Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pumi vagy mudi jobb kisgyerek...

Pumi vagy mudi jobb kisgyerek mellé? Csházban lenne udvaron néha bejöhetne, egy masztiffunk van házőrzőnek de az nagyon nagy a gyereknek játszópajtásnak

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
A mudi és pumi igaz, hogy kicsi, de gyors mozgásukkal a nagy játék hevében könnyen fellökik a kisgyereket. A masztiffok pedig kifejezetten jó játszótársak, mert gyengédek a gyerekekkel és határozottabbak is mint ez a két magyar fajta.
2010. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Én se kifejezetten ajánlom gyerek mellé. A pulit se. Mind elég izgága, nyughatatlan típus.
2010. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Barátomnak mudija van, és most van egy 6 és 1 éves gyerekük.A kutya jólnevelt(ez a fontos mindegyiknél szerintem), így jó játszótársak lettek, bár, az 1 éves gyerkőc most próbálgatja rajta az erejét, meg ilyesmit, de ezt ugye egyik kutya sem szereti nagyon...

De ezeket a fajtákat bátran ajánlom mindenkinek gyerek mellé.Hozzáteszem, nekem pulim van, de mind2 kutya ért kézjelekből, félszavakból, szóval NAGGGYON értelmesek, de ez nevelés kérdése.

2010. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
És azt is hozzá kell tegyem, felügyelet mellett vannak kint a kiskölykök, de lassan ők is tisztában lesznek a jelekkel, meg a kuttyok magatartásával.(a nagyobbik persze, az 1 éves, hát ő azért kicsi hozzájuk :) )
2010. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem mi a baj a maszitffal. Én masztiffokkal nőttem fel, és kiváló játszótársak voltak. Lehet húzni fülét/farkát, mindent elvisel, és nagyon kevdes játékmackó. Ha nem elég óvatos a kicsikkel, akkor nevelni kéne, meg többet foglalkozni vele, nem másik kutyát venni :(
2010. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én mikor kicsi voltam mindig pulink volt! Mert az nem nyal, nem borogat viszont terel! Sose engedte, hogy kilógjunk! :) Szerintem egy puli megfelelő játszópajtás lenne a te gyeremekeidnek is! :)
2010. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Pulit, mudit, pumit ne. Semmiféleképpen se válaszd ezeket a fajtákat kisgyerek mellé. A szomszédunkban a puli kutyaiskolába hordott, rengeteget foglalkoznak vele, mégis amikor múltkor kint a kisgyerek játszott vele (6 éves) és az anyuka gyomlált, a puli megharapta a kisgyereket.. Mudi, pumi, pedig alapból nem ajánlott gyerekek mellé.


Én sem értem, mi a baj a masztiffal. Én 2 éves koromtól 18 éves koromig otthon laktam, és két masztiffunk volt. A családi fotóalbumban jó sok kép van a kutyákról, rólam. A legtöbb kép rólam mégis vagy a kutya hátán, vagy a hátán lovagolva, vagy puszilgatva a kutyát van :) Velük nőttem föl, ma is van egy masztiffom, és kisgyerekem húzza fülét-farkát és játszik vele, a kutyának eszébe se jutna bántani.. csak nyalogatja a kicsit :)


További gyerekszerető fajták: Labrador, Golden Retriever stb.

2010. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el én ezt ajánlom neked! Én elfogult vagyok mert pulikkal nőttem fel! De tudtommal a puli nem harap csak csíp! Az egyik leginteligensebb fajta! És a felnőtt kutyák mindegy milyen fajta ha rendesen van nevelva nem harap meg gyereket!

20/L

2010. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát a szomszédom kutyája rendesen volt nevelve, tenyésztőtől vették, stabil idegrendszerű kutya volt, mégis megharapta a kisgyereket.
2010. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy épp elméjű kutya nem harap meg gyereket!!!!
2010. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!