Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért van ennyi idióta kisgyere...

Mért van ennyi idióta kisgyerek? Mért jobb elméleteket gyártani, mint megnevelni a kölyköket?

Figyelt kérdés
Egyre inkább azt tapasztalom, hogy anyuka inkább megmagyarázza, hogy miért nem "neveli", meg hogy nem szabad lekorlátozni a gyereket. "Még nem érti", ez a kedvencem, mikor a barátnőm másfél éves fia az étteremben a széken állva (cipőben persze) épp az összes evőeszközt tömi a szájába. Nem értem a mai anyák nagy részét! Miért természetes, hogy egy idegen kölyök a boltban átmegy a motorral a lábamon, és anya csak vigyorog? És sajnos én ebből látok többet. Miért szabad a mai gyerekeknek mindent? Anyámnak annak idején ilyenekért leégett volna a bőr a képéről! Vajon miért van ennyi gond az iskolában? Mért hiszik azt, hogy az óvónő dolga megnevelni az eltolt csemetéket?
2008. dec. 5. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgygondolom, akik igy nevelik a gyerkőcöt azokat is pont igy nevelték...vagy pont hogy nagyon szigorúan és ők "engedni akarnak"...Nemtudom de, hogy nem helyes az biztos...anyuci megveszi azt a ketchup-ot amelyiknek tetszik a doboza a gyereknek, akkor is ha igazából nem szeretik...Gyakorlatozó óvónéniként, elhiheted találkoztam mindenféle gyerekel és mindenféle szülővel. LEgtöbben azt hiszik az óvónéni dolga megtanitani...Románul van egy idézet a "Cei sapte ani de acasa" ami annyit jelent hogy az otthon töltött hét év...ha ez hiányzik akkor bizony nagy a gond...a gyereket bevágják a napiba, de délután meg sem kérdik, hogy esetleg kell e festegetni, gyűjtögetni, olvasgatni valamit...hogy haladjon a gyermek? egyszerűen nem értem a felnőtteket, hogy ha gyereket vállalnak miért nem nevelik tudatosan? Tény az, hogy nagyon ügyes kell legyen egy óvónő, hogy céljait elérje, de a szülők segitsége nélkül nem lehet...

sok kisgyerek már úgy beszél, hogy felnőttnek számot tenne, annyi vulgáris kifejezést tud...egyik nap egyik szülő letámadott, hogy itt tanul csúnya beszédet a gyerekem "a ku.va életit":D hát nem tudtam sirjak vagy nevessek...sajnálom, hogy igy halad a világ...

éppen ezért aztán később nagyobb gondok is lesznek...amik meghatározzák a gyerek életét

2008. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak azt tudom mondani épp minap hallottam ,hogy szlovákiában elfogadta a parlament azt a rendelkezést,miképp még a szülő sem ütheti meg a saját gyermekét,nevelés céljából sem.Persze egyet értek veled-de ha ők nem nevelik mi nem tehetünk ellene
2008. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szegénykém, akkor Te biztos sokat láttál már... Tudnál akkor mesélni! :-)


Nekem az az álláspontom, hogy a gyereknek nem azt kell megtanulni először, hogy mit nem szabad csinálni, hanem ha azt mondom "nem" akkor az mit jelent. És ezt szemmel láthatóan a fiam már öt-hat hónaposan megértette. Akkor még csak rá kell szólni a babára, esetleg odébb tolni a kis kezét, ha csapkod, így később nem kell esetleg nagyobbat odacsapni, de az arckifejezést és a szót nagyon hamar megtanulják.

2008. dec. 5. 14:21
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem akarlak elkeseríteni 2. válaszoló, de ez nálunk is így van. Pont tavaly mondta egy szociális gondozó... :-(
2008. dec. 5. 14:23
 5/19 anonim válasza:
100%

Nem értem én se a mai szülőket. Sokan a sulira és ovira hárítják a nevelést, otthon nem nevelik a gyerkőcöt, és ha a gyerek rendetlen, a tanító fegyelmezné, egyszerűen nem lehet, mert vagy a feje tetejére állítja a gyerek az osztályt, vagy a szülő úgyis megpártolja.

