Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hiszem elég rendesen...

Azt hiszem elég rendesen "elrontottam" 1 hónapos kislányom, hogyan tudnék javítani a dolgon?

Figyelt kérdés
A kórházba ugye egész nap a cicimen volt hogy legyen tejem, aztán ezt folytattuk itthon is, mostanra viszont ott tartunk hogy bármi baja van csak a cicimen nyugszik meg. Ha fájt a hasa mindig cicire tettem, mert ott legalább megnyugodott. Napközbe van mikor jól elnézelődik, mosolyog, aztán elkezd sírni csak úgy és csak rajtam nyugszik meg pedig szerintem nem is éhes mert van hogy csak 40 perc telik el 2 "szopi" között. Most szerintetek az drasztikus lenne ha egyik napról a másikra megpróbálnám csak 3 óránként cicire tenni és ha sír akkor hagynám sírni, persze nem úgy hogy rácsukom az ajtót hanem vele lennék de nem tenném cicire. Mondjuk ezt is próbáltam már de 10 percnél tovább nem bírom hallgatni szegénykét ezért a cicimen landol.:( Pedig tudom hogy neki is jobb lenne mert lehet attól is fáj a pocija hogy össze-vissza etetem. De viszont van mikor már úgy sír hogy kiveri a víz..:( Vagy mit csináljak szerintetek??
2008. dec. 5. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Hát,fokozatosan szoktasd a min 2 órás etetéshez.Cumit próbáltad?Nálunk használ.Na meg ha énekelek neki.Kitartás
2008. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Van cumija?

A 40 percenkénti etetés legfőbb baja, hogy valszeg csak az első tejet szívja ki, ami csak édes, de nem sok a tápértéke. A hátsó tej (zsír és fehérjedús) az, amitől jól alszanak a babák, nyugodtak és tovább bírják az etetések között. Ha ebből kevés jut, akkor ingerlékenyebbek, hasfájósabbak (gondolj bele, mintha Te is csak nassolnál). Ha a baba csak ezt eszi, a szervezet is hamar ráál, hogy csak ezt termeli. Szóval nem könnyű, de ha már azt is megkapja, egyszerre többet szopizik, akkor előbb-utóbb kiegyensúlyozottabb lesz. Próbáld rávenni, hogy egyszerre minél többet szívjon ki.

2008. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia,


Na az én kicsinyem is ilyen volt...

De ő órákat volt képes eltölteni a cicin, le sem tudtam tenni.

Most 15 hónapos és ugyanolyan ciciföggő mint egy csecsemő, azzal alszik, azzal kel..:D:D


Kitartás, és sem tudom, mikor fog lemondani róla..:))

2008. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem még nem késő. Mi még csak 3 hetesek vagyunk és úgy álltunk le az össze vissza cicivel, hogy először is lett egy cumi. Ez sokat segít. 10, 13, 16, 19, 22 a fix kajálás, az éjjszakával még hadilábon állunk. A 22 órásit tolom, amíg tudom, hogy jól teleegye magát. Közben, ha nagy a hiszti, akkor néhány korty tea, nem sok max 5-6 korty megnyugtatja. Cicin max fél órát lehet, ennyi idő alatt bőven jól lakik. Nekünk bevált.

Próbáld ki az Infacolt, az is nagyon sokat segített, büfiben, pukiban is, kevésbé hasfájós.

Sok sikert!

2008. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerinetm próbáld meg a cumit. Nekem a terhességem alatt nagyon sokan mondták, hogy ne szoktassam hozzá. Aztán egy csecsemőgondozó azt mondta, hogy inkább a cumit szopizza mint az ujját. így maradtunk a cuminál.
2008. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tedd cicire.-)

Ő még olyan kicsi, nem rontod el.

Én is igény szerint adtam neki, sokszor óránként:-)

El fogja hagyni, be fog állni a 3 óránkénti evés, ne félj:-)

(igaz, nálunk kb 3 hónaposan ált be. )

2008. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az a gond hogy a cumit nem fogadja el!:(

Teát van hogy iszik pár kortyot de utána sír tovább..

Mindenesetre tegnap kipróbáltam hogy vártam 3 órát, kibírta, volt egy kis sírás de nem volt vészes.

2008. dec. 6. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!