Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véres széklet mitől lehet?

Véres széklet mitől lehet?

Figyelt kérdés
3 hónapos anyatejes babámnak ma vér volt a kakijában. Nem friss vér, hanem barnás. Illetve nyálkás volt kicsit. Eddig nem fogyasztottam tejterméket, mert hasfájós volt, viszont gondoltam megpróbálom, hátha már nincs gond belőle, amúgy sem voltam biztos benne, hogy korábban emiatt fájt a hasa. Így vasárnap ittam egy tejes kávét, illetve a napokban többször ettem tejfölös salátát, tegnap is. Én arra gondolok, hogy ettől lehetett. 2-3 hetes korában is volt véres széklete, akkor még ettem tejterméket rendesen. Holnap felhívom az orvost, de nem hiszem, hogy tudja holnap fogadni, szerintem (eddigi tapasztalataim alapján) annyit mond, hogy figyeljem meg. Szerintetek lehet valami más vagy szinte biztos, hogy a tej? Aggódom, nehogy komolyabb baj legyen. És ha gyanús, hogy tejfehérje érzékeny, hová lett vele elindulni?

2021. ápr. 7. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű ettől volt. De alap, hogy orvoshoz viszed.
2021. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodtan vidd be akár ügyeletre is, kevesebbel is mentek már oda. Valószínűleg a tejtől lehet, de nyugodtabb leszel, ha ezt orvos mondja.
2021. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Ügyelet van kórházban és nagyobb orvosi rendelőkben is.Ha bármi baj van oda tudsz menni,de előtte telefonálnod kell/érdemes.Tudnak telefonon segíteni.De alighanem a tejes dolgok a gondok.

Nem tudod,hogy mennyire káros hatással van a kisbabákra a tejtermék? Ha igen,akkor miért fogyasztod,ha tudod hogy volt már belőle gondod? :D


Bélvérzést okoz a tehéntej és annak a származékai is (azaz a tejtermékek.joghurt,tejföl,kefír,maga a tej,túró,stb..).

2021. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, természetesen holnap felkeresek ezzel egy orvost, csak aggódom.

3-as, nem tudtam, hogy a tejtermék miatt fájt-e a hasa, valószínűleg nem, mivel tejmentes diéta mellett is hasfájós volt, de már egy ideje nem az. A biztonság kedvéért nem ettem eddig tejes dolgokat. Egyébként vannak szoptató ismerőseim, akik esznek és semmi baja nincs tőle a babának. Akkor okoznak ezek problémát, ha a baba érzékeny rá. És nem gondolom, hogy ilyen kioktatást érdemlek azért, mert ittam egy pohár tejet meg ettem egy tejfölös ételt...

2021. ápr. 7. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Egészségedre én nem azt mondtam,hogy ne tedd ha egyszer azt akarod.Kioktatás sem volt szimplán közöltem veled azt amit kb minden baba etetős-szoptatós oldal feltűntet.


Ha tudod hogy már volt neked ebből hasonló gondod (amit ki is fejtettél -> Én arra gondolok, hogy ettől lehetett. 2-3 hetes korában is volt véres széklete, akkor még ettem tejterméket rendesen) akkor nem értem,hogy miért próbáltad be újra,ennyi az egész.Egy kicsit egyértelmű jel volt már akkor,hogy alighanem a te babád érzékeny az általad elfogyasztott tejtermékre. :D

2021. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor azt gondoltam, illetve s védőnőnk is, hogy a sebes mellbimbó miatt volt véres. És lett, hogy attól. De így visszagondolva lehet, hogy a tej miatt.
2021. ápr. 7. 21:44
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Védőnő első látogatáskor mondta, hogy ha véres lesz a baba széklete azonnal el kell hagynom a tejet. Mondta,hogy mostanában nagyon gyakori, régen szinte ez a probléma nem is létezett, most meg rengeteg ilyen babája van. Szóval szinte biztos ,hogy az okozza.
2021. ápr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!