez segített, pedig végigpróbáltam minden homeós bogyót, teát, szoptanítot, kaptam gyógyszert a kórházban és semmi. 3 nap moremilk után lett elég tejem és 8 hónapja szoptatok.

2010. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan készülj fel ilyesmire.

7 hós a kislányom, szoptatom.

Volt egy olyan időszakom HÉTVÉGÉN, hogy kevés lett a tejem, szegény nagyon keveset evett, volt, hogy kimaradt szopi, csak sírt, sírt, na akkor nagyon bepánikoltam. Nem volt itthon tápszer, mert nem készültem fel erre, ismerősöktől nem kértem (nem is tudtam akkor, hogy ki tápis, ki nem), így végig szenvedtük a hétvégét. Hétfőn akartam telózni a gyerekorvosnak, hogy írjon fel vmit, de addigra helyreállt a tejem. Szóval szerencsére nem adtam neki tápit eddig, de megnyugvásképp felirathatsz ha szeretnél.

2010. aug. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is állj pozitivan a szoptatáshoz,de nem árt ha van otthon egy doboz tápszer a biztonság kedvéért.Én mind a 2 gyerekemet viszonylag sokáig (10 hós korukig) tudtam szoptatni.Maguktól elhagyták a szopizást.

De írattam a dokival az első látogatáskor tápszert vésztartaléknak.Mi Nestlé HA Beba tápszert kaptunk.

2010. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Lemaradt,hogy gyors,könnyű szülést kívánok neked és egészséges,gyönyörű babát:)))

2010. aug. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

nincs semmi baj a szoptatáshoz való hozzáállásommal, Biztosan lesz tejem, nagyon is szeretném, mindenesetre, miért ne lehetne kéznél, ha baj van? nem szeretném, ha éhezne a babám, mert én makacsul hittem, hogy lesz tejem.

köszönöm a válaszokat, akkor az orvos irja fel..

2010. aug. 20. 13:56
 18/20 anonim ***** válasza:
Húha, rossz hozzáállás...
2010. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Húha! Vagy a tiéd az? Falra mászok az ilyen mindenkitudszoptatni okostojásoktól. Na ne már azon múljon hogy lesz-e teje, hogy van-e egy doboz tápszer a szekrényben.
2010. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyébként adnak recept nélkül. Nekem adtak, bár nagyon mondta a gyógyszerész, hogy szerinte nem jó ötlet, meg kb. 3-szor annyiba került, mint recept nélkül.
2010. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!