Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell e aggódnom, hogy a 13...

Eperlekvár8 kérdése:

Kell e aggódnom, hogy a 13 hónapos fiam nem mutogat, nem probál jelezni se nekem mit szeretne. ? Lehet e ok a mozgásfejlődése miatt? Lehet összefüggés a kettő között? Baj ha kimarad?

Figyelt kérdés
Kicsit hipotom, járunk fejlesztésre. Tapsol,mosolyog, ül mászik. Térdre húzza magát.🤗

2021. ápr. 2. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
nem kell aggódni, még ráér
2021. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Majd fog. A fiam 15 hónapos, kb 2-3 hete kezdett el mutogatni.
2021. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Fiam szinten hipoton,nalunk az 1 eves statuszon kérdezték a mutogatast,mondtam,hogy azt nem csinalja meg. Annyit mondtak nem nagy gond,egyik percről a másikra elkezdheti. 14 honapos lesz,kb 1 hete mutogat a poharat,ha inni ker es ennyi. Semmi masra nem mutogat
2021. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Még ráér 🙂 nevére hallgat már? Szemedbe szokott nézni ha beszélsz hozzá?

Azért figyelgesd, ha 18 hónaposan se kezd mutogatni akkor érdemes a helyi Szakszolgálatnál jelentkezni korai fejlesztésre és vizsgálatra. De addig bőven ráér, élvezzétek a közös játékokat 🙂

2021. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom egyáltalán nem mutogatott soha. 9 hónaposan megtanult járni stabilan, most 2 éves és folyékonyan beszél, de soha de soha nem mutogatott egyáltalán. Pedig mindig is tényleg nagyon fejlett volt, most 2 évesen is már dalokat énekel, humorizál stb, de mutogatni soha, semmire, még könyvekben ha lapozgattuk sem mutogatott soha mint a legtöbb gyerek. Teljesen kimaradt. Én eleinte azt hittem autista, ideges voltam, de most hogy elkezdett beszélni, már nem aggódok ezen.
2021. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a gyors, megnyugtató válaszaitokat. 🤗

Kúszásnál igen figyelt a nevére s rám is nézett. Most a mászàsnál túl izgalmas lehet a viláf mert sokszor van, hogy nem halgat a nevére s nem figyel rám ha beszélek🤗De azt hiszem ezért a kutyánk a ludas😄Mert máskor néz rám incselkedve s tartja a kontaktot. Amugy mondogatja mama.. baba mint egy beakadt lemez😄nézegeti a képeket a könyvben

2021. ápr. 3. 07:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont pár hete kezdtem el aggódni hogy nem mutagat a lányom.

Egyébként ő is hipoton.

És nagyon le voltunk maradva a mozgásban minden fejlesztés ellenére is.

Aztán egyik nap elkezdett mutogatni, azóta egesznap 😂 és a könyvben is mindenre rá mutat, meg ha kérdezem hol a maci oda mutat. Stb

És ez így egyik napról a másikra történt.

És most a mozgása is hirtelen be indult.

Ne aggódj, az hogy még nem mutogat egyenlőre semmi aggodalomra nem ad okot.

2021. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5ös. Meg kérdezhetem, hogy nektek a védőnő ezt nem kifogásolta? Lassan a lányom 17 hónapos és ő sem mutogat.
2021. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nagyon rendes a védőnőnk, mindig azt mondta minden gyerek más.
2021. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam mwgosztom veletek azóta mitörtént. 🤗Elmentünk vidékre a nagyszülőkhöz,rengeteg inger érte olyan volt mint akit kicseréltek. Sok ember, csirke..malac.. . Ott kezdett két napig csak felfele mutatatni az égre két napig. Nem tudom mire😂

Aztán haza mentünk a panelba s többet nem csinálta. Csak vilagbéke✌️ jelet mutat s hozzá nagyon magyaráz érthetetlen sajátnyelven. Nagyon cuki🤗. Most 14.hó még egyszer nem állt fel egyedül mindig. De végre a lábát teszi az egyiket, de nem nyomja fel. Alakulgatunk🤗

2021. máj. 24. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!