Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakul az esti rituálét...

Hogyan alakul az esti rituálétok 7 hónapos babával?

Figyelt kérdés

Mikor fürdetitek? Előtte vagy utána vacsizik? Mikor alszik el? Reggel meddig alszik?

És: anyatejes vagy tápszeres?


Illetve még egy plusz kérdés: a vacsorához képest mikor uzsizik előtte és mit?



2011. nov. 9. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia!

4-5 körül uzsizik, de a napokban nem tudom, mi van vele, nem bírja ki, jó ha 4-ig. (Fél 2-kor van ebéd)

6 körül ébred, apa hazér, játszanak, ez a nap csúcspontja neki. :) 7-kor vacsorázik rizspépet.

Utána fél 8-kor fürdés, és 8 körül még tápszer, de már félkómában. Utána rögtön aludni szokott. Reggel 7-ig nem kel.


Mikor elkezdtem pépet adni, uzsonnára kapta, és este csak tápszer volt, de egy idő után éjszakára kevés lett a tápszer vacsi, és 4-5 körül kelt. Így már tovább alszik, ma csak 8-kor kelt fel.

2011. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, csak tápszeres.
2011. nov. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi!:) És milyen rizspépet kap pontosan és mennyit?
2011. nov. 9. 16:33
 4/13 anonim ***** válasza:

150-200 között eszik meg. Csak olyan rizspépet adhatok, amit a tápszeréből kell megcsinálni, mert tejallergiás, speciális tápszert kap. Nestlé az egyik, és azt hiszem, otthon Milupának hívják, amilyen itt van, de külföldön élünk (itt Bambix a márka neve). Néha vaníliás, néha banános, néha sima, abba keverek kekszet, hogy legyen íze.


Nem alussza át az éjszakát éhség miatt, az a baj? Ha az evés miatt, nálunk a pép tényleg bevált. Adhatsz már neki más pépet is, amit vízből kell megcsinálni, ha nem tejallergiás, azok finomabbak is.

Ha 150-et eszik meg, 1 óra múlva még a 180-200 tápszert is megissza. Ha 200-at, akkor azért kevesebbet.

2011. nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia...

4-5körül uzsonna..nálunk tejpép ,vagy tejpép és kap hozzá gyümölcsöt..vagy csak gyümi egy kis keksszel.

Fél 8kor fürdetem,kb 8kor vacsi tápszer 200-220ml.

Vacsi után rögtön leteszem és már alszik is.

Reggel fél 7-7ig alszik:)

2011. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!:)


Igen, azért kérdeztem, mert akármikor teszem le aludni, és akármennyi tápszert eszik lefekvés előtt, mindig reggel 5-kor kel, vagy még korábban. Ilyenkor nem sír, hogy éhes lenne, csak jól elvan, játszik, gagyarászik, aztán olyan 30-40 perc múlva jelzi, hogy most már éhes.


19,30 körül fekszik le vagy picit később, és tápszert iszik, ki fogom próbálni a tejépet, rizspépet, hátha tényleg ez a baj.

Ha nem, akkor csak az lehet, hogy egyszerűen ennyi az alvásigénye... Amit nem tudom, kitől örökölt, mert hétalvók vaguynk mindketten az apukájával.:D

2011. nov. 9. 17:07
 7/13 anonim ***** válasza:

16.52-es válaszoló vagyok..

esetleg pegpróbálhatod a későbbi lefekvést,8 -fél 9 -kor

hátha igy tovább alszik reggel.Nekem is volt a leányzómnak ilyen időszaka ,ahogy írod is,felébredt...elvolt...aztán evett.

Elmúlt:)

Minden jót nektek!!

2011. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
anyatejes,5körül uzsi(szopi),7-8 körül van,h megint kér,utána 8 fél 9 körül fürdés,utána cicin elalvás.Pár hete 2szer is felkel éjjel,éjfél és 1 között vmikor,ill.5kor.Fél 8kor ébred,fél 10kor tízórai.
2011. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
tápszeres a lányom este 7 fürdés apával játék 8-kor eszik 180 ml tápszert és reggel 8-ig alszik uzsizni 4-kor szokott kekszet gyümölccsel
2011. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most 8 hónapos a lányom. 1 hónapja még így alakult:

fürdés 7-kor, vacsora fél 8-8 körül, tápszer (Sinlaccal dúsítva).

Elaludt 8 körül, aludt reggel kb. 7-ig.

Uzsonna olyan 5 körül volt, és általában üveges tejbegrízt kapott, vagy joghurtos gyümölcsöt.

Azóta változott, mert vacsira tejpépet kap. Így uzsonnára max. egy 100 grammos babajoghurtot kap, különben nem vacsorázik.

2011. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!