Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni egy nagyon...

Mit lehet tenni egy nagyon elkenyeztetett babaval?

Figyelt kérdés
3 honapos es egyaltalan nem lehet letenni, mert kekre orditja a fejet! Segitsegem nincs, nekem kellene megoldani a haztartast, de igy meg enni es wc-re menni se tudok nyugodtan!
2008. dec. 5. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Több lehetőséged is van. Egyik sem könnyű.. :(

Vagy hagyod így a helyzetet, mindenhova cipeled magaddal, szerzel kengurut vagy kendőt, azzal egyszerűbb, valószínűleg enyhülni fog a dolog pár hónap múlva, mikor már tud mászni, igazán érdeklik a játékok, vagy a talpadra állsz és erős leszel.

Nem tudom, van esetleg cumija? Ha nincs, azt is beszerezhetsz, sokan ellene vannak, de ilyen helyzetben talán az a kevésbé rossz.

Az én fiam 2 éves, de ős is csinált ilyet régebben, mi hagytuk sírni, és amikor elhallgatott, akkor mentünk oda hozzá. 1-2 nap utén összekapcsolta, hogy ha jól viselkedik, akkor jár a jutalom.

Altatáshoz tedd szépen az ágyába, simogasd a hátát, olvass neki mesét, néhány napig pityeregni fog, de hamar megszokja, és sokkal jobb lesz neki is. Mikor vele foglalkozol, az legyen csak az övé, (ne menjen a tv, igyekezz ne telefonálni, stb), próbáld fizikailag kifárasztani (mi dobáltuk, zsipp-zsuppoltunk), ha végképp fogytán az erős, sétáljatok egy nagyot.. Esetleg halk, lágy, nyugtató zene, vagy finom meleg tea is sokat segíthet.

Remélem tudtam segíteni..

Üdv: Zsófi

2008. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Egy ilyen kicsi babát még nem lehet elkényesztetni. Rád van szüksége. Próbálj valahogy lehiggadni, meditáció, relaxáció, segítségével amíg alszik, mert amíg feszült vagy, ennek sosem lesz vége.

Próbáld a háztartást elengedni, tudopm nehéz, de én is megtettem, majd mikor kipihentem magam (hetek alatt) akkor újra foglalkztam vele.

Én drukkolok!

2008. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ja, még valami. Régóta csinálja, vagy újdonság? Mert 3 hósan akár már a fogacskák miatt is sírhat, próbálj adni neki egy kis Baby Nurofent, és kiderül, az-e a baja:)

3 hós kortól adható, van hozzá egy kis injekciószerű adagoló, és az íze is finom.

Zsófi

2008. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ja, bocsi hogy így apránként...

Szóval nem tudom hogy álltok anyagilag, de ha megteheted, (akár használtan is), vannak bébi hinták, némelyiet lökni kell, a drágábbak mennek maguktól is, az is szépen meg szokta nyugtatni őket.

Amúgy szerintem igenis el lehet kényeztetni egy ekkora gyereket is... Ha folyton ölben van, azt szokja meg, jó hogy a későbbiekben is ezt szeretné, és ezért bármit megtesz... Hívhatjuk ezt akárhogy:)

Sok szerencsét!

2008. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Koszonom a valaszokat! Ez a dolog folyamatosan alakult ki nala eszrevetlenul, eleg volt hogy minden nap 2 perccel tovabb volt kezben! Vettem neki egy jatszoszonyeget is, de ott is sir, van cumija de ujjabban nem fogadja el! Esetleg meg megprobalok egy nagyobb meretut! Sajnos a haztartast nem engedhetem el!
2008. dec. 5. 12:16
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is el lehet kenyeztetni Elso valaszadonak, neked mennyi idos volt a kisfiad, mikor ezt csinalta?
2008. dec. 5. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Hát szerintem is simán el lehet kényeztetni, hiába is fogtok lepontozni. Ha állandóan ölben van azt szokja meg, nem tanulja meg magát megvígaztalni. De az viszont jó, hogy időben rájöttél. Az egyetlen módszer ha hagyod sírni. De nem úgy, hogy otthagyod és rácsukod az ajtót, hanem ott vagy mellette, néha megsimized, ill. a távolból figyeled. Így rá fog jönni, hogy egyedül is el kell lennie. Nehéz lesz, idegörlő, de tényleg meg kell tanítanod rá! És ne add fel!!! sok sikert!!!!
2008. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Helló szia!


Szerintem vegyél neki egy pihenőszéket! Imádni fogja! Mienk hajtányozik benne egész nap. Ha ülünk, eszünk, mindig mellettünk van. Folyton sikonyál, imádja ptodukálni magát. Így eddzi a kis tappancsait és nem rágja folyton a cumit, amit legtöbbször ki is veszek a szájából. Remekül tud benne aludni, mert alátámasztja a kis fejecskéjét és a gerincét is.

2008. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, meg néelyik másik is:)

Ő is kb 2 hónaposan kezdte, és 4-5 hónapos koráig eltartott. Aztán kijött az első 2 foga és mint akit elvágtak:)

Zsófi

2008. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!