Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lesz nehez az elejen...

Mennyire lesz nehez az elejen ket kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
4 es fel honapos a kisfiam, es 5 hetes terhes vagyok, tehat kb 1 ev lesz a korkulombseg koztuk. Erdekelne hogy akinek ilyen kicsi a korkulomseg a ket pici kozott, mennyire lesz nehez az elejen, mire figyeljek oda, minden tanacsot elfogadok, koszonom.
2010. aug. 20. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Gratulálok, és respect, hogy ezt bevállalod!


Arra figyelj, hogy ne szégyellj segítséget kérni, ha van rá lehetőséged, mert nagyon nehéz lesz két ilyen picivel! Sok sikert!

2010. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Csak csatlakozni tudok.

Ezt így terveztétek, vagy így jött?

Igaz, nekem 21 hó van köztük, de azt mondom, nem is az eleje a nehéz, mert elvileg a kicsi akkor sokat alszik. Akkor nehezebb, amikor a kicsi is jobban igényli a figyelmet, esetleg nincs el egyedül.

Bár neked akkor a naggyal is lesz elég gondod, épp járni fog tanulni, rohanni utána, figyelni, hol esik el...


Hát nem irigyellek azért, de engem is csak az bíztat, hogy másik is túlélték már, és hiszem, később jobb lesz így nekik

2010. aug. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi a biztatast! Remelem birni fogom, kisfiam amugy nagyon nyugodt termeszetu, jo alvo, 12 orat a lszik ejjel, nagyon sokat el van egyedul is. Igaz tudom ez valtozhat a kesobbiekben. Amugy vegul is terveztuk a kistesot, mert jo ha egyutt nonek fel, csak azert azt nem gondoltuk hogy ilyen hamar sikerul, de nem banjuk, nagyon boldogok vagyunk!!! Segitseget nem nagyon van max a baratnom. Kulfoldon elek s igy a csald otthon van, parom anyukaja meg beteg, apukaja mar nem el mondjuk van 6 tesoja, de mind ferfi :). En ugy erzem hogy fogok boldogulni egyedul is vagyis a parommal ketten! Remelem!!
2010. aug. 20. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

A 4,5 hónapos picit ne szoktasd magadhoz,ne kényeztesd el,mit ahogy most divat. Hagyd két szopi között a kiságyában,ne kapkodd fel,ha egy kicsit sír stb. Akkor megtanul egyedül is ellenni,játszani. Ne szoptasd,etesd éjszaka,hogy átaludja az éjszakákat. Időben,már most kezd meg a hozzátáplálást,hogy egyévesen már megegyen mindent. Ne tápszereket meg bébiételeket adj neki,hanem természetes gyümölcsöket,főzelékeket és tejtermékeket és fokozatosan azt,amit ti esztek. A szopról pedig fokozatosan szoktasd le 10 hónapos kora után. Bár,ha már mindent eszik,és kap tejet is,akkor leszokik magától is.

Mér most hagyd napközben néha másra is (mamák,barátnő,apuka stb), 7-8 hónaposan már egy-egy éjszakára is.

Ha így teszel,akkor már nem lesz gond,ha jön a kistesó.

3 gyerekes anyuka.

2010. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Nalunk 14 honap a korkulonbseg es direkt, tervezetten. Ki lehet birni, de ha van lehetoseged, akkor a segitseg jol jon. Tudod, sokan egy baba mellett is besokallnak par honap, egy ev utan az orokos malomkerektol, az allando kiszolgalastol, foleg nyugos idoszakban. Ket picinel a hangzavar a kikeszito, peldaul ha egyszerre sirnak es mondjuk te is epp nagyon faradt vagy.

Foleg, ha meg van nagy haz, amit takaritani kell, fozni kell, ket gyerekre sok a mosni- es vasalnivalo. Viszont ket ilyen pici gyerek felugyelete mellett kb lehetetlen meg olyan aprolekos munkat is csinalni, mint a vasalas. Ezt olyankor szoktam, amikor egyik, vagy mindketto (ilyen ritkan van) alszik.

Es igen, neha kell a segitseg. Hogy valaki figyeljen rajuk, amig en hajat mosok, vagy kitakaritom a furdoszobat, vagy elmegyek bevasarolni. Mi hetente egyszer azt csinaljuk, hogy a ferjem reggel munkaba menet elviszi a nagyobbikat a szuleihez, este hozza haza. Nah, az az en fozos-takaritos-bevasarlos-picivel foglalkozos-pihenos napom. Altalaban olyan faradt vagyok a nap vegere, mint a nyuzott kutya.

Es meg igy is jo, nagyon orulok, hogy igy jottek a gyerekek, nem bantuk meg, mert tenyleg ki lehet birni.


Es igaz, amit korabban mar irtak, nem az eleje nehez, amikor a pici eszik-alszik, vagy elvan a kisagyban. Az a nehez, amikor mar forogni, maszni kezd, o is jatszani akar, a padlon lenni, de meg kicsi ahhoz, hogy a nagyobbikkal erdemlegesen egyutt jatszanak. Nulla masodpercre lehet roluk levenni a szemunket, mert sajnos a nagyobbik meg szinten kicsi, nem erti, hogy mit szabad es mit nem. A fiam folyamatosan meg akarja lovagolni az eppen maszo occset, vagy o akarja hintaztatni, tisztaba rakni.

En azt az idot varom, amikor mar a pici is erosebb lesz es tenyleg tudnak egyutt foglalatoskodni.

2010. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem ilyet nem szabad bevállalni, mert nem jó a gyerekeknek, de ha ezt bírod, akkor legyen állandó segítséged, aki foglalkozik a nagyobbal-kisebbel, mikor melyikkel nem tudsz Te. Nem az eleje lesz a legnehezebb, hiszen a ketteske akkor még csak újszülött, hanem pár hónap múlva. Minden elismerésem a Tiéd.
2010. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

én anyu tapasztalatát tudom elmondani mivel köztem és a hugom között 1 év és 2 hónap van napra pontosan :)

nem könnyű...az biztos...de nem lehetetlen...nehéz lesz összhangba hozni, főleg hogy a picivel többet kell foglalkoznod és neadj isten hátha olyan lesz a nagyobbik mint én voltam...féltékeny valószinü mert mindig átmásztam és megvertem a hugomat...:(....

najó akartam valami okosságot mondani hogy mire figyelj, de fogalmam sincs és nincs anyu itthon hogy megkérdezzem, de majd igyekszem írni valamit mihelyt anyu mondott valamit arról, hogy ő hogyan élte meg.

addig is üdv

22L

2010. aug. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
előző vagyok...még hozzá tenném azt, hogy semmi baja nem lesz a két gyerkőcnek, ha együtt nőnek fel...mi nagyon jól elvoltunk a hugommal és attól függetlenül hogy én érettebb voltam ő meg gyerekesebb, jó volt, hogy csak ennyi a korkülönbség, élveztük, hogy megbeszélhetjük a dolgokat és mindent együtt csináltunk :) ugyhogy ezzel nem hiszem, hogy gond lenne majd:)
2010. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!