Mesélek egy esetet, nemrégi:

Van egy iskolában egy 9 éves kissrác, ugyancsak ebből a típusból, akit nem nevelnek otthon, mert úgy gondolják, hogy az a pedagógus dolga. Kedves pedagógus figyeljen oda 26 gyerekre, mert ennyi az osztálylétszám. Ez az 1 gyerek önmagára és társaira is veszélyes, találtak már nála kést, nem, nem kisebbségi, sőt, kisebbségi társát fenyegeti, hogy kicsinálja. A tanító megmondta neki, hogy csak akkor viszi a következő osztálykirándulásra, ha javít a magatartásán. Javíthat, és mehet. Teltek a hetek, közeledett a kirándulás, gyerkőcünk csak nem javított a magatartásán, továbbra is ugyanolyan rendetlen és veszélyes, mint volt. A tanító úgy döntött, nem viszi, erre a szülő bejelentette a pedagógust az önkormányzatnál, hogy rossz pedagógus, mert mire föl nem viszi az ő gyerekét is osztálykirándulásra. Sőt, tovább megyek, az egész iskolát bejelentette, hogy "nem tudnak nevelni". Megjegyzem, a sok gyerek közül, ha pont az ő gyerekével nem bírnak, a többi gyerekkel meg nincsenek ilyen gondok, az talán az ő hibája is...

2008. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

És meséljek még? (az első vagyok)

gyakorlatunk alatt is sok sok ilyen eset volt...3. osztályban tanitott az egyik ismerősőm, amikor óra közben megkérdezte, hogy "a kicsi tanitónéni vajon benedvesedne e?" na ez az a pont ahol már megszólalni sem tudok, mikor van képe egy 11 évesenek egy ilyent kérdezni...

szóval tényleg tudnék mesélni...

2008. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Te jó ég! Na ezek azok, amint csak sírni lehet! Ráadásul a pedagógusok kezében mostmár szinte semmilyen eszköz nincsen! Én még úgy néztem fel a tanárokra, mint az istenre. Volt tekintélyük, és ha ránk szóltak, szégyelltük magunkat, nem azt vártam, hogy anyu berohan a suliba és leüvölti a tanár néni fejét.

Meséljetek még :-)

2008. dec. 5. 14:36
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
az, hogy ilyenek a gyerekek, nem konkrétan egy-egy szülő hibája, hanem generáltan az egész társadalomé. nézz körül mi történik az országban, megöli a gyerekét meg az asszonyt mert mérges lett, vagy kinyirja az osztálytársát mert már nem a barátja....stb. a fél ország alkoholista, nyomorban él, sok az aluliskolázott, munkanélküli. az ilyen családok nem fognak "ideális" gyereket nevelni, mert ők maguk sem azok, örülnek ha enni tudnak. a nevelés célja ma már nem az, mint régen volt, hogy jóravaló embereet neveljünk, hanem hogy megérjük a holnapot, legyen kenyér az asztalon holnap is. ez társadalmi probléma!!! és ennél még sokkal rosszabb is lesz. Veréssel nem lehet megnevelni egy gyereket, és hidd el, pont az a gyerek van folyton megverve aki szerinted neveletlenül viselkedik.
2008. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod.

Amúgy új határozat 2008 tól, hogy nem szabad ráorditani a gyerekre, nehogy idegsokkot kapjon.:D hát szó mi szó:D

Amúgy nagytatámat a tanárja az ablakon logatta ki mert bal kézzel irt (!!!) mégis egy értelmes ember lett belőle...abban az időben a tanitónak hatésköre volt, tisztelték is őket, nem úgy mint most. pedig abban az időben nem bántak kesztyűs kézzel velük (körmösök, pofok, ráncigálások, akasztgatások fogasra) mégis egy sem zakkant meg...áááh

(az első voltam)

2008. dec. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A 14.51-válaszolónak: Tökéletesen igazat adok Neked a társadalom tekintetében, de abban nem értek egyet, hogy ez oka lehet annak, hogy ilyennek nevelje valaki a gyerekét, mert az alap tulajdonságok 3 éves korig alakulnak ki! A legbotrányosabb gyerekei meg pont nem azoknak vannak, aki a másnapi kenyér miatt aggódik, épp ellenkezőleg, mert ők félnek, nekik van mitől tartani. Nekem az a tapasztalatom, hogy a tehetősebb csemeték problémásabbak.

És bocsánat, de ha nem foglalkozom a gyerekemmel, akkor minek szültem. Sajnos a legtöbb ilyen azért, mert divat, vagy mert a barátnőmnek is van és megtetszett, de a körmösöm és a fodrász fontosabb...

2008. dec. 5. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!