Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki mindenképpen kislányt/kisf...

Aki mindenképpen kislányt/kisfiút szeretett volna, nem volt csalódott, mikor kiderült, hogy ellenkező nemű baba érkezik?

Figyelt kérdés

Én magamat mindig is egy lányos anyukaként képzeltem el, aki a lánya legközelebbi bizalmasa lesz, majd megtanítom sminkelni, itthon együtt barbiezunk, próbálgatja a dolgaimat stb. Valahogy ha a gyerekemre gondoltam, egy kislány volt előttem.


Babát várok, mindenképpen megcsináltatjuk majd a PrenaTest-et, amiből biztosra mondható a baba neme viszonylag hamar.

Szeretnénk majd a legközelebbi barátainkkal és családtagjainkkal egy "gender reveal" bulit tartani, aminek ugye az lenne a lényege, hogy ott tudjuk meg a pici nemét. Viszont én kicsit félek, hogy csalódottság tükröződne az arcomon, ha kiderülne, kisfiú.

Ettől függetlenül feltétel nélkül szeretném ugyanúgy, sőt, most is szeretem már és ragaszkodom hozzá, de na... Vagy ez a félelem alaptalan?

Kérlek, ne támadjatok nekem, hogy egy anyukának ilyen hogy juthat az eszébe, mert kavarognak bennem az érzelmek nonstop.



#gender reveal
2021. márc. 30. 19:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én fiút szerettem volna, de amikor megtudtam, hogy lány lesz, kissé csalódott voltam és nem is örültem annyira. Utána meg azért volt lelkiismeret furdalásom, hogy nem fogadom őt el. De szerencsére ez csak 1-2 napig tartott. Nagyon örültem neki és inkább pozitív tényezőket helyeztem előrébb, hogy lányom lesz. A végén már úgy voltam, hogy már jobban örültem, hogy inkább lány lesz. Persze azért mindig vágytam egy kisfiúra is. Második gyermekünk az lett. :)
2021. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Sokáig azért nem pörögtem rá a 3.gyerekre mert ha arra gondoltam fiú már nem is vágytam rá annyira. Hamar megtudtam, hogy fiú, a doki a 10.héten 80% ra mondta, az is lett. Addigra már mindegy volt hogy ki van bent előtte volt egy vetélésem, és ahogy megláttam a + a teszten mondtam is, hogy fiú lesz így nem lepődtem meg.
2021. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem a 12. UH-n laikusként is tök egyértelmű volt a baba neme kb az 5. percben, nagy meglepetés nem ért volna a prena teszten sem (mi nem csináltattunk ilyet, nem volt indokolt).

Én lányt akartam mindig is, de fiú lesz. Nyilván máris szeretem, de még mindig nem tudom magam a kisdömper-kisvonat-dinoszaurusz vonalba beleképzelni a csillámpóni helyett, de nyilván muszáj lesz. :)

2021. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Mi is mindig lányt szerettünk volna a férjemmel, lehetőleg két lányt, de már a 12.hetes UH-n kiderült, hogy kisfiú lesz. Bevallom őszintén, kicsit csalódottak voltunk pár napig, de természetesen túltettük magunkat a dolgon és imádjuk a kisfiunkat. Igazából szerintem az első gyerek amúgy is olyan nagy újdonság, hogy az izgalom legyőz minden más érzést.


De őszintén megmondom, nagyon félek, hogy a második baba is fiú lesz és örökre kimarad az életünkből, hogy kislányunk is legyen, pedig nagyon vágytunk rá :(

2021. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon lányos pártiak voltunk, aztán kiderült hogy kisfiú. Kis csalódottság mindkettőnkben volt, de hamar átálltunk fejben.

Azóta már 2 éves is elmúlt, mindketten imádjuk. Olyannyira, hogy sokszor beszèlünk róla, hogy másodiknak sem bánnàk ha ő is majd kisfiú lenne. Egyébkén lassan aktuàlis is ez a tesó kérdés, meglátjuk, hogy alakul.

Persze tök szuper volna egy kislány mellè, de legőszintébben írom, hogy teljesen mindegynek érzem, olyannyira hogy már eszembe jutott az is, ha újra terhes leszek, lehet meg se kérdezzük mi lesz mert teljesen mindegy😊

Nem nehéz ráállni a fiús dolgokra szerintem, és ezt úgy mondom hogy én elèg lányos-nőcis nő vagyok.

Azért drukkolok hogy az legyen amit szeretnétek de tudd, hogy egy kisfiúval is ugyanúgy szuper az élet ;)

2021. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
De, csalódott voltam kb. fél napig. Lányt szerettem volna, de első perctől éreztem, hogy fiú. Már 9 éves lesz, imádom. A második babánál szintén első perctől éreztem, hogy kislány, az is lett. Ő most 7 hónapos lesz. Nagyon örülök, hogy lett lányom is, de ha ő is fiú lett volna, akkor sem keseredtem volna el.
2021. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Persze, én sem úgy képzelem ezt el, hogy a lányokkal semmi gond, minden rózsaszín csillámpor, a fiúkkal meg csak a gond van, mindig rombolnak, a sárban fetrengenek stb. Tudom, hogy nem is tudnék pro-contra listát írni, mert ez lehetetlen. Mindkét nemnek megvannak a saját szépségei és nehézségei, amiket sehogy sem tudunk majd megúszni.

Lehet, hogy én azért pörögtem erre rá ennyire, mert mi mindig is csak egy gyereket akartunk és ha kisfiú, akkor esélyem se lesz soha "lányos anyukának" lenni.

2021. márc. 30. 20:27
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem az első lány lett, másodjára, ha lehet, még kevésbé akartam fiút. Sose akartam, mindig csak kislányt tudtam elképzelni, nagyon boldog is voltam, hogy az első lány lett, és úgy mentem be a másodiknál az uh-ra a 12. héten, hogy még akkor is azt mondtam, hogy remélem, nem fiú (persze azon túl, hogy egészséges). Kb 30 másodperc alatt közölte a doki, hogy kisfiú, elég egyértelműen mutogatta, mi van a lába közt 😂 először csak nagyon megdöbbentem, egyszerűen szürreálisnak éreztem, hogy nekem fiam legyen. Ez a lefagyás tartott vagy 10 másodpercig, aztán elkezdtem annak örülni, hogy apjuk biztos örül, mert ő mindig akart lányt is, fiút is. Ezt követően pedig ezerrel jöttek a pozitív gondolatok és érzések, hogy miért is szuper, hogy fiam lesz. Kifele már vigyorogva mentem, és nagyon örültem, hogy kisfiút várok, a férjem nem is értette, mit vigyorgok, amikor lányt akartam :D A következő uh-n már azon aggódtam, nehogy mégis kiderüljön, hogy lány.

Már elmúlt 2 éves a kisfiam, egy iszonyatosan cuki, kedves gyerek, imádom, hogy fiú lett :) sose gondoltam volna, de a sok csajos cucc után felüdülés a dínó meg az autók :D Bár nem lesz harmadik, de ha lenne, most már őszintén teljesen mindegy lenne a neme.

2021. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

Kb 2 hétig magam alatt voltam mikor azt mondták, hogy valószínűleg lány, nálam ez teljesen kizárt volt! Muszáj voltam beletörődni :/

De legalább szerencsére nem olyan lányos lány lett

2021. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Majd ird meg vegul kislany lett vagy kisfiu! Mikor tartod a bulit?


En kicsit banom hogy nem csinaltam ilyet mert tok jo lehet mikor kiderul es mindenki gratulal :) mindegy mi lesz orulni fogsz hidd el!

2021. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!